БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Використання інтерактивних методів навчання та інтерактивних технологій на уроках математики, фізики та астрономії

Дата: 19.03.2018 12:24
Кількість переглядів: 1657

16 березня 2018 року на базі Стегниківської філії НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» відбувся семінар-тренінг для вчителів математики, фізики та астрономії Байковецької ОТГ на тему «Використання інтерактивних методів навчання та інтерактивних технологій на уроках математики, фізики та астрономії». 

        Метою семінару було: впровадження інтерактивних технологій навчання, які сприяють інтелектуальному розвитку школярів, формуванню навичок і вмінь, виробленню цінностей, створенню атмосфери співробітництва, взаємодії вчителя та учнів, привернути увагу до актуальності даної проблеми на прикладі творчих напрацювань учителя математики Стегниківської філії НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Скоробогатої Оксани Георгіївни.

Фото без опису

У теоретичній частині методист з навчальних дисциплін Носко О.О. розкрив сутність інтерактивних методів навчання. Він відмітив, що під час інтерактивного навчання учень стає не об’єктом, а суб’єктом навчання, він відчуває себе активним учасником подій і власної освіти та розвитку. Це забезпечує внутрішню мотивацію навчання, що сприяє його ефективності. Адже науково-технічний прогрес України залежить від якості знань з математики і фізики. Поліпшення підготовки майбутніх спеціалістів сучасного виробництва неможливе без високого рівня знань з предметів природничого циклу.
 

Фото без опису

Фото без опису

Вчитель вищої кваліфікаційної категорії Скоробогата О.Г. відзначила, що сучасні учні дуже швидко сприймають ідеї інформаційного суспільства, тому зараз працювати з учнями так, як ми це робили 10-20 років тому, вже не виходить. Традиційна структура уроків ВИВЧЕННЯ - ЗАСВОЄННЯ - ФОРМУВАННЯ - СИСТЕМАТИЗАЦІЯ – КОНТРОЛЬ стає все менш ефективною. Часто буває так, що учням не цікаво те, що робить вчитель на уроці, вони не працюють чи навіть не чують вчителя, тому треба змінювати роль вчителя та учня в навчальному процесі, впроваджувати методики креативного навчання, які б відповідали сучасним реаліям освітнього процесу. 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Вчителька підготувала цікаву презентацію, в якій показала, як в рамках інтерактивних технологій можна використовуватися різні підходи, нові методи, методичні прийоми та форми організації проведення занять.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Скоробогата О.Г. ознайомила учасників тренінгу з інтерактивними технологіями, які вона використовує, та які найбільш повно забезпечують комфортні умови навчання і розвитку школярів, всебічно реалізують їх природний потенціал, виховують особистість, здатну до cамоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення, яка вміє використовувати одержані знання для творчого розв'язання проблем, критично мислити. 

Фото без опису


Керівник міжшкільного методоб’єднання вчителів математики, фізики та астрономії, вчитель-методист Шемеля М.А. навів приклади використання індивідуальних, парних, колективних та фронтальних інтерактивних технологіїй навчання на уроках фізики та астрономії.

Фото без опису

Учитель математики Дубовецької філії НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Ільків Г.Р. поділилися власними напрацюваннями щодо використання електронного фото-сервісу Pinterest для формування в учнів мотивації до плідної та результативної діяльності на уроках математики і фізики.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

В процесі роботи семінару відбувся обмін думками із проблеми використання інтерактивних методів та технологій, узагальнено чимало цікавих ідей, визначено ефективні шляхи вдосконалення інтерактивного навчання, яке створює ситуацію успіху для кожного учня, сприяє розвитку його компетентності, що і є сьогодні основним завданням школи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь