Бібліотека - філія с.Курники
В бібліотеці часом тихо,
А часом – гомін між людьми,
Це споконвічне царство книги
Й господарюєм в ньому ми.
Хтось скаже, ніби ця робота
Спокійна й зовсім незначна,
Та є і в нас свої турботи,
Печалі й радості сповна.
Історія бібліотеки-філії села Курники починається з вересня 1971 року. Довший час в селі не можливо було відкрити бібліотеку (не вистачало населення). На той час при клубі було пару десятків книжок і видавати їх людям входило в обов’язки завідуючого клубом. У початковій школі також була невеличка бібліотека, книжки якої при перенесенні школи в село Лозова були передані в сільську бібліотеку.
І тільки в 1971 році, коли населення села зросло до 500 чоловік, було підписано приказ про відкриття бібліотеки. Але не було відповідного приміщення. Згодом, колишній голова с/р Кріль В.П., колишній зав.відділом культури Піндері і зав.бібліотекою с.Лозова Пилипчик З.С. винайняли приватне приміщення в жительки с.Курники Ганни Демош (див.мал.1).
Мал.1. Приміщення першої бібліотеки, будинок Демош Г.
Подарували один великий дерев’яний стелаж, стіл, крісла, закупили літературу (при сприянні районної бібліотеки та с/р). На посаду бібліотекаря була призначена Петришин Ірина Михайлівна, яка до цього часу працювала зав.клубом с.Лозова. Згодом було закуплено 10 нових стелажів та інший інвентар. Бібліотечний фонд почав поповнюватися новими книгами. Було закуплено через бібколектор багато книг. Бібліотекар мала право сама вибирати хорошу і потрібну літературу, яка користувалася великим попитом у читачів. В такому режимі бібліотека діяла до 1986 року.
Надалі бібліотеку перенесли в будинок жительки с.Курники Стефанії Снігур, де вона функціонувала до 1991 року (див.мал.2). Пізніше її знову було перенесено в приміщення колишньої початкової школи, в одній половині якої діяв сільський клуб, а в другій – бібліотека. На жаль, до сьогоднішніх днів дане приміщення не збереглося.
І тільки в 1998 році звільнилися 3 кімнати в сільському фельдшерсько-акушерському пункті, де було зроблено капітальний ремонт з газовим опаленням, що і стало постійним притулком для сільської бібліотеки (див.мал.3).
Мал.2. Будинок Снігур С.
У травні 2001 року зав.бібліотекою Петришин Ірина Михайлівна пішла на заслужений відпочинок, за вислугою літ. На посаду було призначено Миц Марію Володимирівну, яка здобула фахову освіту в Теребовлянському вищому училищі культури (див.мал.4).
Мал.3. Приміщення бібліотеки-філії с.Курники, 2011 рік
Мал.4. Робота з користувачами.
На даний період бібліотечний фонд складає 2892 примірники книг, також надходять періодичні видання. Бібліотеку відвідують 327 користувачів, з них 52 дітей, 78 юнацтва та дорослі. Ми співпрацюємо з церквою, школою с.Лозова та сільським клубом. Своїми завданнями вважаємо: сприяти розвитку села, освіти та самоосвіти, пропонуючи користувачам широкий вибір різних документів, сприяти розвитку у дітей соціальних та естетичних навичок, інтересу до літератури і мистецтва, навчаючи їх користуватись бібліотечними ресурсами та послугами. У 2009 році при бібліотеці створено клуб за інтересами «Еколог». Є постійно діючі книжкові виставки та виставки ювілейних дат року, дитячий куточок (див.мал.6), проводяться літературно-музичні вечори, конкурси дитячих малюнків, огляди літератури, а також аналізи читання. В бібліотеці є абетковий і систематичний каталог, також періодично проводиться робота з краєзнавчою та систематичною картотеками (див.мал.5).
Мал.5. Каталоги та картотеки.