БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Стартувала жнивна компанія у ТОВ "Вікторія"

Дата: 08.07.2016 12:16
Кількість переглядів: 1164

“Коли косять, то дощів не просять”, — говорить народна мудрість. Спекотним видався минулий тиждень. Погодні умови сприяли швидшому, ніж звичайно, початку жнив у Тернопільському районі. Зокрема, у ТОВ “Вікторія”, що у Байківцях, почали обмолот озимого ячменю. Скосили більше половини засіяної під цю культуру площі. У четвер в останній день червня раптом зірвався вітер та впав рясний дощ, що спинило роботу майже на тиждень. У самому Тернополі у цей час була спека, а прямо за містом злива немилосердно поливала поля достиглого озимого ячменю та ріпаку. Лише 6 липня можна було продовжувати жнивування. Цього разу потужного комбайна вивели на озимий ріпак.

 

“Почали ми з обмолоту озимого ячменю, — каже головний агроном ТОВ “Вікторія” Олександр Козак, — цю культуру засіяли на площі 167 гектарів. Види на урожай хороші. За попередніми підрахунками — 70 центнерів з гектара. Вважаю, що це дуже добрий показник. Залишилось нам обмолотити 67 гектарів. Була б хоч три дні добра погода — впораємося. Нині почали косити та обмолочувати озимий ріпак. Як бачите, вродив він цього року на славу. Правда, не все благодатно складалось минулої осені. Посіяли ми культуру, а дощів після цього не було цілий місяць. От і “пеклось” насіння ріпаку у ґрунті весь цей час. Тому сходи були зріджені. Ми вносили 200 кілограмів азоту в діючій речовині на гектар посівів ярого ріпаку. Звичайно, витратили багато коштів. Але, надіємось, це окупиться гарним урожаєм”.

Біля цієї відповідальної жнивної роботи застала директора ТОВ “Вікторія” Степана Маціборку та його заступника Богдана Заполуха. Вони задоволені результатом спільної роботи. Адже, чим багатше вродить нива, тим більше матимуть пайовики. “Ріпак дуже вигідно вирощувати. Насіння добре продається, на нього завжди попит, — каже Степан Маціборка. — Нині багато говорять про виснаження ґрунтів через вирощування цієї культури. У пресі та інтернеті з цього приводу багато публікацій. Але українські чорноземи виснажуються від усіх культур, якщо не дотримуватись правил агротехніки, сівозміни. Ми, як ви зрозуміли, із землі не тільки беремо, але й гідно віддаємо”.

Вздовж поля на дорозі стояло багато машин з механізованої автомобільної приватної бригади. Вони по черзі під’їжджають до комбайна, коли він наповнюється обмолоченим ріпаком, та проводять завантаження. Потім їх шлях — на Лановецький елеватор. Познайомилася з водіями. Хлопці молоді, веселі, знаю батьків декого з них. Запитую, чи добре заробляють, чи не спокушаються закордонними заробітками? Весело відповідають, що на життя вистачає: трохи тут підзароблять, трохи — в іншому місці. Роботи нині в селі багато. Лише лінивий її не бачить та нарікає. Тому за кордон не поспішають. Є де прикласти рук і на рідній землі. Тож нехай погода і удача сприяють цим гарним, працьовитим людям!

 

Галина ЮРСА.

Фото автора.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь