БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Формування здоров’язберігаючої компетентності учнів як основи здорового способу життя

Дата: 30.10.2018 16:36
Кількість переглядів: 962

         30 жовтня 2018 року на базі НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ступенів ім.О.Г.Барвінського-ДНЗ» проведено семінар-тренінг для вчителів основ здоров’я,  фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни»  Байковецької ОТГ на тему «Розвиток здоров’язбережувальних компетенцій учнів, протистояння негативному психологічному впливові, усвідомлення школярами необхідності відповідати за життя, здоров’я, безпеку і добробут –  свої та оточуючих».

 На семінарі розглянуто питання:

1. Професійне здоров’я педагога.

2. Про тренінговий курс «Вчимося жити разом».

3. ВІЛ/СНІД та права людини.

Фото без опису

       Метою семінару було: сприяти усвідомленню педагогами необхідності самовдосконалення та прагнення до особистісного і професійного зростання, як умови життєвого благополуччя та професійного здоров’я; розв’язання педагогічними засобами завдання збереження й зміцнення здоров’я учнів, формування життєвих навичок, сприятливих для здоров’я, виховання школярів в дусі безумовного пріоритету цінностей індивідуального і громадського здоров’я в усіх його проявах, сферах, рівнях.

Фото без опису

        Методист з навчальних дисциплін відділу освіти Носко О.О. відзначив, що розвиток сучасної системи освіти визначається інноваційними перетвореннями, в основі яких лежить використання компетентнісного підходу, тому особливої актуальності набуває робота з розвитку в дітей здоров’язбережувальної компетентності, як ключової в сучасній системі освіти України.

Фото без опису

Фото без опису

         Вчитель основ здоров’я НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ступенів ім.О.Г.Барвінського-ДНЗ» Іваніцька О.І.  підготувала та провела для учасників семінару тренінг «Професійне здоров’я педагога». За допомогою вправ, інформаційних повідомлень, опитувальників вчитель актуалізувала у присутніх відчуття важливості професійного здоров’я, розуміння складності його досягнення й збереження та необхідності дбайливого та відповідального ставлення до нього.

Фото без опису

Фото без опису

Педагоги громади ознайомилися з теорією про балансну модель німецького психотерапевта, засновника позитивної психотерапії  Н.Пезешкіана.

Фото без опису

Вчитель основ здоров’я НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» Німко І.Ю. розповіла про тренінговий курс «Вчимося жити разом», який вона впроваджує вже другий рік,  метою  якого є навчання дітей і підлітків життєвих навичок, що сприяють соціальній злагодженості, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків.

Фото без опису

Вчитель основ здоров’я Дубовецької філії НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» Каплун О.В. продемонструвала педагогам практичне заняття «ВІЛ/СНІД та права людини», яке вона створила з використанням сервісу  Kahoot.

Фото без опису

          Учасники семінару вкотре переконалися, що компетентнісний підхід до проблеми здоров’язбереження забезпечує можливість не лише надання знань про основні ознаки складників здоров’я, умови його збереження та зміцнення, але й головне – вміння користуватися в житті набутими знаннями, вміннями та навичками, а здоров’язбережувальна компетентність визначає здатність людини успішно провадити навчальну та професійну діяльність, забезпечує особистісну реалізацію та життєвий успіх.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь