Байковецька громада
Тернопільський район, Тернопільська область

Нова бюджетна програма «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про схвалення Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки». Концепція спрямована на створення організаційних, правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів, покращення матеріально-фінансового становища сільського населення.

Цей документ був підготовлений Мінагрополітики в тісній співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників – найбільшим професійним об’єднанням фермерів в Україні. 2018 рік стане ключовим роком для створення нових фермерських господарств, сільськогосподарських підприємств та обслуговуючих кооперативів. Адже держава передбачила значне фінансування для того, щоб простимулювати аграрно-промисловий комплекс. Зокрема, у поточному році для сільськогосподарської галузі України закладено в бюджеті 6,3 млрд. грн., які будуть розподілятися між районами за різними галузями та відповідно до того, хто наскільки буде активним. Відтак, як повідомляє в. о. директора департаменту агропромислового комплексу Тернопільської облдержадміністрації Володимир Стахів, 6,3 млрд. грн. у 2018 році розподіляються наступним чином:

*4 млрд. грн. — розвиток тваринництва;
*1 млрд. грн. — на фермерство;
*1 млрд. грн. — компенсація за придбання с/г техніки вітчизняного виробництва;
*300 млн. грн. — садівництво;
*117,9 млн. грн. — інші інструменти підтримки.

Програма включає в себе фінансові інструменти підтримки виробництва тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та переробки сільськогосподарської продукції, здешевлення агрокредитів і агрострахування та підтримку фермерів-початківців.

Також планується проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель під садівництво виноградарство, хмелярство та вирощування органічної продукції.

У результаті реалізації Концепції очікується збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства до 12%, зростання кількості робочих місць в п’ять разів - із 100 тис. до 0,5 млн, технічне переоснащення фермерів, збільшення на 10% площ під органічними культурами.

Концепція стимулюватиме набуття господарствами статусу фермерів та об’єднання фермерів в кооперативи.

 

Христина Ганущак

 « повернутися до списку новин