БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ «ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ» БАЙКОВЕЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Дата: 10.07.2020 16:18
Кількість переглядів: 1567

Фото без опису

Одним із вагомих факторів, які визначають рівень забезпечення державою належних умов життя своїх громадян, є якість надання адміністративних послуг. З цією метою, відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги», було створено відділ «Центр надання адміністративних послуг» Байковецької сільської ради (далі – ЦНАП).

ЦНАП здійснює свою діяльність відповідно до Положення про відділ, затвердженого рішенням Байковецької сільської ради від 16 квітня 2019 року №862 (зі змінами) та Регламенту відділу, який затверджений рішенням Байковецької сільської ради від 30 серпня 2019 року за №933.

Для створення ЦНАП Байковецькою об’єднаною територіальною громадою залучено кошти з Державного бюджету, а саме отримано субвенцію з Державного бюджету у розмірі 1058,622  тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету становило 453, 700 тис. грн.  Також Громада скористалася й міжнародною підтримкою, підписавши Угоду про партнерство з Проектом «U-LEAD з Європою», що фінансується Європейським Союзом та реалізується компанією NIRAS, завдяки якій  отримано меблі, комп’ютерну техніку, ознакування (стенди, вивіски, графіки роботи тощо)  на два віддалені робочі місця адміністраторів у с. Дубівці та с. Стегниківці.

В головному офісі ЦНАП, який розташовано за адресою: село Байківці, Тернопільський район, Тернопільська область, вул. Січових Стрільців, буд.43.,  працює три адміністратори та начальник відділу. З метою забезпечення наближення адміністративних послуг до жителів громади, які проживають у Байковецькій ОТГ, згідно рішення сільської ради від 30 серпня 2019 року №934,  створено п’ять віддалених робочих місць для роботи адміністраторів у селах Гаї-Шевченківські, Дубівці, Лозова, Стегниківці, Чернелів-Руський.

ЦНАП розпочав свою роботу у тестовому режимі з 15 липня 2020 року.

Урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг Байковецької ОТГ відбулося 11 жовтня 2019 року.

Відділ працює за принципом «єдиного вікна», тобто прийом документів та видача результатів послуг здійснюється виключно через адміністраторів.  

Режим роботи відділу зорієнтований на потреби суб’єктів звернення, прийом документів проводиться п’ять днів на тиждень та вісім годин на день. Головний офіс у селі Байківці працює без  перерви на обідню перерву, у четвер прийом відвідувачів здійснюється з 08:00 год. до 20.00 год.  

Для зручності громадян, які на прийом у ЦНАП  приходять разом з дітьми, облаштовано  ігровий куточок, а також пеленальний столик для немовлят. Відвідувачі мають можливість скористатись безкоштовним WI-FI та стоянкою для автомобіля. Для людей з особливими потребами у ЦНАП спеціально укомплектована вбиральня, пандус та відведено спеціальні місця для  паркування автомобілів.

Для оплати послуг в приміщені ЦНАП встановлено платіжний термінал, в якому можна здійснити оплату адміністративних послуг, а саме за  реєстрацію місця проживання, реєстрацію нерухомого майна, державну реєстрацію щлюбу, сплатити комунальні платежі, здійснити поповнення мобільного, інтернет зв’язку, сплатити земельний податок з фізичних осіб та  здійснити інші платежі. 

На офіційному веб-сайті Байковецької сільської ради (https://bsr1653 gov.ua) створено окрему вкладку «Центр надання адміністративних послуг», заведено сторінку ЦНАП у мережі Facebook,  де можна ознайомитись з актуальною інформацією щодо функціонування відділу, порядку отримання адміністративних послуг.  Також в приміщені ЦНАП бажаючи можуть скористатися інформаційними стендами, терміналами, де розміщено інформаційні та технологічні картки, перелік послуг відділу та його віддалених місць для роботи адміністраторів, отримати консультацію безпосередньо від адміністраторів, а також представників суб’єктів надання адміністративних послуг, які згідно затверджених графіків здійснюють прийом громадян.

ЦНАП у тестовому режимі підключено до Системи електронної взаємодії «Вулик».

Байковецькою сільською радою підписано Угоди про співпрацю з Тернопільським міськрайонним центром зайнятості та Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області.  Співробітники  даних установ згідно встановленого графіку консультують громадян з питань  пенсійного забезпечення та зайнятості населення.

12 червня 2019 року підписано Меморандуми про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг з Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області. 26 лютого 2020 року укладено тристоронній Меморандум про співробітництво між Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області, Великогаївською сільською радою та Байковецької сільською радою, яким розширено перелік адміністративних послуг, а саме ЦНАП Байковецької ОТГ надає 14 послуг, серед яких найпоширеніші серед громадян:  внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку, державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру, видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Укладено угоду про співробітництво у сфері соціального захисту населення з Управлінням соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації. ЦНАП надає 14 видів послуг, серед них: призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами,  призначення державної допомоги при народженні дитини, усиновлені дитини, призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива тощо. Найближчим часом ЦНАП буде підключено до інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада». Це дасть змогу пришвидшити надання послуг соціального характеру жителям громади, забезпечивши передачу документів в електронному вигляді від «фронт-офісу», який знаходиться в ЦНАП до «бек»-офісу, Управління соціального захисту Тернопільської районної державної адміністрації.

    Рішенням Байковецької сільської ради від 14 червня 2019 року №897 затверджено Перелік адміністративних послуг, які надаються через відділ «Центр надання адміністративних послуг» Байковецької сільської ради у кількості 118 видів послуг.   На кожну адміністративну послугу розроблено та затверджено  інформаційні та технологічні картки. Адміністратори ЦНАП здійснюють  прийом документів для оформлення будівельних паспортів, присвоєння адреси, реєстрацію нерухомого майна, оформлення різних видів соціальних пільг та допомог тощо. 

Згідно рішення виконавчого комітету Байковецької сільської ради від 30 липня 2019 року №116 адміністраторів ЦНАП уповноважено на складання адміністративних протоколів, розгляд адміністративних справ  про адміністративні правопорушення за статтями 197,198 Кодексу України про адміністративні правопорушення (проживання без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації місця проживання, за умисне зіпсуття чи втрату з необережності паспорта громадянина України).  Протягом  2019 року  адміністраторами ЦНАП складено 51 постанову, за 4 місяці 2020 року – 20 постанов.

Згідно рішень виконавчого комітету Байковецької сільської ради від 30 липня 2019 року за  №114 та №115 обов’язки щодо реєстрації місця проживання особи, ведення Реєстру територіатльної громади,  видачі довідок про склад сім’ї та /або зареєстрованих у житловому приміщенні, довідок про реєстрацію місця проживання/перебування особи, про зняття з реєстрації місця проживання, відсутність відомостей про реєстрацію місця проживання особи покладено на адміністраторів ЦНАП, це так звані «швидкі послуги», які надаються громадян невідкладно. З 01.01.2020 року Центр надання адміністративних послуг проводить реєстрацію місця проживання особи за допомогою автоматизованої системи «Реєстр територіальної громади». Впровадження даної системи дає змогу забезпечити:

  • зберігання, обробку та ведення інформації щодо жителів громади в електронному вигляді;
  • автоматизувати прийом громадян адміністраторами ЦНАП;
  • видачу довідок громадянам передбачених законодавством (довідка про реєстрацію місця проживання, зняття з реєстрації, довідка про склад сім’ї тощо).

Станом на 01.06.2020 року адміністраторами ЦНАП надано  7547 адміністративні послуги, 1687 консультацій громадянам.

 

Послуги

Кількість

Державна реєстрація актів цивільного стану

166

Реєстрація місця проживання

695

Видача довідок

3069

Реєстрація нерухомості

566

Земельні питання

745

Послуги Держгеокадастру

113

Будівництво та архітектура

720

Реклама та пайова участь

5

Питання соціального захисту

462

Служба у справа дітей

8

Видача архівних документів

162

Оформлення додатків до пільгових посвідчень

841

Найбільш популярними послугами серед населення є:  реєстрація місця проживання особи, видача будівельних паспортів, реєстрація нерухомого майна, видача довідок про склад сім’ї та зареєстрованих осіб, а також розгляд звернень у сфері земельних відносин.

Більшість адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП є безкоштовними, лише за послуги у сфері реєстрації місця проживання, реєстрації нерухомості та видачі відомостей з Державного земельного кадастру стягується адміністративний збір.  За ІV-й квартал 2019 року – 5 –ть місяців 2020 року фізичні та юридичні особи, які звернулися за отриманням адміністративних послуг, сплатили до сільського бюджету кошти у сумі 89060,9 грн.

З метою виявлення суспільної думки щодо ефективності роботи Центру надання адміністративних послуг та вивчення очікувань та задоволеності якістю наданих адміністративних послуг, протягом І-ого кварталу2020 року проводилось анкетування відвідувачів ЦНАП. Анкету можна було заповнити у  паперовому вигляді або гугл-форму на сайті Байковецької сільської ради чи в інформаційних терміналах. Також облаштовано скриньки для відгуків та пропозицій відвідувачів ЦНАП безпосередньо в приміщенні.  Заповнено 84 анкети, всі 100 % респондентів вважають зручним графік роботи ЦНАП, задоволені його роботою, всі учасники опитування засвідчують покращення якості надання  адміністративних послуг у громаді, у зв’язку із створенням Центру надання адміністративних послуг. Деякі громадяни надали свої пропозиції, а саме порекомендували розмістити карту нашої громади у приміщені ЦНАП, встановити у зоні очікування громадян каву-машину, кулер, розширити перелік послуг, зокрема запровадити послуги з видачі ID-карток, реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчень водія, надавати послуги щодо реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт та видачі декларацій про готовність об’єкта до експлуатації, послуг з видачі посвідчень багатодітним сім’ям.  

   До Дня Святого Миколая в Центрі надання адміністративних послуг Байковецької сільської ради було проведено майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас.

   15 січня 2020 року в комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відбулося підписання Меморандуму про включення, співпрацю та партнерство між Всеукраїнською асоціацією центрів надання адміністративних послуг та відділом «Центр надання адміністративних послуг» Байковецької сільської ради.

     Вступ до Асоціації ЦНАП – це можливість ще більшого розвитку системи надання послуг, сприяння у вирішенні проблемних питань, отримання практичної допомоги в розробці проектів реформування системи адміністративних послуг, проведення навчання адміністраторів нашого ЦНАП.

Проводиться робота щодо розширення переліку послуг, які будуть надаватися через ЦНАП. З цією метою підписано Угоду про спільну діяльність з питань надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань та статутів територіальних громад з Південно-західним міжрегіональним Управлінням Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ).

Також підписано Угоду про співробітництво з Управлінням Державної міграційної служби України в Тернопільській області щодо  організації спільних заходів із забезпечення оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України у формі ID-картки. З цією метою у березні 2020 року придбано необхідне обладнання. 

Байковецькою сільською радою планується запровадити видачу посвідчення водія та реєстрацію транспортних засобів через Центр надання адміністративних послуг, для цього проведено закупівлю спеціального програмно-апаратного комплексу.

 Велика увага приділяється підвищенню рівня професіоналізму, обізнаності адміністраторів щодо надання адміністративних послуг. У липні 2019 року адміністратори ЦНАП прийняти участь у навчальних тренінгах  в рамках Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» на теми: «Створення центру надання адміністративних послуг в об’єднаній територіальній громаді», «Знання та навички щодо окремих адміністративних послуг та їх груп», «Ділова етика та взаємодія з відвідувачами центрів надання адміністративних послуг. Гендерні питання у контексті надання адміністративних послуг». Адміністратори регулярно приймають участь в семінарах, нарадах, вебінарах.

Відділ «Центр надання адміністративних послуг» Байковецької сільської ради постійно удосконалює свою роботу, розширює спектр послуг, забезпечує комфортне перебування відвідувачів у ЦНАПі та високу якість обслуговування громадян.

 

 

Начальник відділу «Центр

надання адміністративних

послуг» Байковецької

сільської ради                                                                                        Інна СКАКУН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь