БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Семінар-практикум "Фінансова грамотність"

Дата: 27.04.2017 14:58
Кількість переглядів: 1021

24 квітня, для шкіл Байковецької об`єднаної громади, на базі комунального закладу  Байковецька ЗОШ I-II ступенів,  відбувся семінар-практикум Освітній проект «Фінансова грамотність».   Організаторами семінару-практикуму виступили: комунальний заклад Байковецька ЗОШ I-II ст. Байковецької сільської ради Тернопільського району, Тернопільської області; Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти; Тернопільський національний економічний університет Факультет фінансів кафедра фінансів ім. С.І. Юрія.
Фото без опису
 
Захід був присвячений особливостям введення та методичному забезпеченню курсу «Фінансова грамотність» у навчально-виховний процес загальноосвітніх шкіл. На семінарі–практикумі були присутні: сільський голова – Анатолій Романович Кулик, заступник сільського голови – Віктор Володимирович Пулька, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського ОКІППО, к.г.н. - Ігор Михайлович Вітенко, методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО – Ліля Ярославівна Криховець-Хом`як, доцент кафедри фінансів ім. С.І. Юрія ТНЕУ, к.е.н., доцент Письменний Віталій Валерійович,начальник віділу освіти Байковецької сільської ради – Віра Василівна Коршняк, завідуючий методичним кабінетом – Наталя Михайлівна Загнибіда, директор гімназії «Гармонія» Галицького коледжу ім. В`ячеслава Чорновола – Галина Михайлівна Балан, директор Байковецької ЗОШ I-II ступенів - Ольга Зіновіївна Пулька. Також були присутні заступники директорів та вчителі географії Шляхтинецької ЗОШ I-II ст., Дубівецької ЗОШ I-II ст., Стегниківської ЗОШ I-IIст., Лозівської ЗОШ I-III ступенів, а також учні 7, 8, 9, 10 класів.
Фото без опису

Сьогодні, як ніколи, є актуальним питання нового змісту освіти. І цей зміст повинен бути наповнений практичними навичками і вміннями для дітей, тими навичками, які готують учнів до самостійного, дорослого життя. У цьому житті молода людина повинна вміти скласти свій сімейний бюджет, вміти скористатися кредитуванням і правильно використовувати кошти, не боятися інвестувати і вміти користуватися банківськими послугами і не бути ошуканим. Для цього учень має креативно мислити, бути творчим, не боятися відрізнятися від інших, бути особливим і разом з тим працювати в команді. Саме на це спрямований курс «Фінансова грамотність», курс який розвиває підприємницькі здібності учнів, що передбачають реалізації особистості у дорослому житті. Про такий зміст освіти сьогодні говорить Лілія Гриневич, міністр освіти. Саме особливості викладання цього курсу були представлені заступником директора ТОКІППО Ігором Михайловичем Вітенком та методистом навчальних предметів ТОКІППО – Криховець- Хом`як Лілією Ярославівною. На сьогоднішній день цей курс має повне методичне забезпечення: робочі зошити для учнів, підручники, методичний посібник для вчителя, а також матеріал на електронних носіях. 

Фото без опису

         Курс передбачає також нетрадиційні і нестандартні методи роботи, а саме у вигляді, тренінгів, ділових ігор, ігор, що стимулюють розвиток творчого потенціалу учнів. Саме такі тренінги провела директор гімназії «Гармонія» Галина Михайлівна Балан. Ще один вид роботи – симуляційні ігри. Це ігри, що відображають реальні ситуації з життя, вчать учнів аналізувати, приймати рішення і бачити як від тих рішень залежить кінцевий результат гри. Саме з такою грою «Домашній бюджет» і познайомила присутніх, вчитель географії Байковецької ЗОШ I-II ступенів – Яценко Діана Степанівна. Але поряд із заробітком є завжди місце і шахрайству, як не стати жертвою обману, учасників зібрання вчив Віталій Валерійович Письменний к.е.н., доцент кафедри фінансів ім. С.І. Юрія ТНЕУ разом зі студентами – гуртківцями.

     Семінар –практикум отримав високу оцінко у сільського голови Анатолія Романовича Кулика, а головне, проведенні тренінги, ігри викликали велике захоплення в учнів. Адже наші діти просять аби ми вчили їх потрібному, те, що пригодиться їм за межами школи, що дозволить їм стати   реалізованими, щасливими особистостями. А саме таке майбутнє кожен з батьків хоче для своїх дітей, а реалізовані, розумні діти - сильна процвітаюча держава. Саме на реалізацію такої цілі повинна працювати освіта.
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь