БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Презентація звіту з оцінки управління фінансами та Плану дій з управління фінансами за результатами аудиту спеціалістами проекту «DOBRE»

Дата: 19.04.2018 11:24
Кількість переглядів: 1274

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 квітня відбулася презентація  звіту з оцінки управління фінансами та Плану дій з управління фінансами за результатами аудиту спеціалістами проекту «DOBRE», який фінансується USAID, - Катериною Трикоз та Ангелою Бочі.

На зустрічі були присутні перший заступник сільського голови Дума М.А., представник фінансово – господарського відділу Курочка А.Р., представник відділу

економічного розвитку та інвестицій Телеп В.Р., представник відділу культури, туризму, молоді та спорту Гаврилюк С.М., старости сіл. 

Фото без опису

В межах аудиту було проаналізовано діяльність Байковецької сільської ради за 2017 рік у розрізі таких питань як: бюджетний процес, система адміністративного управління громадою, доходи та їх адміністрування, платежі, управління грошовими коштами, бухгалтерський облік, фінансова та бюджетна звітність закупівлі, виконання бюджету, управління активами, забезпечення упорядкування та оприлюднення документів та ін.

Загалом аудиторами було встановлено: «рівень бюджетної забезпеченості громади власними коштами знаходиться на високому рівні - вище за середній по Україні ( майже 80% від загального обсягу доходів), частка  міжбюджетних трансфертів у структурі загальних доходів є досить  низьким – близько  20%, громада  передає до державного бюджету реверсну дотацію (близько 9% загального обсягу доходів). Ризики коливання доходної частини бюджету у разі зміни норм податкового законодавства є суттєвими, на найбільші два податки – податок з доходів фізичних осіб та акцизний податок припадає 81% доходної частини бюджету без урахування трансфертів. Структура власних доходів бюджету є характерною для більшості ОТГ: майже 99% припадає на податкові надходження, доходи від неподаткових надходжень та доходів від операцій з капіталом майже відсутні.

Рада встановила місцеві податки та збори на 2017 і 2018 рік з дотриманням вимог Податкового кодексу. Затверджені відповідні Положення по кожному виду податку. Встановлено всі місцеві податки та збори. Ставки місцевих податків не є максимальними, при їх встановленні враховувалось соціально-економічне становище громади, і, за думкою представників громади, зростання ставок може призвести до зростання соціального напруження.

Казначейське обслуговування платежів з місцевого бюджету Байковецької ОТГ  здійснюється відповідно до вимог законодавства органами Державного Казначейства Тернопільського району Тернопільської області.

Під час проведення перевірки експертами було встановлено, що у Байковецькій громаді було проведено інвентаризацію майна згідно Розпорядження Байковецького сільського голови від 04 квітня 2016 року № 44-д «Про проведення інвентаризації та створення інвентаризаційної комісії по Байковецькій сільській раді ОТГ».

Також спеціалісти зазначили, що буде проведено ряд навчань упродовж року, щоб «підтягнути» слабкі сторони, які виявлені в результаті аудиту.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь