БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Шукаємо сім'ї, готові у своїх домівках доглядати за дітьми, які потребують захисту. Станьте патронатними вихователями!

Дата: 06.11.2019 08:59
Кількість переглядів: 2063

На Тернопільщині з’явиться нова соціальна послуга для вразливих сімей з дітьми – патронат над дитиною.

Україна приєдналася до числа країн, що затвердили національну стратегію деінституалізації. Проте, її виконання є неможливим, шляхом простого закриття інтернатних закладів – це вимагає створення якісних альтернатив: послуг на рівні громади для підтримки вразливих сімей з дітьми, якою і є патронат над дитиною.

Патронат над дитиною є розробкою Міжнародної благодійної організації “Партнерство “Кожній дитині”, підтримана державою та вже успішно запроваджена у громадах 20-ти регіонів України.                      

У липні 2018 року відбулося додаткове навчання національних тренерів з підготовки кандидатів у патронатні вихователі (безпосередніх надавачів послуги), завдяки чому такий спеціаліст з’явився й на Тернопільщині.

На даний час Тернопільщина є одною з небагатьох областей  у якій немає патронатних батьків. На даний час лише три сім’ї зголоситися пройти навчання. Тому приймаємо пропозиції в кандидати на патронатні вихователі протягом листопада-грудня. Щоб розпочати навчання необхідно 5 сімей, котрі виявлять бажання доглядати за дітьми. Тепер про головне.

Хто може стати патронатним вихователем:

      - громадянин України;

      - має позитивний досвід виховання дітей (власних, або влаштованих дітей/ практична педагогічна робота);

    -  готовий прийти на допомогу «чужій» дитині та підтримати її сім’ю, яка перебуває в складних життєвих обставинах;

     - має  задовільний стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей;

   - не є засудженим, або позбавленим батьківських прав;

   - має житло (власне, або в користуванні), де можна тимчасово розмістити патронатну дитину;

    -  разом з добровільним помічником – дорослим членом своєї сім’ї готовий пройти

навчання за тренінговою програмою;

- підтримує  сімейні цінності та готовий  працювати в команді професіоналів заради змін, щоб жодна дитина не зазнала страждань та виховувалася в безпечній, люблячій сім’ї.

Довідка: Послуга патронату над дитиною передбачає опіку, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя у період подолання її батьками або ж особами, які їх заміщають, складних життєвих обставин. Унікальність патронату полягає у тому, що він не лише забезпечує потреби дитини, сім’я якої потрапила у складні життєві обставини, але й надає підтримку самій сім’ї з метою посилення її потенціалу до належного виховання дитини. У результаті дитина не потрапляє до інтернатного закладу, уникає травматичного досвіду, має можливість спілкуватися з батьками.

У патронатній сім’ї дитина перебуває від 3-х до 6-ти місяців, поки сім’я не подолає життєві труднощі. Якщо ж сім’я все ж таки не виявить потенціалу до змін, то для дитини обов’язково знаходять саме СІМЕЙНУ альтернативу – опікунів, прийомних батьків, усиновлювачів. При цьому рішення щодо її подальшої долі ухвалюється з огляду на те, що є найкращим саме для конкретної дитини. Таким чином, за будь-яких обставин дитина уникає інтернатних закладів, які у багатьох країнах світу визнані травматичними для дитячої психіки.

Чекаємо бажаючих бути патронатними батьками та отримати відповідне навчання у цій сфері.

Якщо у вас виникли додаткові запитання з цього приводу,  звертайтесь  до фахівців соціальних послуг  у своєму  населеному пункті  або у службу  у справах  дітей Байковецької  ОТГ-  тел. 42-08-17. Також дати роз’яснення може  тренер з підготовки кандидатів у патронатні вихователі у Тернопільській обл. – (097)660-48-26 – п. Галина.

 Послуга патронатного батьківства  надається на платній основі за рахунок державних коштів.

 Байковецька ОТГ для кандидатів, які стануть патронатними батьками  і  зареєстровані  та проживають в громаді, вирішила збільшити виплату вдвічі за рахунок органу місцевого самоврядування.

Патронатне батьківство це непроста, але надзвичайно важлива місія.

Давайте збережемо дітям дитинство!

               


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь