Байковецька громада
Тернопільський район, Тернопільська область

День Конституції України

 

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України.

Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної української держави.Вважається, що прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

26 червня 2016 року в селі Лозова Байковецької об’єднаної територіальної громади відбувся концерт «Конституція – право на свободу» присвячений 20 – ій річниці Конституції України.

«Як чудово жити в країні, де панує верховенство права! День Конституції України покликаний нагадати про надзвичайну важливість Закону для світлого сьогодення та щасливого майбутнього кожного з нас».

 

Свято розпочалося з виступу народного аматорського хору с.Шляхтинці, керівник Степан Матковський. Українські народні і сучасні пісні лунали з уст с солістів і колективів громади з сіл: Дубівці, Стегниківці, Курники, Лозова, Шляхтинці, Байківці. Головною родзинкою свята стала сценка «Посварились дві куми» народного аматорського фольклорно – обрядового колективу «Горлиця» с.Лозова керівник Дарія Ткач. Запальними танцями порадували присутніх народний хореографічний ансамбль танцю «ГлоріяБай» БК с. Байківці, керівник Лілія Вельган.

 Байковецький сільський голова Анатолій Кулик привітав усіх присутніх з нагоди свята і відзначив, що : «Наш обов’язок – дотримуватись Конституції, тільки так ми зможемо забезпечити розвиток України, як демократичної, рівноправної зі світовою спільнотою держави». Захід завершився спільним виконанням  ГІМНУ УКРАЇНИ.« повернутися до списку новин