БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Місцеві податки і збори ведуть до покращення життя громади!

Дата: 06.02.2019 14:53
Кількість переглядів: 729

Фото без опису

05.02.2019 до Байковецької сільської ради завітали представники Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській обдасті: Бабій Сергій Арсенович  - перший заступник начальника Тернопільської ОДПІ Головного управління ДФС у Тернопільській області та Задорожний Ігор Михайлович - начальник відділу адміністрування податків із самозайнятих осіб, які провели консультацію щодо важливості сплати податків і наповнення місцевого бюджету. Зазначивши що одним із важливих джерел доходів бюджетів органів місцевого самоврядування є місцеві податки і збори. До місцевих податків і зборів належать: єдиний податок, податок на майно, який включає в себе податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок на землю, транспортний податок, туристичний збір та збір за місця для паркування транспортних засобів. Формування значної частини доходів знаходиться у прямій залежності від того, наскільки ефективно органи місцевого самоврядування зможуть організувати весь комплекс робіт та впливати на обсяги надходжень зазначених платежів до відповідних бюджетів. Запровадження та встановлення розміру податків та зборів (в межах, визначених Податковим кодексом) належить виключно до компетенції органів місцевого самоврядування.  

    Також представники фіскальної служби зазначили про важливість громадян повідомляти податкову інспекцію, вразі зміни місця реєстрації. Фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, зокрема місця поживання, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою № 5ДР.

    Внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою заяви за формою № 5ДР до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання). У разі звернення до будь-якого контролюючого органу строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п’яти робочих днів.

    Заява за формою № 5ДР може бути подана через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення процедури зміни даних щодо фізичної особи у Державному реєстрі (після пред’явлення повертається) та її копії.

    Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб громадяни у визначений законодавством термін отримають податкові повідомлення – рішення про нараховані суми податків, а саме, земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку. Таким чином, своєчасно зможуть виконати свій обов’язок зі сплати податків, не порушуючи граничні терміни сплати, та уникнути фінансових санкцій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь