Байковецька громада
Тернопільський район, Тернопільська область

Парафіяни храму Святої мучениці Параскевії в селі Байківці відсвяткували храмовий празник

Кожного року, в останню неділю жовтня парафіяни храму Святої мучениці Параскевії святкують храмовий празник.

Заглибившись в історію потрібно відмітити, що Свята мучениця Параскева жила в третьому столітті в Іконії в багатій та благочестивій сім’ї.  Юна Параскева дала обітницю безшлюбності, тому, що захотіла присвятити все своє життя Богу і для просвіти язичників світлом віри Христової.

За сповідання православної віри озлоблені язичники схопили її і привели до міського правителя. Тут їй запропонували принести жертву язичницькому ідолу, але преподобна дала рішучу відмову. За це вона терпіла великі муки. Свята Параскева завжди користувалася в православного народу особливою любов’ю і шануванням. Ікони святої мучениці охороняють сімейне благополуччя і щастя. За церковним віруванням свята Параскева – покровителька полів і худоби.  Тому в день її пам’яті  прийнято приносити до церкви для освячення плоди, які потім зберігаються як святиня до наступного року. Крім того, святій Параскеві моляться про збереження худоби. Свята Параскева – цілителька людей від самих тяжких душевних і тілесних хвороб.

29 жовтня 2017 року Божого у селі Байківці на парафії Преподобної Параскеви УГКЦ відсвяткували храмовий празник. Розпочалося святкування із святої Літургії, у якій взяли участь шість священників: отець – парох Віталій, о.Мирон, о.Петро, о.Ярослав, о.Євген, о.Ігор.

Хорошу духовну атмосферу своїм співом прикрасив хор парафії, за участю семінаристів Тернопільської вищої духовної семінарії.

З духовним словом до вірних звернувся о.Віталій Дзюба, який окрему подяку склав численним жертовним парафіянам громади, які свою щиру працю і пожертву складають на славу Богові.

Також до привітального слова було запрошено сільського голову Анатолія Романовича Кулика, який побажав усім присутнім здоров’я та терпеливості: " Нехай цей урочистий день принесе світло до Ваших родин, затишок та господню благодать".

На завершення Святої Літургії усі присутні вийшли на вулицю, де відбувся чин освячення води та урочистий обхід навколо храму із святими тайнами.

 « повернутися до списку новин