Як спланувати розвиток об’єднаної територіальної громади
26 квітня у будинку культури с. Байківці колектив кафедри менеджменту та публічного управління (факультет “Економіки та управління”) Тернопільського національного економічного університету провів виїзний науково-практичний семінар “Управління економічним і соціальним розвитком об’єднаних територіальних громад: організація, технології та ресурсне забезпечення”. Цільова аудиторія – депутатський корпус.
Перед присутніми виступили завідуючий кафедрою менеджменту і публічного управління, доктор економічних наук, професор Михайло Шкільняк, доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор Алла Мельник, доктор економічних наук, професор Тетяна Желюк, доктор економічних наук, професор Григорій Монастирський, кандидат економічних наук, доцент Олександра Овсянюк-Бердадіна. Кафедра менеджменту і публічного управління – нова і найбільша кафедра у Тернопільському національному економічному університеті. У її складі 34 професори.
– Ми поставили собі за мету сприяти становленню об’єднаних територіальних громад, – зазначив під час семінару професор Михайло Шкільняк. – Ініціативу кафедри підтримав ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий. Подібні виїзні семінари ми проводимо у всіх 26 об’єднаних територіальних громадах Тернопільщини, Байковецька за рахунком вже 17-та. Наша кафедра працює у трьох напрямках співпраці з об’єднаними територіальними громадами. По-перше, це – одноденні семінари із депутатами про історію місцевого самоврядування в Україні, функції, завдання, обов’язки, форми роботи із виборцями, відповідальність депутатського корпусу. Щодо стратегічного розвитку об’єднаної територіальної громади. Навчаємо ефективному управлінню власністю і майном територіальної громади, розвитком підприємництва, фінансами і
бюджетом.
За словами Михайла Шкільняка, кафедра менеджменту і публічного управління ТНЕУ готова розробити для будь-якої територіальної громади стратегічний план розвитку, щоб громади мали можливість брати участь у конкурсах і грантах для залучення позабюджетних коштів. Окремий блок роботи науковців – це підготовка кадрів для об’єднаної територіальної громади. “З 1 вересня 2015 року в ТНЕУ відкрито нову освітню програму “Регіональне і муніципальне управління”, в рамках якої відбувається підготовка спеціалістів саме для регіонального і місцевого самоврядування, – сказав Михайло Шкільняк. – Ми готові навчати осіб без вищої освіти, зараховуючи на другий чи третій курси навчання. Посадові особи, віком до 45 років, можуть отримати ступінь магістра у сфері державного управління, державної служби за рахунок державного бюджету”. До речі, у центрі підготовки магістрів державної служби ТНЕУ сьогодні навчається головний спеціаліст фінансово-господарського відділу Байковецької сільської ради Світлана Галіяш.