Байковецька громада
Тернопільський район, Тернопільська область

9 березня 2017 року, у 203-річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Байківцях відбулося покладання квітів до його пам’ятника.

Спеціально для цього зібралися сільський голова Кулик Анатолій Романович, перший заступник сільського голови Дума Микола Андрійович, другий заступник голови Пулька Віктор Володимирович, учні та вчителі Байковецької ЗОШ I – II ст., працівники Байковецької сільської ради та Будинку культури.

Біля пам’ятника пройшла невелика урочистість:лунав уривок з твору письменника

«І мертвим, і живим…» читала Христина Ганущак,

вірш «Він – Україна» Георгія Петрука – Попика у виконанні учня 6 – го класу Володимира Гуменного.

До слова й запросили сільського голову Кулика Анатолія Романовича, який відзначив:

«Цей день, коли народився Геній українського народу, поводир, що своєю поезією, творчістю вчив покоління, як жити, творити… Вчив не бути скореним, гордо нести звання українця.

Я впевнений, що в кожному домі є Кобзар, який хоч інколи заглядаєте і читаєте, як Біблію. Ми живемо в складний час, коли наша країна виборює свою незалежність, коли нога супостата ступила на нашу землю, і хоче поневолити й не дати можливості розвиватися українському народу, нації. Але писав Шевченко:

«Борітеся! Поборете!
Вам Бог помагає!
З вами правда, з вами слава
І воля святая!…»

Тому тримаймо ці слова завжди біля серця з тим, щоби перемогти злу силу, яка не хоче, щоб ми були вільними, але ми будемо такими та перейдемо через усі випробування про які писав Тарас Григорович. Тримаймо місце в серці для його світлої пам’яті. Слава Шевченку! Один із 1378 пам'ятників, які є в світі стоїть у Байківцях. Прийде час і ми його оновимо. Байковецька громада стоїть на вірному шляху, на шляху розвитку, на шляху вченні нашого генія!»

На завершення лунала пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» під яку Анатолій Романович та учениця 1- го класу Байковецької ЗОШ I – II ст. Паук Роксолана поклали квіти до пам’ятника Кобзарю.

                                                                                                                   Христина Ганущак

 « повернутися до списку новин