БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства

Дата: 08.12.2017 11:54
Кількість переглядів: 3705

Проблема патріотичного виховання виникла давно. В основі її вирішення є відродження національної культури, фундамент якої -  усталені народні традиції та звичаї,  вироблені народом впродовж усього історико-культурного розвитку.

5 грудня 2016 року на базі НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О. Г. Барвінського – ДНЗ» відбулося методичне засідання вихователів закладів освіти громади. Темою семінару-практикуму було визначено «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства». Участь у семінарі взяли: Паращук О.Л., головний спеціаліст відділу освіти, Левчук К.І., директор НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О.Г. Барвінського – ДНЗ», вчитель початкових класів Бутрин М.С. та вихователі закладів освіти громади Скрипник Г.Б., Караванська Т.Р., Федорчук Н.Я., Шикула І.І. та Нагайовська І.В.

У практичній частині семінару присутнім представили розвагу для дітей старшого дошкільного віку «Андріївські вечорниці», яку підготувала вихователь закладу Караванська Т.Р. Метою розваги було поглибити та розширити знання дітей про звичаї та обряди українського народу: народні ігри, пісні, скоромовки, прислів’я, виховувати повагу до традицій українського народу, любов до рідного краю, бажання берегти свою національну культуру.

Фото без опису

Під час теоретичної частини семінару було обговорено низку питань. Про актуальність і завдання патріотичного виховання доповіла керівник методоб’єднання вихователів закладів освіти громади Федорчук Надія Ярославівна, про створення умов в ЗДО для проведення роботи з народознавства та про форми роботи, методи та прийоми подачі традицій українського народу, ефективність їх використання  розповіла спеціаліст відділу освіти Паращук Олена Любомирівна.

Фото без опису

Метою патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків. Щоб досягти цієї мети, виховувати патріотів слід вже з дошкільного віку.

Фото без опису

Патріотизм як основа сучасного виховання дітей передбачає формування національної свідомості та самосвідомості, тобто виховання любові до рідної землі, до свого народу, освоєння національних цінностей (мови, території, культури), формування почуття гідності й гордості за свою Батьківщину. Саме плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.

Фото без опису

«Для повноцінного розвитку особистості дитини необхідні багато умов, і одна з них - справжній педагог. Педагог повинен мати масу знань, умінь, навичок, але найголовніше - він повинен постійно бажати вдосконалюватися, не зупинятися на досягнутому і постійно вчитися самому, щоб добре навчати інших», - зазначила О.Л. Паращук.

Фото без опису

По закінченні семінару з метою ознайомлення не тільки малят але і педагогів громади з історичною, культурною особливістю свого села директор НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О.Г. Барвінського – ДНЗ» Левчук Катерина Іванівна провела екскурсію шкільним музеєм.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь