БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Дата: 30.07.2019 11:08
Кількість переглядів: 612

Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для України з часів здобуття нею незалежності.

Однак, із загостренням політичної та економічної ситуації та розгортанням збройного конфлікту на сході України, міграційні настрої, а з ними і вразливість до торгівлі людьми, посилились.

Відзначається  зростання кількості людей, які прийняли б ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном. Щодня з’являються нові шахрайські схеми, посилюється активність торгівців людьми.

Міністерство соціальної політики України є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми. Відповідно до своїх завдань та функцій, формує та реалізує державну політику у сфері захисту прав громадян, які постраждали від торгівлі людьми. Однією з функцій Мінсоцполітики є встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

За останні роки Мінсоцполітики значно посилило роботу щодо виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми.                 

Так, у 2018 році Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 221 громадянам, що на 11,6 % перевищує показник  2017 року (198 осіб) та у 2 рази більше за показник 2016 року (110 осіб).

Протягом 2012-2019 років Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 818 громадянам (811-громадян України та 7 іноземців), з яких 316 жінки, 420 чоловіки, 82 дітей (30 хлопчиків та 51 дівчаток).

Основними країнами призначення громадян України залишаються Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ тощо.

Органами Національної поліції упродовж 2019 року виявлено 189 кримінальних правопорушень (проти 163 за аналогічний період 2018 року), передбачених статтею 149 (Торгівля людьми) КК України, без урахування закритих кримінальних проваджень, відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України.

З нагоди Всесвітнього дня протидії із торгівлі людьми 30 липня, за сприяння Міністерства соціальної політики України  стартує загальнонаціональної інформаційна кампанія, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, т.з. сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.

Саме фахівці соціальної роботи, що працюють у громадах,  здатні донести до людей, інформацію про роботу Національної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, яка з 2006 р. за підтримки Представництва Міжнародної Організації з Міграції в Україні працює на базі громадської організації «ТМЖК «Відродження нації».   Спеціалісти лінії надають консультації громадянам, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону, маючи не зовсім вдалий досвід перебування закордоном.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

527.org.ua – електронні консультації (форма «Задати питання»)

Графік роботи гарячої лінії: щоденно з 08:00 до 20:00

Фахівці лінії надають консультації  особам, які ймовірно постраждали від торгівлі людьми. Консультанти лінії роз’яснюють поняття торгівлі людьми, надають контакти структурних підрозділів Національної поліції, що займаються розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні та вичерпну інформацію стосовно того, яка державна і недержавна допомога для постраждалих від торгівлі людьми  існує в Україні. Консультанти лінії дають роз’яснення щодо порядку одержання статусу постраждалого та  контакти  осіб, відповідальних за встановлення статусу у відповідних підрозділах Міністерства соціальної політики.

Громадянам України, які мають на меті перебувати легально на території іноземних держав та дбають про безпечний виїзд за кордон надаються консультації щодо виїзду відповідно до безвізового режиму та візових питань, працевлаштування в іншій державі, навчання за кордоном, імміграції та існуючих міграційних питань, пошуку родичів чи знайомих, що зникли за кордоном тощо.

Змінити відношення до проблеми,  зрушити сформовані уявлення та  посприяти тому, що співгромадяни, що є постраждалими від торгівлі людьми отримають належну підтримку і допомогу як від держави так і від Представництва МОМ в Україні можна лише працюючи разом. Якісна взаємодія посприяє успіху.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь