БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

10 років - шлях до найвищої вершини

Дата: 25.09.2017 16:17
Кількість переглядів: 2147

Фото без описуПід час ювілейного вечора танцівники вкотре змусили глядачів переповненої зали аплодувати, не шкодуючи долонь. Упродовж майже 2 годинного дійства гості мали змогу переглянути фільм про колектив, вкотре милуватись танцями старшої та молодшої груп народного аматорського ансамблю танцю «ГлоріяБай», також  вітали  на сцені маленьких першопочатківців- учасників «ГлоріяБай» у мистецтві танцю, для них був прем’єрний виступ, танець «Бджоли – маленькі», заворожила усіх і солістка будинку культури с. Байківці Ірина Жулицька, своїм виступом запалили сцену Заслужений артист україни Василь Хлистун, головний спеціаліст відділу культури Тернопільської районної державної адміністрації, неперевершений голос Любов Шарган та актор, артист розмовного жанру, соліст Тернопільської філармонії, володар Гран-прі музичного фестивалю імені Георгія Гершвіна  Андрій Оленин, який також і провів цей вечір у ролі ведучого. 

Фото без опису24 вересня 2017 року у Байковецькому будинку культури відбулось святкування з нагоди 10 – річчя народного аматорського ансамблю танцю «ГлоріяБай».

Художнім керівником танцювального колективу є Лілія Вельган. Сьогодні це – талановитий керівник, вимоглива до себе та своїх підопічних. Вона самостійно створює танцювальні композиції, здійснює сюжет та постановку танців. Особливий мистецький смак проявляється у створенні сценічних костюмів, які є яскравим відображенням та доповненням хореографії.
Ювілейний концерт «ГлоріяБай» став яскравим доказом високої виконавської майстерності учасників ансамблю та їх керівника. Танцювальні номери захоплювали глядачів та запалювали їх серця.

Фото без опису

Привітати керівника колективу Лілію Вельган та її талановитих вихованців прийшли сільський голова Анатолій Кулик, головний спеціаліст відділу культури Тернопільської районної державної адміністрації Любов Шарган, директор обласного методичного центру народної творчості Володимир Сушко, завідуючий відділом хореографії Теребовлянського вищого училища культури, керівник народного аматорського ансамблю танцю «Любисток», голова осередку Тернопільської обласної національної хореографічної спілки України, Заслужений працівник культури України Ігор Николишин, Заслужений артист України Василь Хлистун. Словесні привітання гості підкріпили подарунковим, подяками та найщирішими вітаннями. 10 років з Україною в серці учасники цього колективу дивують своїми запальними танцями не лише Байківці, але й багато куточків України і не лише, адже похизуватись можуть виступами у Німеччині, Болгарії, Польщі, Грузії.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усі отримати справжню насолоду та не залишились осторонь від чудової музики та гармонійного танцю. По завершенню відбулось нагородження  нагородження учасників «ГлоріяБай» тих,які були з перших занять у колективі і залишаються по сьогодні, хто  залишили колектив та усіх учасників старшої та молодшої групи «ГлоріяБай».

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А як же усе почалось? Повернемось 10 років назад…

 "Українське народне мистецтво дає кожному громадянину відчути духовну приналежність до нації. Гопак, козачок – народні танці, у яких відтворений еталон справжнього українського парубка, захисника Вітчизни, хороброго, дужого, витривалого козака, а українська дівчина – чарівниця постає, як ніжна та турботлива, весела та відчайдушна голубка, в якої «очі – тиха молитва», але слово може бути «гостре, як бритва».

Спочатку це була танцювальна студія, яку започаткувала і організувала керівник і балетмейстер Лілія Вельган. Дякуючи її таланту, енергії, вимогливості за короткий час студія перетворилася в справжній ансамбль, якому дали цікаву назву «ГлоріяБай», що із латинської мови означає «здобувати славу, окрім цього «ГлоріяБай» скорочено означає «слава Байковець». Саме в той час дуже важлива підтримка, для колективу, була сільського голови Кулика Анатолія Романовича, який з перших днів заснування ансамблю допомагає. Цікаво, що його поміч вимірюється в першу чергу моральною, а вже потім матеріальною підтримкою.

     Перший гучний успіх «ГлоріяБай» отримала на конкурсі «Танцювальна весна 2008 р.», де ансамбль здобув I місце. Це величезний успіх, адже новонароджений колектив переміг ансамблі, які вже роки номінуються на сцені. Цією перемогою ансамбль був визнаний найкращим у Тернопільському р –н. і нагороджений дипломом і кубком.

Почалися регулярні репетиції, під час яких потрібно викладатися до кінця, як фізично, так і морально, бо в моменти, коли не вдається якийсь рух або комбінація, потрібно багато терпіння і нервів, щоби перебороти перешкоди. І ось знову успіх, у червні місяці 2008 р. в с. Байківці відбувся перший сольний концерт присвячений Дню Конституції України, на якому було представлено 15 хореографічних номерів.

Далі - ретельна підготовка до перших гастролей, 1 серпня 2008 р. у с. Летава Хмельницької обл., де відбувся всеукраїнський фестиваль сільської молоді «Летавчанка збирає друзів» на якому були присутні представники майже всіх областей України, «ГлоріяБай» представляла Тернопільщину. Нагороджені дипломом III ступеня.

Короною цьогорічної діяльності «ГлоріїБай» став виступ в палаці культури «Березіль» в м. Тернопіль на звіті Тернопільського р – н присвяченого Дню Незалежності України. Керівника колективу відзначили грамотою Тернопільської райдержадміністрації за високий професіоналізм та вагомий внесок у розбудову Української держави.

   Колектив бере участь майже в усіх культурно – масових заходах, які проводяться в області, районі, селі. Приймає участь у фестивалях: фестиваль – конкурс «Надія 2009» м. Теребовля диплом III ступеня, «Тернопільська танцювальна весна – 2009 р.» м. Тернопіль, де здобули I місце у двох вікових категоріях, обласний фестиваль «Етноліто 2009 р.» с. Великі Гаї нагороджені дипломом, ХI Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» нагороджені грамотою, фестиваль народного танцю «Полька Тернопільська» нагороджені грамотою, обласний фестиваль народного танцю «Червона калина» нагородженні дипломом.

За свою невтомну працю, за талант, майстерність, 22 грудня 2009 р. хореографічному колективу «ГлоріяБай» було присвоєно звання «Народний аматорський ансамбль». Це для нас велика честь. Ми з гідністю несемо це велике для нас звання. Колектив постійно працює над вдосконаленням існуючого репертуару та над пошуком нових матеріалів для постановки композицій.

Про успіхи колективу висвітлюється в пресі. «ГлоріяБай» приймає участь в фестивалях – конкурсах, як районних так і обласних: «Надія – 2010» - м. Теребовля диплом III ст.., III Всеукраїнський фестиваль – конкурс народної хореографії ім. Павла Вірського м. Львів. Ансамбль приймає участь в області, «Танцювальна весна – 2010» м. Тернопіль нагороджені дипломом.

І ось перша очікувана поїздка за межі України. У червні місяці народний аматорський ансамбль танцю «ГлоріяБай» разом з ансамблем «Настасівські музики» с. Настасів запрошені на VI фестиваль української культури «Калина» м. Сремська Митровиця, Сербія. Учасники ансамблю дуже хвилювались ,адже не тільки своїм мистецтвом, але і поведінкою, ми представляли свою Україну, своє село. Ансамбль дуже сподобався громадянам Сербії, про їхні успіхи багато відгуків в пресі, нагородження дипломом. Через місяць відбулася друга поїздка за межі України, у Польщу Ждиня на фестивалі лемківської культури. А пишатись колектив може й тим, що побував у Німечинні, Болгарії та Грузії, де виборолили неодноразово перші місця та Гран – прі.

Професійно колектив зарекомендував себе на ХII Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини» м. Монастириськ, де переміг в номінації «Кращий танцювальний колектив». Безумовно, ці всі перемоги даються не просто так, без Божої ласки нам цього не вдалося би досягнути. Тому, Богу ми вдячні за всі дари, таланти і людей, яких Господь нам посилає на дорозі творчості.

Хореографічний колектив добре зорганізований, в його репертуарі 26 танців. В колективі працює дві групі: у старшій 12 чоловік, у молодшій 30. Дякуючи голові сільської ради, матеріально – технічна база постійно оновлюється і вирізняється серед інших колективів різноманітністю та оригінальністю костюмів. Колектив користується великою підтримкою місцевої влади, а також розумінням і підтримкою батьків. Ансамбль творчо зростає і ще не раз вас буде радувати своїми виступами. В них великі плани на майбутнє. І все це не тільки задля себе, але також щоби ними пишалися Байківці" - ділиться цим хронологічно - творчим екскурсом мама Лілії Петрівни.

Фото без опису

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дійство, яке відбувалося на сцені в цей день – це гімн таланту і праці. Кожен, хто прийшов на це свято, висловив свою прихильність до творчості юних артистів. І нехай шлях до успіху нелегкий, головне, щоб навколо було багато однодумців. Їх підтримка спонукає наших танцюристів дарувати глядачам гарний настрій знову і знову. А коли танцюють, та дарують цю радість іншим світ все ж таки стає яскравішим, добрішим, наповненим позитивними емоціями.

 

 

                                                                                                                Христина Ганущак

                                                                                                                         фото Оксана Стареправо

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь