БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Звіт щодо здійснення виконавчими органами Байковецької сільської ради державної регуляторної політики у 2020 році

Дата: 01.06.2021 07:55
Кількість переглядів: 553

Звіт

щодо здійснення виконавчими органами Байковецької сільської ради державної регуляторної політики у 2020 році

Протягом 2020 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалась відповідно до правових та організаційних засад, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі за текстом - Закон) та в межах наданих повноважень.

На виконання Закону у 2020 році виконавчими органами Байковецької сільської ради було проведено роботу в наступних напрямках.

Планування діяльності з підготовки регуляторних актів

Для забезпечення реалізації принципу послідовності та передбачуваності регуляторної діяльності рішенням Байковецької сільської ради від 13 грудня 2019 року № 1023 був затверджений План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2020 рік та рішенням виконавчого комітету Байковецької сільської ради № 187 від 26 листопада 2019 року був затверджений  План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік. Згадані плани діяльності оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Протягом року до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2020 рік було додатково внесено 2 проєкти регуляторних актів. Всі зміни та доповнення до діяльності сільської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік оприлюднювались на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

Всього у 2020 році розробниками регуляторних актів було заплановано підготувати 4 проєкта рішень сільської ради та виконкому, із них було прийнято 1 регуляторний акт, який пройшов повну процедуру відповідно до Закону, а саме:

- рішення Байковецької сільської ради № 1206 від 14 липня 2020 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Байковецької об'єднаної територіальної громади на 2021 рік».

Інші проєкти регуляторних актів не виносились на розгляд сесії сільської ради та її виконавчого комітету з урахуванням об’єктивних причин.

Також на базі пропозицій, які надійшли від виконавчих органів Байковецької сільської ради – розробників регуляторних актів, сформовані та затверджені:

- рішенням сільської ради від 10 грудня 2020 року № 8/1/20 План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2021 рік;

- рішенням виконавчого комітету від 15 грудня 2020 року № 168 План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, які оприлюднено на офіційному сайті Байковецької сільської ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

Організаційні питання

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2018 року № 175 відповідальними структурними підрозділами на які покладено реалізацію повноважень з питань державної регуляторної політики в виконавчих органах Байковецької сільської ради визначено: відділ житлово - комунального господарства, транспорту, зв’язку та благоустрою; відділ економічного розвитку та інвестицій; фінансово-господарський відділ; відділ земельних відносин; відділ юридичної та кадрової роботи, а організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики сільським головою покладено на відділ юридичної та кадрової роботи.

Протягом 2020 року до Державної регуляторної служби України з метою отримання пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики направлено 2 проєкти регуляторних актів:

по проєкту рішення Байковецької сільської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Байковецької об'єднаної територіальної громади на 2021 рік», підготовленому відповідно до Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2020 рік, отриманий висновок про відсутність пропозицій щодо удосконалення регуляторного акту відповідно до принципів та вимог Закону;

 по проєкту рішення Байковецької сільської ради «Про затвердження Положення про порядок сплати пайової участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури сіл Байковецької сільської ради» отримано роз’яснення Державної регуляторної служби України щодо відсутності необхідності його ухвалення, враховуючи прийняття Закону України від 20.09.2019 № 132-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», відсутня необхідність.

Забезпечення інформаційної відкритості та врахування громадської думки

Одним з завдань виконавчих органів Байковецької сільської ради при здійсненні державної регуляторної політики у звітному періоді було забезпечення інформаційної відкритості та врахування громадської думки, недопущення прийняття економічно недоцільних, неефективних регуляторних актів.

З цією метою оприлюднювались плани діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів та зміни до них; повідомлення про оприлюднення проєктів регуляторних актів; проєкти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу; звіт про відстеження результативності регуляторного акту; регуляторний акт, прийнятий Байковецькою сільською радою.

Постійно підтримувалась в актуальному стані інформація на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в розділі «Регуляторна політика».

Систематизація регуляторних актів Байковецької сільської ради та її виконавчих органів

З метою виконання вимог статті 5 Закону Байковецькою сільською радою сформовано Реєстр діючих регуляторних актів, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Реєстр діючих регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

Здійснення заходів з відстеження результативності регуляторних актів

З метою виявлення неефективних регуляторних рішень, відповідно до статті 10 Закону, виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалось відстеження результативності прийнятих регуляторних актів.

Протягом року звіт з відстеження результативності регуляторного акту оприлюднений на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Звіти та відстеження»  розділу «Регуляторна політика».

Реалізація державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності протягом звітного періоду була направлена на забезпечення відповідності регулювання господарських відносин вимогам чинного законодавства та їх вдосконалення, на дотримання принципу збалансованості інтересів суб’єктів господарювання і територіальної громади Байковецької сільської ради. 

Основними пріоритетами Байковецької сільської ради та її виконавчих органів у 2021 році при забезпеченні та реалізації державної регуляторної політики залишаються:

 - неухильне дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

 - підготовка якісного та ефективного аналізу регуляторного впливу з використанням нової методики як тест малого підприємництва (М-Тест);

- активне залучення представників громадськості до обговорення проєктів регуляторних актів;

- оприлюднення інформації у формі відкритих даних, що сприяє прозорості та відкритості регуляторної діяльності виконавчих органів сільської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь