БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств!

Дата: 23.10.2021 10:12
Кількість переглядів: 398

Питання утилізації небезпечних відходів с надзвичайно актуальним для розвитку сталого та екологічно свідомого сільського господарства. Забезпечення прозорих та зрозумілих механізмів поводження з такими відходами для сільськогосподарських виробників с надзвичайно важливою умовою належного розвитку як сільських територій так i аграрного сектору у цілому.

Одним із типів відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин (надалі — ЗЗР). На сьогодні, відповідно до чинного законодавства, така тара відноситься до небезпечних відходів i поводження з нею має відбуватися лише із залученням належно ліцензованих операторів, які мають відповідні логістичні та виробничі потужності й високі стандарти поводження з небезпечними відходами.

Наразі для держави актуальним є збільшення обсягів збору та забезпечення належної переробки такої тари, вдосконалення логістичних маршрутів для оптимізації процесу збору, налагодження комунікації між усіма суб'єктами, а також підвищення ефективності поводження з такою тарою, що відноситься до небезпечних відходів.

3 цією метою провідні світові виробники ЗЗР об’єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації та запустили пілотний проєкт „Aгpo Варта” (надалі - „Aгpo Варта”), метою якого є запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.

Так, компаніями-засновниками „Aгpo Варти” є наступні виробники та імпортери ЗЗР: ТОВ „АДАМА УKPAÏHA”, ТОВ „БАСФ T.O.B”, ТОВ „БАЙЄР”, ТОВ „ФМС УKPAÏHA”, ТОВ „НУФАРМ УKPAÏHA”, ТОВ „САММIT-АГРО ЮКРЕЙН”, ТОВ „СИНГЕНТА”, ТОВ „ЮПЛ УKPAÏHA”.

Даний Проєкт отримав дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії (Рішення № 562-p від 28 серпня 2020 року), а також офіційну підтримку Міністерства економіки України, Міністерства aгpapнoï політики та продовольства України та Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України.

В рамках Проєкту за результатами тендеру були відібрані компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним та технічним вимогам щодо процесів переробки та утилізації тари з-під ЗЗР. А також впроваджено електронну платформу, за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під ЗЗР в онлайн форматі (http://agrovarta.org/).

Нижчезазначені компанії безкоштовно для кінцевих користувачів забезпечать повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту (збирання, перевезення, переробку та утилізацію).

ТОВ „Утільвторпром”

+38 (095) 132-33-11

 +38 (096) 132-33-11

+38 (068) 130-11-33

+38 (095) 130-11-33

65000, місто Одеса, вулиця Сонячна, 5 utilvtorprom@gmail.com

ТОВ „НВК „Укрекопром»

65091, м. Одеса, вул. Комітетська, 14a

 +380487148667,

 +38 (044) 227-84-83

E-mail: office@ueco.com.ua

Уci заходи в рамках Проєкту, в тому числі загальна координація та комунікація учасників Проєкту здійснюсться відповідно до укладених угод, а взаємодія ycix сторін Проєкту реалізується через онлайн платформу. Для отримання детальнішої інформацію щодо реалізації Проєкту можна зв’язатися з контактною особою від Європейської Бізнес Асоціації — Марина Шимкус, координатор Підкомітету Асоціації:

e-mail:Maryna.Shymkus@eba.соm.ua, meл.: (067) 400-90-16.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь