Опалювальний сезон: що слід знати
Осіння пора передбачає зниження середньодобових температур, а тому незабаром нам доведеться опалювати наші оселі.
А чи готові ваші опалювальні прилади до роботи?
Несправні та саморобні електронагрівальні прилади, стара електрична проводка, як правило, стають причиною пожежі в оселі. Тому неодмінно слід переконатися чи на приладах немає механічних пошкоджень, чи мають вони сертифікацію. Необхідною умовою безпеки є наявність індивідуального електрозахисту та терморегулятора для автоматичного відключення.
Перед розпалюванням газового котла рекомендується перевірити справність топки і газоходів, запірних і регулюючих пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів, живильних пристроїв, вентиляторів, а також наявність природної тяги.
Дуже важливо дотримуватися вимог пожежної безпеки перед експлуатацією каміну та печі на твердому паливі. Найпоширеніші порушення, які спричинюють пожежі - це тріщини на димарі, не прочищені димоходи, підлога з горючих матеріалів поряд з піччю, яка не накрита перед топковим отвором металевим листом. Сучасні твердопаливні котли, незважаючи на технічний прогрес, також потребують перевірки автоматики, справності циркуляції теплоносія та прохідності димоходів.
Будьте обережні, адже, як свідчить статистика, з початком опалювального сезону врази зростає кількість пожеж у житловому секторі.