БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Об'єднана громада

Короткий екскурс в історію громади

Три мільйони, сто мільйонів, мільярд!..

Космічні темпи зростання

Наприкінці 2015 року сукупний бюджет усіх семи сіл (Байківці, Дубівці, Стегниківці, Курники, Лозова, Шляхтниці і Гаї-Гречинські), що об’єдналися у Байковецьку об’єднану територіальну громаду, що є прилеглою до обласного центру Тернопіль, був лише трохи більшим за три мільйони гривень. Бюджет громади 2018 року становив майже 103 млн. грн.! Вражаюче зростання, чи не так? Основний показник життєдіяльності за три роки зріс у 34 рази!

Згодом, у різні роки, до громади приєдналися ще вісім сіл (Гаї-Шевченківські, Ступки, Соборне, Чернелів-Руський, Ангелівка, Романівка, Романове Село, Охримівці), окремі  з яких були фактично депресивними, темпи нарощування бюджету лише зростають. Зокрема, у 2023 році громадою було використано понад 270 млн. грн.

Наша мета – бюджет на мільярд гривень!

Звісно, такий бюджетний прогрес Байковецької громади став можливим, насамперед, завдяки реформі децентралізації. Але… Її успіх напряму залежить від людей, котрі реалізовують реформу, від економічної стратегії сільської ради, від співпраці з бізнесом, від роботи з боржниками, від залучення інвестицій…

Іноземний інвестор – індикатор довіри до громади

Завдяки зусиллям сільського голови Анатолія Кулика, його умінню вести переговори на території громади зосередило свої виробничі потужності ТОВ «СЕ Борднетце-Україна». Його засновник японська компанія «Сумімото Електрик» – провідний світовий виробник кабельно-провідникової продукції для автомобілів. ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» на сьогодні найбільший роботодавець Тернопільщини.

Лише один Бог знає скільки нервів потратити, скільки перепон, втому числі бюрократичних, довелося здолати, аби це товариство базувалося на території Байківців. Основною проблемою була земля. Ділянка, яка підходила підприємству, вже була приватною власністю. Довелося оперативно, в дуже стислі терміни, вишукати  власнику нову територію, яка б його задовольнила. Утім, замість подробиць, скажемо основне: сьогодні ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» є найбільшим платником податків до бюджету сільської ради.

Добрий приклад також може… заразити

Прихід великого, та ще й іноземного інвестора став тою сніговою кулькою, яка спричинила лавину. Представники бізнесу зрозуміли, що з Байковецькою громадою можна і потрібно співпрацювати. З того часу кількість підприємств і підприємців почала різко зростати.

І нічого дивного в цьому немає. Бізнес відчув, що місцева влада постійна готова до конструктивного діалогу з ним і прагне створити для його діяльності сприятливі умови.

Доплюсуймо до цього хорошу логістику, добрі дороги, наявність комунікацій і отримаємо цифру 1138. Саме стільки станом на початок 2024 року у громаді зареєстровано підприємств і фізичних осіб-підприємців. Серед них є такі, що відомі не тільки на Тернопільщині, а за її межами: фабрика меблів «Лісма», компанія «МOST-Україна», підприємство GALIT та інші.

Про інвестиційну довіру до Байковецької сільської ради свідчить ще один красномовний факт. Внаслідок російської агресії на території громади відновило свою діяльність релоковане зі Сходу України підприємство «Технологія». Його продукція реалізовується у багатьох країнах світу.

Міжнародні зв’язки

Байковецька громада суттєво розширяє межі співробітництва. Сільською радою підписано договори про співпрацю з польською ґміною Вєлька Вєшь (Республіка Польща) та муніципалітетом Ельва (Естонська Республіка).

Нові міжнародні партнери – це нові можливості для бізнесу, для підприємництва.

З року в рік краща громада області

Згідно з Всеукраїнським рейтингом інституційної спроможності і сталого розвитку громад, який щорічно оприлюднював до початку повномасштабної війни Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», Байковецька громада серед малих та середніх громад (до 150 тис. населення) з року в рік була кращою на Тернопільщині та входила в першу сотню в Україні.

Особлива гордість громади

20 червня 2018 року у Лозівській школі відбулась надзвичайно вагома подія. Тоді було відкрито першу  в Україні сільську шкільну автоматизовану обсерваторію. До офіційного урочистого відкриття долучилась посол США Марі Йованович. Проект реалізовано за кошти громади та Сполучених Штатів Америки.

Байковецька громада – одна з перших в області, де почали діяти Поліцейська станція, Соціальна пральня і Соціальне таксі

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь