БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Звіт сільського голови щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Байковецької сільської ради у 2022 році

Дата: 30.01.2023 15:39
Кількість переглядів: 192

Фото без опису

Звіт сільського голови

щодо здійснення державної регуляторної політики

виконавчими органами Байковецької сільської ради у 2022 році

 

Протягом 2022 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалась відповідно до правових та організаційних засад, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі за текстом - Закон) та в межах наданих повноважень.

На виконання Закону у 2022 році виконавчими органами Байковецької сільської ради було проведено роботу в наступних напрямках.

 

Планування діяльності з підготовки регуляторних актів

Для забезпечення реалізації принципу послідовності та передбачуваності регуляторної діяльності рішенням Байковецької сільської ради від 15 грудня 2021 року № 8/19/3 був затверджений План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2022 рік.

Згаданий план діяльності оприлюднено на офіційному сайті ради https://bsr1653.gov.ua/news/1640179038/ в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Протягом року зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2022 рік не вносилися.

Всього у 2022 році розробниками регуляторних актів було заплановано підготувати 7 проєктів рішень сільської ради, із них 2 проєкти пройшли повну процедуру відповідно до Закону, а саме:

- рішення сільської ради № 8/22/17 від 18 лютого 2022 року  «Про затвердження Правил благоустрою території сіл Байковецької сільської ради».

- рішення сільської ради №8/27/4 від 30 серпня 2022 року «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами на території Байковецької сільської ради та Положення про порядок визначення розміру плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів».

Інші 5 проєктів відповідно до Закон України від 24 березня 2022 року № 2142-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану” на період дії воєнного чи надзвичайного стану можуть прийматися без застосування процедур, передбачених Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” .

 

Організаційні питання

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2018 року № 175 відповідальними структурними підрозділами на які покладено реалізацію повноважень з питань державної регуляторної політики в виконавчих органах Байковецької сільської ради визначено: відділ капітального будівництва та житлово - комунального господарства; відділ економічного розвитку та інвестицій; фінансово-господарський відділ; відділ земельних відносин; відділ юридичної та кадрової роботи, а організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики сільським головою покладено на відділ юридичної та кадрової роботи.

Протягом 2022 року до Державної регуляторної служби України з метою отримання пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики направлено 1 проєкт регуляторного акту:

по проєкту рішення Байковецької сільської ради «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами на території Байковецької сільської ради та Положення про порядок визначення розміру плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів», підготовленому відповідно до Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2022 рік, отримано пропозиції, щодо удосконалення проекту регуляторного акта, які були опрацьовані та враховані при затвердженні регуляторного акту відповідно до принципів та вимог Закону.

 

Забезпечення інформаційної відкритості та врахування громадської думки

Одним з завдань виконавчих органів Байковецької сільської ради при здійсненні державної регуляторної політики у звітному періоді було забезпечення інформаційної відкритості та врахування громадської думки, недопущення прийняття економічно недоцільних, неефективних регуляторних актів.

Постійно підтримувалась в актуальному стані інформація на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в розділі «Регуляторна політика».

 

Систематизація регуляторних актів Байковецької сільської ради та її виконавчих органів

З метою виконання вимог статті 5 Закону Байковецькою сільською радою сформовано Реєстр діючих регуляторних актів, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Реєстр діючих регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

 

Здійснення заходів з відстеження результативності регуляторних актів

З метою виявлення неефективних регуляторних рішень, відповідно до статті 10 Закону, виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалось відстеження результативності прийнятих регуляторних актів.

Протягом року звіт з відстеження результативності регуляторного акту оприлюднений на офіційному сайті ради https://bsr1653.gov.ua/zviti-ta-vidstezhuvannya-13-58-51-15-02-2017/ в підрозділі «Звіти та відстеження»  розділу «Регуляторна політика».

Реалізація державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності протягом звітного періоду була направлена на забезпечення відповідності регулювання господарських відносин вимогам чинного законодавства та їх вдосконалення, на дотримання принципу збалансованості інтересів суб’єктів господарювання і територіальної громади Байковецької сільської ради. 

Основними пріоритетами Байковецької сільської ради та її виконавчих органів у 2023 році при забезпеченні та реалізації державної регуляторної політики залишаються:

 - неухильне дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

 - підготовка якісного та ефективного аналізу регуляторного впливу з використанням нової методики як тест малого підприємництва (М-Тест);

- активне залучення представників громадськості до обговорення проєктів регуляторних актів;

- оприлюднення інформації у формі відкритих даних, що сприяє прозорості та відкритості регуляторної діяльності виконавчих органів сільської ради.

 

Секретар сільської ради                                 Юлія ТУРЧМАНОВИЧ

 

Вик. Тетяна СИДОРКО

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь