Байковецька громада
Тернопільський район, Тернопільська область

Звітність

АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ

про діяльність центру соціальних служб  для сім'ї, дітей та молоді  за перше півріччя 2016 року

На виконання рішення сесії Байковецької сільської ради  Центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді створено 16 лютого 2016 року , зареєстровано як юридичну особу, внесено в мережу ЦСССДМ області. Для організації повноцінної діяльності укладено ряд угод про співробітництво із громадськими, волонтерськими організаціями.

При центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та  молоді  працює  7 працівників, із них 4 працівники - фахівці із соціальної роботи, роботою яких охоплені 7 населених пунктів. Завдяки цьому  проблеми сільської громади за допомогою надання комплексних соціальних послуг вирішуються на користь осіб, що потребують уваги і підтримки.

Робота  працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та  молоді  першочергово  зосереджується  на  ранньому  виявленні сімейних кризз метою  надання  необхідної  допомоги  у  вирішенні  проблем:

- збереженні  сімейного  середовища  для  дитини;

- запобіганні  вилученню  дітей  із  сімей;

-допомозі   соціально   неадаптованим  сім’ям  у  набутті  навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї.

 

Спеціалісти Центру постійно проводять роботу з  сім’ями, аби своєчасно виявити серед них такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки, протягом 2016 року обстежено та проведено оцінку потреб  90 сімей. Охоплено соціальною роботою 4 дітей – сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у ОТГ, а також 1 особа з числа дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Одним із актуальних  напрямків діяльності Центру є виконання Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, ведеться облік даних сімей зазначеної категорії. Соціальним супроводом охоплено 16 родин, в яких проживає 33 дітей. За результатами роботи 1 родину (в них 3 дітей)  було знято з соціального супроводу у зв’язку із переїздом.

На соціальному обслуговуванні перебуває 42 сім] (59 дітей) учасників АТО, щодо яких складено соціальні паспорти та проведено оцінку потреб.

Зібрано інформацію про 88 багатодітних та малозабезпечених сімей, в яких виховується 262 дитини, проводиться відповідна соціальна робота, спрямована на подолання складних життєвих обставин в сім’ях, підвищення виховного потенціалу, відповідальності за життя дітей, допомога в оформленні необхідних документів, реєстрації, сприяння в проходженні медичних оглядів, влаштування на навчання, отримання гуманітарної допомоги, сприяння в оформлені в дитячий садок дітей дошкільного віку, допомогу в раціональному використанні коштів сімейного бюджету, ознайомлення та попередження батьків про безвідповідальне батьківство.

За результатами вивчення ситуації в громаді основними проблемами сімей у складних життєвих обставинах традиційно залишаються складні стосунки в сім’ї, зловживання алкогольними  напоями,  сім’ї   в яких є діти з фізичними вадами, сім’ї, у яких  батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. 

Узагальнивши отримані дані про осіб, що перебувають на обліку у лікаря нарколога (66) та лікаря інфекціоніста (4), важливим напрямком роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  стає профілактично–просвітницька робота, яка здійснюється в школах щодо запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя, де надаються психологічні, педагогічні консультації з питань взаємовідносин дітей з однолітками, гармонійного розвитку особистості. Крім того, проводяться  консультативні  заняття  щодо поширення знань конвенції ООН про права дитини, з питань  профілактики  правопорушень  серед  неповнолітніх. . З метою вивчення відношення молоді до вживання наркотичних речовин, рівня обізнаності  про наслідки їх впливу, мотиви вживання проведено соціальне анкетування, вивчається ситуація стосовно вчинення домашнього насильства, фахівці із соціальної роботи розповсюдили  інформаційні буклети та закликали молодь до ведення здорового способу

Протягом 2016 року спеціалістами ЦСССДМ проведено 17 різнотематичних групових заходів. Учасниками групових заходів стали 1538 осіб, також, постійно працівники Центру залучають жителів ОТГ до масових заходів.

Центром активно ведеться співпраця із державними та приватними організаціями з питань оздоровлення дітей. З даного приводу організовано сприяння у передачі інформації про 6 дітей учасників АТО до Тернопільського ОЦСССДМ для організації оздоровлення за кордоном.

Поінформовано 14 сімей, що перебувають на соціальному супроводі про можливості оздоровлення дітей з їхніх сімей через отримання пільгових путівок в управлінні молоді та спорту Тернопільської ОДА, проведено роз’яснювальну роботу із 24 сімями , де виховуються діти з обмеженими можливостями про можливість оздоровлення шляхом отримання путівок в Тернопільському районному територіальному медичному обєднанні.

11 дітей з багатодітних сімей, 3 дітей з сімей учасників АТО, 3 дітей з малозабезпечених родин, 2 дітей з сімей ліквідаторів Чорнобильської аварії оздоровились під час роботи пришкільного табору відпочинку та оздоровлення дітей при Лозівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Діти, що виховуються в прийомній сімї відбули  на оздоровлення за власні кошти родини

За зверненням надано 5 консультувань про можливість літнього оздоровлення дітей.

Основним проблемним питанням, яке потребує вирішення у 2016 році – утворення мультидисциплінарної команди для вирішення питань сімей та для швидкого реагування на неординарні ситуації.