ГлоріяБай
Відлік часу творчого шляху народного аматорського ансамблю танцю «ГлоріяБай» БК с.Байківці почався 25 вересня 2007 року . З перших занять танцю душею колективу стала балетмейстер Лілія Вельган. Талановита, творча і, водночас вимоглива . Вона одразу поставила перед вихованцями високі цілі, знаючи, як їх досягти. Закоханість молодого педагога у мистецтво танцю знайшла у Байківцях благодатний грунт.
Цільна успіх «ГлоріяБай» вписала у свій розклад навіть самою назвою , адже Із латинської мови “глорія-бай” значить “здобуваючи славу”, окрім цього “ГлоріяБай” скорочено означає “слава Байковець”.
Початок становлення нового колективу був нелегким. Перш за все , треба було підібрати з великої кількості бажаючих найбільш обдарованих юнаків і дівчат, щоб створити основну групу танцюристів, правильно налагодити свою роботу та вирішити багато інших організаційних питань. Зусилля молодого педагога знайшли надійну підтримку в дирекції будинку культури, яким на той час керувала Надія Чупило, не стояла і осторонь Байковецька сільська рада на чолі з Анатолієм Романовичем Куликом, який підтримує колектив від першого дня створення і морально і матеріально.
В першому складі ансамблю були : Зоряна Стефанюк, Марія Томащук, Ірина Рассамахіна, Анна Мозіль, Надія Муха, Назар Чорний, Віталій Гончарик, Василь Ленько, Назар Магаляс, Андрій Лемещак, Микола Гордій та Леся Довгунь.
Напружені тренувальні заняття сприяли оволодінню танцювальною технікою, послужили основою для зростання виконавської майстерності. Першим виступом перед публікою став концерт на святкуванні Нового року в будинку культури с.Байківці. Пізніше розпочався ряд яскравих подій, пов’язаних з участю в різноманітних культурно-масових заходах. Перший гучний успіх ансамбль «ГлоріяБай» отримав в Тернопільському районному будинку культури під час огляду конкурсу «Тернопільська танцювальна весна – 2008», де посів першу сходинку п’єдесталу. Наступним здобутком став став перший сольний концерт, який відбувся 29 червня 2008 року та участь в звітному концерті Тернопільського району в палаці культури «Березіль» м.Тернополя.
Першою гастрольною поїздкою стала подорож у с. Летава Хмельницької області 1 серпня 2008 року на регіональний фестиваль творчості сільської молоді «Летавчанка», в якому брали участь представники з усіх областей України.
Непересічною подією в житті колективу стали поїздки за кордон – спочатку у Сербію на сольний концерт «Калина збирає українців» (червень 2010 року) . Ще однією знаковою подією 2010 року для колективу стало присвоєння йому звання «народного». Відтоді щорічними стали виступи «ГлоріїБай» на концертах в м.Монастириська під час всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини».
Наступним кроком стала «Лемківська ватра» в Польщі. Сюди колектив прибув у супроводі керівника сільського центру соціальних служб для сім»ї , дітей та молоді с. Байківці Людмили Кулик та художнього керівника Лілії Вельган.
Влітку 2011 виступали за межами України – в місті Познань, що в Польщі, де взяли участь у щорічному 7 фестивалі «Українська весна в Познані».
16 червня 2013 року байківчани взяли участь у чи не найбільшому фестивалі України – «Полонинське літо – 2013» в селі Верхніх Ясенів Верховинського району. Дійство присвячене проводам вівчарів на високогірні пасовища та вівчарського господарства. Гуцульське свято «Полонинське літо» прийшло з високогірних смарагдових луків і накриває столи першими літніми ужинками полонинськоїгаздівки. Фестиваль зібрав близько 15 тисяч відвідувачів. Підтримати учасників в Карпати приїхало чимало односельчан на чолі з Байковецьким сільським головою Анатолієм Куликом.
До душі грузинам та гостям фестивалю «Art Kolkhi» (2013 рік) з інших країн припали виступи учасників народного аматорського ансамблю «ГлоріяБай» На тлі фестивалю наш колектив відрізнявся, насамперед, найкрасивішими костюмами. Гаряче аплодували численна глядацька аудиторія танцям «Березнянка», «Вітання з Байковець», «Буковинські візерунки». Відома грузинська співачка Нана Джікава спеціально вивчила і виконала українську пісню «Одна калина», а учасники «ГлоріяБай» у ніч перед гала-концертом створили танець до цієї пісні. На фестивалі не було журі, адже, як зазначили організатори, на Перший грузинський міжнародний музично-хореографічний фестиваль «Art Kolkhi» запрошено найкращих. Серед них – єдиний український колектив – народний аматорський ансамбль танцю «ГлоріяБай».
РЕПЕРТУАР
Народного аматорського ансамблю танцю «ГлоріяБай» будинку культури с.Байківці
- «Святковий»
- «Завзяті парубки»
- «Залицяння»
- «Гуцулята»
- «Свято на Буковині»
- «Весела полька»
- «Ой, під вишнею»
- «Сусідки»
- «Подільський»
- «Дощик»
- «Бузьки»
- «Козачок»
- «Козацький»
- «Гопак»
- «Березнянка»
- «Гуцульська рапсодія»
- «Жайворонок»
- «Вальс» – молодша група
- «Джайв»
- «Лєтка-єнка»
- «Єврейський»
- «Самба»
- «Вальс» – старша група
- Вокально – хореографічна композиція на пісню «Благословенна будь вкраїнська хато».
- Вокально – хореографічна композиція на пісню «Рідна Україна».
- Вокально – хореографічна композиція на пісню «Це моя земля».
- Вокально – хореографічна композиція на пісню «Грай сопілкарю».
- Вокально – хореографічна композиція на пісню «Краяни».
- «Байковецькі вихиляси».
- «Буковинські візерунки».
- «Вітання з Байковець».
"Байківчанка"
Жіночий вокальний ансамбль «Байківчанка» був заснований у 1991р., хоча старожили стверджують, що значно раніше і на сьогодні ансамблю вже біля 30 років, але, власне з назвою «Байківчанка», колектив існує, власне, з 1991р. За час свого існування колектив сповідує і популяризує українське народне музичне мистецтво (його вокальний жанр) і постійно розвиває і вдосконалює свою виконавську майстерність. ЖВА «Байківчанка» постійно приймає активну участь у святкуванні багатьох визначних подій, відзначенні урочистих дат, святкових концертах, а також всіх культурно-масових заходах та святкуваннях, які проводяться на території села Байківці, так і за його межами.
Репертуар ансамблю на сьогодні складає понад 30 українських народних пісень та авторських творів, а саме:
- «Небо і земля» колядка
- «Спи Ісусе, спи» колядка
- «Ромашка» вальс
- «Та ти гадаш мій Андрійку» українська народна пісня
- «Рідня моя рідня» з репертуару Надії Кадишевої
- «Край, мій рідний край» сл.. і муз.. Володимир Яцола
- «Сину, качки летять» сл.. Михайло Ткач, муз.. Олександр Білаш
- «Ой, та м’ята» сл.. Вадим Крищенко, муз.. Генадій Татарченко
- «Балада про мальви» сл.. Богдан Гура, муз.. Володимир Івасюк
- «Ти до мене не ходи» українська народна пісня
- «Ой, ти дівчино зарученая» українська народна пісня
- «Хлопці-риболовці» українська народна пісня
- «Попурі на теми укр.нар.пісень» з репертуару Н.Валевської
- «Моя Україна» сл.Марія Бойко, муз. Микола Свидюк
- «В кінці греблі шумлять верби» українська народна пісня
- «Ой устану ранесенько» українська народна пісня
- «Ой під вишнею» українська народна пісня
- «Ой у вишневому саду» українська народна пісня
- «Ой ти ніченько» українська народна пісня
- «Ой у полі три тополі» українська народна пісня
- «Прилетіла ластівка» сл. М.Ткач, муз. О.Білаш
- «Черемшина» сл. М.Юрійчук, муз. В.Михайлюк
- «Чарівна Бойківчанка» сл. М.Воньо, муз. О.Сердюк
- «Прийми о Всепітая Божая Мати» церковна пісня
- «Била мене мати» українська народна пісня
- «Тихо над річкою» сл. С.Черкасенко, муз. П.Батюк
- «Кленова балада» сл. І муз. А. Матвійчук
Колектив постійно працює над підвищенням виконавської майстерності, поновленням репертуару. Періодично проводиться запис фонограм на студії звукозапису в РБК. Матеріальна база колективу на сьогодні складає 2 комплекти сценічних костюмів.