Байковецька громада
Тернопільський район, Тернопільська область

День Пенсійного фонду у Байковецькій ОТГ

Начальник відділу обслуговування громадян у Тернопільському районі Ольга Гірська провела День Пенсійного фонду  для жителів села  Байківці.

В ході заходу спеціаліст Фонду надала роз’яснення щодо порядку призначення пенсії за віком, по інвалідності та за вислугу років. Розповіла про пенсійну реформу, про залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. Особам передпенсійного віку рекомендувала завчасно подавати до органів Фонду документи, необхідні для призначення пенсії, з метою їх правової перевірки.

Під час спілкування з фізичними особами-підприємцями зосередила увагу на роз’ясненні важливості дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та недопущення нелегальної зайнятості. Ознайомила з можливістю укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Акцентувала увагу на важливості  легального працевлаштування для набуття права на призначення пенсії.

Також Ольга Ярославівна запропонувала зареєструватися на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та отримувати інформацію зі своєї облікової картки  про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески з системи персоніфікованого обліку.

 

Юлія Талалай

Головний спеціаліст з питань

Організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області« повернутися до списку новин