БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

ЩОДО ПІЛЬГ НА ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

Дата: 27.05.2022 10:46
Кількість переглядів: 92

Відповідно до Закону України ?Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон):

- учасникам бойових дій, постарждалим учасникам Революції Гідності та їх дітям, у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, держава забезпечує державну цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти (частина сьома ст. 12 Закону);

- учасникам бойових дій на території інших держав надається переважне право на вступ до закладів вищої, фахової передвищої освіти, право на позаконкурсний вступ до закладів професійної (професійно-технічної) освіти і на курси для одержання відповідних професій (п. 22 частини першої ст. 12 Закону);

- особам з інвалідністю внаслідок війни та їх дітям надається право на державну цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти (п. 28 частини першої ст. 13 Закону);

- членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України вступ поза конкурсом до державних та комунальних закладів вищої та фахової передвищої освіти на спеціальності, підготовка за якими здійснюється за рахунок коштів відповідно державного та місцевих бюджетів (п. 23 частини першої ст. 15 Закону).

Також відповідно до частини десятої статті 15 Закону органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти, забезпечують безкоштовним харчуванням дітей, на яких поширюється чинність Закону.

Порядок та умови надання вищезазначеним особам державної цільової підтримки для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, затверджений постановою Кабінет Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 4 Порядку державна цільова підтримка надається у вигляді:

- повної оплати навчання для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти) за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів - у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому (з урахуванням квот, установлених відповідно до законодавства);

- пільгових довгострокових кредитів для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

- першочергового переведення здобувачів освіти, зарахованих відповідно до умов та правил прийому на навчання на підставі угод, укладених з фізичною або юридичною особою, на навчання на місцях державного (регіонального) замовлення у державних або комунальних закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, що одержані за рахунок перерозподілу закладом професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти або відповідним державним замовником наявних обсягів державного (регіонального) замовлення;

- соціальної стипендії для осіб, які навчаються за державним або регіональним замовленням за денною формою навчання;

- безоплатного забезпечення підручниками - за рахунок бібліотечного фонду відповідного закладу освіти;

- безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти.

Вказані особи, які навчаються за денною формою навчання, державна цільова підтримка на проживання в учнівських та студентських гуртожитках надається у вигляді безоплатного проживання.

 

Що робити, якщо відмовлено у наданні підтримки?

1. Звернутися до ректора (директора) закладу освіти.

2. Звернутися зі скаргою до Міністерства освіти і науки України.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь