БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Цифрова трансформація громади

Дата: 07.07.2021 09:14
Кількість переглядів: 1158

Фото без опису

Діджиталізація, або цифрова трансформація – поняття відносно нове для нас, українців, однак її результатами можемо скористатися уже сьогодні: у вигляді різних застосунків та сервісів, які зараз використовуються на усіх рівнях управління. Перш за все, вони спрямовані на швидке та якісне надання різноманітних послуг громадянам.

Створення цифрової держави – потреба часу, яка має вивести Україну у світові лідери із залучення інвестицій, протидії корупції та непотрібної бюрократії, а найголовніше – зручності та комфорту взаємодії людини із державою.

У картографії протягом попередніх віків постійно нагромаджувалася інформація та знання про земну поверхню. У XX столітті створення комп’ютера кардинально змінило та розширило можливості застосування карт. Цифрове представлення просторових даних отримало назву ГІС (географічні інформаційні системи). За допомогою ГІС необхідна інформація може відображатися у лаконічній картографічній формі з додатковими текстовими поясненнями, графіками та діаграмами, що дає змогу проводити оперативний аналіз інформації та швидко приймати рішення.

Цього року Байковецька сільська рада першою з громад приєдналася до геопорталу просторових даних Тернопільської обласної державної адміністрації, який почав працювати з 2018 року. У квітні також було підписано меморандум співпраці із ІТ-компанією «МагнетікВан Муніципальні Технології»,  який передбачає розробку модулів географічної інформаційної системи, а саме: містобудівний кадастр, земельний кадастр, адресний реєстр, інтерактивна інвестиційна карта громади, інтерактивна туристична карта громади, реєстр комунального майна. Сьогодні відбулася презентація перших трьох модулів.

Участь в презентації взяли представники інших громад Тернопільської області. Окрім того, подія транслювалася дистанційно.

Захід розпочав заступник Байковецького сільського голови Віктор Пулька. Він привітав усіх учасників презентації та  наголосив на актуальності технологічних рішень у процесах розвитку громад.

З доповіддю на тему «Цифрова трансформація громади, цифровий лідер громади» виступив директор КП «Тернопільський інформаційно-аналітичний центр» Олександр Терещенко, котрий розповів про цілі, завдання, а також про вже реалізовані проекти Міністерства цифрової трансформації, такі як єдиний портал державних послуг «Дія», «Дія. Бізнес», «Дія. Цифрова освіта», «Є-малятко», впровадження електронного паспорту особи, який, до речі, прирівняний до фізичного аналога.

Також варто згадати, що вже близько місяця діють електронні лікарняні. Що це означає? Те, що пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про е-лікарняні в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на вебпорталі Електронних послуг Пенсійного фонду України.

Стосовно цифрових лідерів громади, то Олександр Сергійович зазначив, що у кожній громаді має бути визначена особа та команда, які були б рушіями цифрової трансформації на місцевому рівні.

Безпосередньо презентацію геоінформаційної системи Байковецької територіальної громади провів виконавчий директор ТОВ «МагнетікВан Муніципальні технології» Володимир Подобівський.

Можливостями геоінформаційної системи є:

- візуалізація повного та актуального земельного банку громади та достовірних параметрів земельних ділянок;

- автоматизація ведення земельного кадастру громади в режимі суміщення з даними Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру судових рішень, податкових реєстрів;

- моніторинг земельних ресурсів громади (орендарів земельних ділянок, термінів дії оренди, судових справ тощо);

- оперативний доступ, адміністрування та актуалізація картографічних даних у напрямку управління земельними ресурсами громади (ортофотопланів, карт ґрунтів, сівозмін, нормативної грошової оцінки тощо).

Для жителів та підприємців громади корисною також буде інформація просторового відображення усіх наявних генеральних планів населених пунктів громади, відображення адрес домогосподарств із можливістю оперативного аналізу інформації та доступним інтерфейсом.

Після завершення презентації представники компанії «МагнетікВан Муніципальні технології» відповіли на запитання присутніх.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь