Чорний біль України
Чорнобиль – одна з назв полину. А полин – одна з найгіркіших рослин світу. Недарма в народі кажуть: «Гіркий, як полин».
Якраз таким, одним з найгіркіших в історії України, став день 26 квітня 1986 року. Багато хто вважає, що ця подія була передбачена в Об'явленні св. Йоана Богослова: «Третій Ангел просурмив і впала з неба велика звізда, що горіла, немов світильник. І впала на третину рік і на джерела вод. Ім’я цієї звізди — полинь. І третина вод стала полином. І багато людей вмерли від вод, тому що вони гіркими стали…».
Так це чи ні, але 37 років тому Україна стала територією невимовного болю і страждань… І територією неймовірної мужності та героїзму українців: вони вкотре стали на захист світу. Цього разу від радіації.
Саме цій темі був присвячений вечір-реквієм «Чорний біль України», який відбувся у селі Чернелів-Руський. Його спільно організували бібліотеки-філії вже згаданого Чернелева-Руського, а також сіл Ангелівка, Романівка, Романове Село, Соборне і Ступки спільно з аматорськими колективами та виконавцями будинку культури села Чернелів-Руський та клубу села Романівка.
Звертаючись до присутніх заступник Байковецького сільського голови Віктор Пулька сказав, що Чорнобильська катастрофа – одна з найбільших трагедій в історії людства. За його словами, рашисти продовжують й нині шантажувати світ ядерними погрозами. На початку вторгнення вони захопили Чорнобильську АЕС, тепер вкрай неадекватно ведуть себе на Запорізькій АЕС.
– І знову ми, українці, мусимо рятувати світ. Мусимо перемогти варварів у цій війні – зазначив Віктор Пулька.
Щодо самого заходу, то він справив на присутніх потужне враження. Ведучі розповіли про факти неймовірної мужності, зокрема, українських пожежників, котрі усвідомлювали, що вони неминуче стануть жертвами радіації, але не відступили. А декламатори, солісти та колективи зворушували до сліз, читаючи вірші та співаючи пісні, присвячені Чорнобильській катастрофи.
Життя, як сон перед очима,
Де все було, цвіли сади,
Де діти сонце малювали,
Де закохались я і ти.
Та один день спалив набуте,
Він став нещадним до людей,
Його ніколи не забути -
Чорнобильський квітневий день.