Відбулася робоча зустріч навчальної програми Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад та об’єднаних громад України
Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (ВАССР) офіційно зареєстрована у Міністерстві юстиції України 5 вересня 2009 року. Її символіка відображає ідею відродження українського села як основи існування всієї української нації та оновлення держави. До складу ВАССР входять сільські, селищні ради, що представляють більш як 8500 територіальних громад, та понад 80% селян, які через своїх представників підтримали її створення. На сьогоднішній день ВАССР – це 25 регіональних відділень та 7 виконавчих дирекцій в областях. Працює 4 профільних комісії, які беруть участь у обговоренні законодавчих ініціатив, реагують на звернення членів асоціації, активно співпрацюють з профільними міністерствами та відомствами.
Основними завданнями Асоціації є:
• об`єднання зусиль сільських та селищних рад, спрямованих на захист прав та інтересів відповідних територіальних громад;
• створення умов для ефективнішого здійснення повноважень місцевого самоврядування;
• налагодження взаємодії з органами державної влади у процесі вирішення питань місцевого і регіонального розвитку з метою узгодження загальнодержавних, регіональних та місцевих інтересів шляхом проведення консультацій, підготовки висновків та пропозицій до проектів нормативно-правових актів із зазначених питань;
• сприяння органам місцевого самоврядування у підготовці проектів їх рішень;
• координація діяльності членів Асоціації для досягнення мети та виконання завдань Асоціації.
25 квітня 2017 року, в залі засідань Будинку культури села Байківці, відбулася робоча зустріч навчальної програми Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад та об’єднаних громад України із представниками Трибухівської ОТГ, Новосільської, за участю Байковецького сільського голови Кулика Анатолія Романовича, першого заступника сільського голови Думи Миколи Андрійовича, заступника сільського голови Пульки Віктора Володимировича, президент асоціації Лаба Михайло Михайлович (Закарпатська обл.) .
Мета засідання: обмін досвідом стосовно перспективи планів громади,навчанню правильному оформленню проектів регіонального розвитку, співробітництво територіальних громад.
«Ми створили таку власну Асоціацію, яка би мала чіткі бачення розвитку територіальних громад і взагалі громад. Нам потрібно віднайти свою нішу, впринципі ми є в певній ніші, але її треба закріпити.
Адже законодавство буксує і не дає можливості реалізовувати ті закони, які необхідні нам. Потрібно об’єднуватись аби Асоціація стала могутнішою, в нас є достатньо сільських голів для цього. Іноді ми робимо такі речі, що самі дивуємось, як це взагалі вдається…» - зауважив Анатолій Романович.
«Розвиток сільських територій – це мета нашої Асоціації.
Асоціація сьогодні працює над тим, який продукт дати сільським головам для підтримки в роботі, тим, які ще не об’єдналися і скласти алгоритм дій, які вже новостворені, яким також потрібна підтримка по – залученні інвестиційних проектів, робота економіки, погляди менеджменту, адже кадровий потенціал у всіх громадах на такому рівні, відповідно, який нам передає центральна влада і треба розмірковано підходити до цих речей готувати професійні кадри і через різні програми для ОТГ, для роботи ОТГ. Я радий, що маю справу із Анатолієм Романовичем – один із засновників, ідеолог нашої Асоціації, яка існує. Я відразу відчув потребу в співробітництві, ми практики, які хочемо конкретику у рішеннях та надати цьому інструменту наповненого змісту. Тому все залежить від нас, областей. Дуже правильно зробила Тернопільщина, що взялася за цей процес» - поділився президент асоціації Лаба Михайло Михайлович.
Обговорювали тему освіти (створення шкіл з новітніми методами навчання), Анатолій Романович подав ідею щодо створення власної друкованої продукції, в майбутньому планується зробити Байківці містечком, створити цілу стратегію.
«Не кількість заради кількості, а якість активних людей» - чітка позиція Байковецького сільського голови Кулика Анатолія Романовича.
Христина Ганущак