БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

«Припинимо насилля у нашому суспільстві!»

Дата: 14.03.2019 16:14
Кількість переглядів: 591

Фото без опису

Для ознайомлення дітей з темою домашнього насилля, що це таке і які дії необхідно прийняти, щоб протидіяти насиллю, у  Дубовецька філія НВК "Лозівської ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" с.Дубівці 14 березня 2019 року в рамках роботи мобільно консультативного пункту проведений захід у старших і молодших класах.

Якщо ми хочемо мати цивілізоване суспільство, то варто зменшити насильство як спосіб взаємодії між людьми: в сім’ї, на роботі, у школі.

Отже,що ж зміниться в українському законодавстві:

Домашнє насильство - діяння (дія, або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного та економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання, або між родичами, теперішнім  чи колишнім подружжям, а також погрози вчинення таких дій.

Одним з головних змін стало те, що тепер домашнім насильством вважають не тільки побої, а й психологічний тиск, примус до інтиму або ж обмеження у фінансах на елементарні потреби.

Раніше кривдника могли тільки затримати на три години, тепер же йому загрожуватиме від 150 годин громадських робіт до двох років в'язниці.

Поскаржитись на кривдника зможуть і ті, хто живуть в цивільному шлюбі. До речі, в цьому випадку покарання навіть посиляться.

«Щорічно в Україні три мільйони дітей стають свідками і жертвами домашнього насильства. Точну кількість жертв насильства важко порахувати, адже далеко не всі звертаються за допомогою», - прокоментувала прийняття документа постпред президента в парламенті Ірина Луценко.

Фото без опису

Говорячи про насилля, ми часто не помічаємо і не усвідомлюємо, що насильниками можемо бути і ми: коли задовольняємо свої потреби не конструктивним, а деструктивним способом і, як результат, стаємо дратівливі; коли ми не використовуємо «Я-повідомлення», а хочемо, щоб люди зрозуміли нас без слів; коли ми вступаємо у суперечку при «переповненому стакані».

Як виглядає коло агресії: мати/батько втомлюються на роботі, емоційно вигорає і дратівлива іде додому, а вдома незадоволена мати/батько  зривається на дитині – дитина іде в школу і скидає свою агресію на ровесниках - ровесники ідуть зі школи і зганяють злість на перехожому – а перехожий повертається до себе в домівку і коло замикається.

Але, людина завжди має вибір по якому шляху іти!

Фото без опису

Давайте припинимо насилля у нашому суспільстві! Закон проти насилля повинен діяти – без сумніву. Але ще краще, щоб взагалі не доходило до насилля, вже змалечку батьки повинні виховувати дітей у любові. Йдеться про любов, авторитет і справедливість відносно дитини. І про хороший приклад взаємної любові між подружжям. Хлопчик/дівчинка, який виростає у такій родині і потім стає чоловіком/жінкою - ніколи не дозволить собі насилля у своїй сім’ї!!!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь