БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Павло Баган: «Наша мета — створити команду професіоналів»

Дата: 29.06.2016 08:27
Кількість переглядів: 1681

23 червня 36 день народження відзначив заступник директора Байковецького будинку культури, художній керівник жіночого вокального ансамблю «Байківчанка» БК с. Байківці Павло Баган. Народився Павло Володимирович у селі Перемилів Гусятинського району. Павло Баган розповідає про українське мистецтво за кордоном, свої робочі будні, творчі плани.

Фото без опису

— Павле Володимировичу, звідки у Вас захоплення музикою?

— Мої батько і дідусь — музиканти. Дивно було б, якби я не хотів займатися музикою (усміхається — ред.). Більше 20 років творимо з батьком музику, розуміємося з півслова. Моя мама — Галина Володимирівна, медик за освітою, теж підтримувала мої музичні починання. Музиці я навчався в Тернопільській музичній школі №1 і на духовому відділі Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької. У 2002 році закінчив музично-педагогічний факультет Тернопільського педагогічного інституту (сьогодні Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка — ред.). Деякий час у ЗОШ №16 міста Тернополя, де раніше навчався, проводив гурткову роботу із самодіяльності. У Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії управління при Президентові України отримав ступінь магістра за спеціальністю «соціально-гуманітарна політика». Стажувався в Києві в міністерстві культури України. Побачивши систему управління зсередини, коли голова не знає, що роблять руки, вирішив, що політика — це не моє.

Фото без опису

— Ви — учасник музичного гурту «Крута Вежа». Розкажіть, будь ласка, з чого почалося становлення колективу?

— Свого часу я був учасником гурту «Музична скриня» Тернопільського районного будинку культури, який сьогодні реалізує себе в народному аматорському ансамблі народної музики «Настасівські музики» БК с. Настасів. Саме тоді в мене з’явилася ідея з назвою гурту. Відчувши актуальність живої музики, вирішив створити власний інструментальний колектив. Вежа — це оборонна споруда козаків, яким вдалося зберегти національну самобутність і водночас прагнення новаторства. Вона символізує вершину українського мистецтва. Ми пропагуємо мелодійні українські і зарубіжні шлягери, даємо нове життя забутим пісням. За 4 роки існування склад «Крутої Вежі» неодноразово змінювався. Робимо ставку на духові інструменти, які додають «перцю» композиціям. Сьогодні в гурті виступають вокалістка Ірина Ковальська, барабанщик Анатолій Сорошкевич, бас-гітарист Василь Кулак-старший, гітарист Валерій Ткаченко, клавішник Сергій Сілаков, на трубі грає Роман Самарик, я — на тромбоні. Граємо все — від «folk» до «pop». Слухати один стиль нудно.

— Які маєте творчі плани щодо жіночого вокального ансамблю «Байківчанка» БК с. Байківці?

— З «Байківчанкою» я працюю чотири роки. Це — самобутній колектив, історія якого налічує більше 30 років. Перше, що ми зробили, — відмовилися співати під акомпанемент баяну, натомість виконуємо пісні під мінусові фонограми. Кілька років тому розпочалося створення студії звукозапису в будинку культури села Байківці. Однак через складну ситуацію в державі цю справу на деякий час довелося відкласти. Запросив до роботи досвідченого інженера з акустики Андрія Авраменка, який проектував звукозаписувальні студії в Європі. Байковецький сільський голова Анатолій Кулик і начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Байковецької сільської ради Роман Сушко підтримують усі мої ініціативи. Сподіваюся, до кінця цього року нам вдасться відкрити звукозаписувальну студію, адже це дасть можливість створювати нові авторські пісні і якісні «мінусівки». У серпні плануємо виступити на фестивалі «ДзиґаБай» у Байківцях, у грудні — на сцені ПК «Березіль» у рамках відзначенням 50-річчя Тернопільського району. Маємо запрошення від програми «Фольк-musik», тож найближчим часом з’явимося і на телеекранах. У «Байківчанці» 10 учасниць, плануємо збільшити склад колективу щонайменше до 15. Двічі на тиждень проводимо репетиції, працюємо над оновленням репертуару. Безмежно вдячний усім учасницям «Байківчанки», які знаходять час для творчості. Наша спільна мета — створити команду професіоналів, які будуть сумлінно працювати на благо Байковецької об’єднаної територіальної громади.

Фото без опису

— На «YouTube» можна знайти відео, де Ви з донечкою Галинкою виконуєте пісню Андрія Кузьменка про маму. Залучаєте дитину до музики?

— У школі на святі Дня матері вирішили заспівати кавер-версію пісні сьогодні, на жаль, покійного фронтмена гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка. До цієї композиції я написав окремий куплет для донечки. У дуеті з Галинкою виконуємо пісню «Доня і тато» на мою музику і слова Алли Бінцаровської. Цьогоріч Галинка з похвальним листом закінчила другий клас. З 4 років вона займається вокалом у студії «Краплинки» під керівництвом Алли Бінцаровської і грою на фортепіано в Тернопільському музичному училищі імені Соломії Крушельницької. У середині липня Галинка виступатиме на щорічному музичному фестивалі при літньому дитячому таборі «Молода гвардія» в Одесі. Реалізовувати творчі задуми нам із донечкою допомагає моя дружина Зоряна.

Фото без опису

— Торік Ви побували у Сполучених Штатах Америки. Які враження у Вас залишилися після поїздки за океан?

— Я бував у Польщі, Сербії, Німеччині, Італії. В Америку поїхав з колегою і добрим товаришем Павлом Доскочем. Вирішили подивитися, як працює у США музична індустрія. Мешкали в містечку Ґарфілд у штаті Нью-Джерсі, де нас люб’язно прийняла українська діаспора. Знайшов у Штатах багато нових друзів, познайомився з українськими виконавцями: Оксаною Білозір, Павлом Табаковим, Фомою з етно-гурту «Мандри», Дзідзьо. За кордоном українці активно підтримують та бережуть традиції рідного краю. Щонеділі вони у вишиванках ідуть до церкви, розвивають українське музичне мистецтво, збирають допомогу українським бійцям АТО. Я неодноразово виступав на різноманітних заходах, організованих нашою діаспорою. Американці змалечку навчені наполегливо працювати. Якби в нас був такий же високий рівень відповідальності як в Америці, жити в Україні було б значно краще.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь