БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Незабаром стартуватиме весняний призов 2020

Дата: 07.02.2020 14:42
Кількість переглядів: 450

Відповідно до Указу Президента України №13/2020р.  «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» (https://www.president.gov.ua/documents/132020-31825) з 1 квітня розпочнеться весняний призов громадян на строкову військову службу, який триватиме до кінця червня.

         Призивати на строкову службу 18-ти та 19-річних юнаків не будуть, за виключенням випадків, коли вони добровільно виявлять бажання вступити до лав Збройних Сил України. Про це було повідомлено на офіційному ваб-сайті Міністерства оборони України(http://www.mil.gov.ua/news/2020/01/16/pid-chas-vesnyanogo-prizovu-povistki-otrimayut-molodi-lyudi-vid-20-rokiv-%E2%80%93-ministr-oboroni/). Керівник оборонного відомства наголосив, що військовослужбовці строкової військової служби не залучаються для виконання завдань у районі проведення Операції Об’єднаних сил.

         Водночас потрібно пам’ятати, що згідно із чинним законодавством, громадяни, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в зазначений термін. При цьому в ч. 8. ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» також зазначено, що неотримання повістки з будь-яких обставин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок призовної кампанії, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військкомат.        

         Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, відповідно до ч. 11. ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» визнаються:

- перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

- смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

         Якщо у призовника є підстави для відстрочки від призову, повний перелік яких зазначений у ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12), він повинен підтвердити їх особисто пред’явивши відповідні документи.

         Відповідно до ст. 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:

- які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;

- які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;

- батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;

- які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

- які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;

- яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Пам’ятайте, захищати рідну землю – дуже почесна і благородна місія!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь