БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

У Тернополі з інспекторами праці обговорили зміни у здійсненні контролю та нагляду за дотриманням трудового законодавства

Дата: 15.10.2019 11:45
Кількість переглядів: 431

Фото без опису

Набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Нею передбачено ряд змін у роботі інспекторів праці органів місцевого самоврядування. У зв’язку з цим для них в Управлінні Держпраці у Тернопільській області відбувся семінар-практикум.

Перед інспекторами виступили начальник Управління Наталія Рус, начальник відділу нагляду за додержанням законодавства про працю Ігор Хаварівський та заступник начальника відділу Олександр Мисак.

«Сьогодні маємо активізувати спільні зусиллями, щоб виявляти факти неоформлення трудових відносин з працівниками, невиплати заробітної плати і її своєчасної виплати, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці, що сприятиме захисту трудових прав найманих працівників», – зазначила Наталія Рус.

А Ігор Хаварівський роз’яснив інспекторам праці їхні повноваження відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю затвердженого згаданою постановою. Зокрема, інспекторам праці делеговано повноваження у здійсненні контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

Представникам об’єднаних територіальних громад також детально роз’яснили підстави проведення інспекційних відвідувань, організації інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, їх тривалості, зокрема, перебіг строку для проведення інспекційного відвідування, невиїзного інспектування починається із дня, наступного за днем надання об’єктом відвідування документів і пояснень, необхідних для їх проведення, а максимальна тривалість – до 10 робочих днів.

На сьогодні визначено такі підстави для проведення інспекційний відвідування та невиїзних інспектувань: рішення суду, повідомлення правоохоронних та наглядових органів; звернення працівника про порушення щодо нього законодавства про працю; звернення фізичної особи, щодо якої порушено правила оформлення трудових відносин; аналіз інформації, отриманої зі ЗМІ, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством; рішення керівника органу контролю з питань незадекларованої праці; інформація від ДПС, Держстату, ПФУ про ознаки чи факти порушення; невиконання припису; інформація профспілкових органів; доручення Прем’єр міністра України, звернення Уповноваженого ВРУ з прав людини; запит народного депутата.

Зауважимо, що в семінарі-практикумі активну участь взяв інспектор праці Байковецької громади Іван Сосульський.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь