БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Житлові субсидії: що потрібно знати

Дата: 26.05.2021 14:49
Кількість переглядів: 991

Фото без опису

Кабінет Міністрів України постановою від 19 травня 2021 р. № 505 врегулював деякі питання призначення житлових субсидій. А точніше - знову змінив відповідні процедури. Передусім - шляхом внесення змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Відділ з питань соціального захисту населення Байковецької сільської ради просить звернути увагу на  механізм призначення і нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги.

Нові правила призначення і нарахування субсидій викликають багато запитань у існуючих та потенційних отримувачів. Тому просимо звернути увагу на наступні роз’яснення!

1. Які документи потрібні для переоформлення житлової субсидії згідно з новими правилами?

Як і раніше, у загальному випадку, для призначення субсидії потрібно подати заяву відповідної форми і декларацію ( інші документи, які не передбачені , але відповідно до  Положення необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби).

З питаннями оформлення субсидій громадяни можуть звертатися до:

 • відділу з питань соціального захисту Байковецької сільської ради 
 •  Центру з надання адміністративних послуг (ЦНАП) територіальної громади та до адміністраторів ЦНАП на відділених робочих місцях
 • Управління соціального захисту населення районної держадміністрації. 

2.Чи всім одержувачам необхідно подавати документи для продовження отримання субсидії?

 Ні. Відповідно до рішення Уряду від 19 травня цього року встановлено, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться автоматично, без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

 •  надавалася у грошовій безготівковій формі;
 • була призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житлові приміщення на підставі договору найму; індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщеним особам; 
 •  була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

3. До якого часу можна подати документи на  отримання субсидії в неопалювальний період? 

Для громадян, які мають оновити документи для призначення субсидії, перехідний період триватиме з травня до кінця вересня, тобто, подавати документи можна протягом п’яти місяців. При цьому, незалежно від строку звернення, субсидія буде призначена і нарахована з травня. 

4.Чи можна зараз оформлювати субсидію вже на опалювальний період?

 Наразі проводиться оформлення субсидії на неопалювальний період. Але субсидії призначаються з 1 травня й до кінця наступного опалювального періоду, тобто, до 30 квітня 2022 року. До поданих зараз документів інших у жовтні чи листопаді додавати нічого не потрібно. Як і раніше, інформацію про доходи громадян органи соцзахисту населення отримуватимуть самостійно. Відповідні запити будуть опрацьовуватися у режимі автоматичного обміну інформацією з Пенсійним фондом, фіскальною службою, фондами соціального страхування. 

5. Як призначатиметься субсидія на понаднормову житлову площу? 

Норма житла, на яку призначається субсидія, на домогосподарство з однієї особи складає  48,87 кв. м., і 13,65 кв.м. - на кожну наступну особу. Постановою, яка регламентує призначення житлових субсидій, визначено, що субсидія

 - на понаднормову площу розповсюджується лише в одному випадку , якщо до складу домогосподарства входять непрацюючі непрацездатні особи (особи з інвалідністю, пенсіонери, діти). У таких випадках субсидії на понаднормову площу, як і в попередні опалювальні періоди, будуть нараховані автоматично на підставі інформації про склад домогосподарства та про соціальний статус його членів. 

6.Чи передбачена субсидія у випадку, якщо хтось із членів родини мешкає за іншою адресою чи за кордоном? 

Працездатні особи, котрі більше 60 днів відсутні за місцем реєстрації й не декларують своїх доходів,  втрачають права на субсидію. Тож треба або задекларувати доходи, або змінити склад домогосподарства, інакше кажучи, місце реєстрації. На це, відповідно до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», дається 30 днів. 

Але якщо людина працює за кордоном й офіційно сплачує там податки, лікується чи доглядає за дитиною, то малозабезпечені члени її домогосподарства в Україні мають право на субсидію.  

7. Які зміни в нарахуванні субсидій чекають власників розділених особових рахунків? 

Ніяких змін не буде. Якщо в одному домогосподарстві мешкають дві родини чи більше, які сплачують комунальні послуги на різні особові рахунки, і це документально підтверджено, їм субсидії будуть призначатися на загальних підставах.

8. Які категорії населення втратять право на субсидії?     

Право на субсидії втратять ті, хто: 

 • здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;
 • має банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень;
 • здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;
 •  декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
 •  має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
 • не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
 •  має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;
 •  має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;
 •  не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного, не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;  

    -     у наданні субсидії відмовлять, якщо:

  - площа квартири перевищує 130 кв. м,

  - площа будинку понад 230 кв. м. 

(При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, або розташовані у сільській місцевості й отримані як спадщина); 

-будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення.    (Виняток буде зроблено лише тим, хто має кілька житлових приміщень у сільській місцевості, з огляду на їхню низьку вартість і неліквідність (як правило, це успадковане майно).

 

Всі, хто користувався безготівковою субсидією в минулому опалювальному періоді, зможуть отримати відповідні кошти до грудня поточного  року. Тим, хто має рахунок в Ощадбанку, вони надійдуть вже у червні, а хто не має його, мусить відкрити, щоб отримати гроші, зекономлені протягом минулого опалювального періоду, які можна буде використати на власні потреби.

Довідки за тел. 29-62-05.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь