БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Державне космічне агентство України інформує

Дата: 20.12.2021 15:07
Кількість переглядів: 783

Фото без опису

Точне землеробство - один зі способів інтенсифікації сільського господарства. В основі наукової концепції точного землеробства лежать уявлення про існування неоднорідностей у межах одного поля. Для їх оцінки і детектування використовуються новітні технології, такі як системи глобального позиціювання (GPS, ГЛОНАСС), спеціальні датчики; дані дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), зокрема аерофотознімки і знімки зі супутників, супутникова радарна зйомка, а також спеціальні програми для агроменеджменту на базі геоінформаційних систем (ГІС).

З метою своєчасної та якісної організації забезпечення центральних та місцевих органів виконавчої влади України (далі – державні споживачі) даними дистанційного зондування Землі (далі – ДЗЗ), відповідно до ст. 6 Закону України «Про космічну діяльність», Державне космічне агентство України (далі – ДКА) проводить заходи з планування супутникової зйомки на 2022 рік.

Інформуємо, що Національним центром управління та випробувань космічних засобів (далі – НЦУВКЗ), що входить до сфери управління ДКА, налагоджено прийом на власні наземні приймальні станції супутникових знімків з іноземних космічних апаратів (далі – КА) надвисокої просторової розрізненості - 0,5 м та 0,7 м. Також очікується отримання даних ДЗЗ від національного КА «Січ-2-1» високої просторової розрізненості - 8 м.

Для раціонального розподілу супутникового ресурсу між державними споживачами даних ДЗЗ у ДКА та НЦУВКЗ, до 25 грудня 2021 року, проводиться планування супутникової зйомки на наступний рік.

Поточне щомісячне планування районів (об’єктів) знімання здійснюється до 25 числа попереднього місяця на наступний місяць, а оперативне – за 24 - 48 годин до зйомки.

Крім того, НЦУВКЗ має можливості проведення тематичної обробки супутникових знімків, яка проводиться за окремими запитами споживачів.

З метою забезпечення підвищення якості виконання державними споживачами завдань та функцій, що покладені на них державою, шляхом використання сучасних геоінформаційних технологій, ДКА організовує прийом та опрацювання заявок на супутникову зйомку до 20 грудня 2021 року.

Форма заявки наведена у додатку 1.

Звітність за отримання інформації здійснюється шляхом підписання сторонами Акту прийому – передачі інформації за даними ДЗЗ (форма акту – додаток 2).

При формуванні заявок державними споживачами ДКА звертає увагу на те, що дані ДЗЗ є власністю держави і можуть бути передані на безоплатній основі лише державним споживачам та використані виключно для реалізації завдань та функцій, що покладені на них державою. Ці дані ДЗЗ не можуть бути передані державними споживачами будь якій юридичній або фізичній особі та використані з комерційною метою.

Контактні особи:

Янчевський Сергій Леонтійович, тел. (044) 281-69-34,

моб. тел. (067) 298-50-41, e-mail: yan.serg.77@gmail.com;

Кожухов Дмитро Миколайович, тел. (044) 281-69-31,

моб. тел. (093) 736-46-70, e-mail: vpkzkz@spacecenter.gov.ua.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь