БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Віктор Пулька: "Впевнений, я зробив правильно, змінивши місце роботи"

Дата: 10.05.2016 13:22
Кількість переглядів: 1365

Фото без опису

Інтерв’ю заступника Байковецького сільського голови з гуманітарних питань Віктора Пульки. 

Вікторе Володимировичу, до призначення на посаду заступника Байковецького сільського голови Ви працювали у досить престижній структурі – начальником відділу ведення державного реєстру виборців Тернопільської міської ради. Що, все-таки, спонукало Вас перейти на роботу в село?
— Зізнаюся, мені часто ставлять це питання (усміхається, — ред.). До 2016 року 13 років я працював у Тернопільській міській раді, де набув значний управлінський досвід, навчився вільно орієнтуватися у специфіці роботи органів місцевого самоврядування. Але в міській раді я працював за одним напрямком діяльності, який давно перейшов до автоматизму, до того ж, тут не було перспективи розвитку. Водночас, я був депутатом Байковецької сільської ради у попередньому скликанні. Цьогоріч Байковецький сільський голова Анатолій Кулик запропонував реалізувати свій потенціал у межах об’єднаної громади. Я, майже не вагаючись, погодився на пропозицію. Адже Байківці – село, де я народився і живу, де бачу потенціал і можливості для його реалізації. Делеговані мені повноваження – цікаві, у Байковецькій сільській раді є сприятливі умови для реалізації потенціалу, прогресивна, професійна команда однодумців. Впевнений, я зробив правильно, змінивши місце роботи. 
Як заступник Байковецького сільського голови з гуманітарних питань, в компетенцію якого, зокрема, входить організація сфери охорони здоров’я, як оцінюєте прогрес медичного обслуговування в межах об’єднаної громади?
— Робота у цьому напрямку лише стартувала. Наразі усі ФАПи, фельдшерські пункти, амбулаторія повністю забезпечені препаратами і ліками, згідно з нормами, передбаченими чинним законодавством. Поступово відбувається впровадження і технічного забезпечення медичних працівників. Тобто, на сьогодні першу невідкладну медичну допомогу наші медики можуть надати без проблем. 
Незабаром буде впроваджено новий транспортний маршрут “Дубівці – Байківці”, який проходитиме через Шляхтинці – зручно для користувачів місцевої амбулаторії. У перспективі плануємо встановити у Шляхтинецькій АЗПСМ УЗД-апарат. Інший і більш тривалий проект – замовлення проектної документації щодо реконструкції існуючого приміщення амбулаторії, організація денного стаціонару на 6-8 осіб на реабілітаційний період, відкриття аптеки в амбулаторії, аптечних пунктів у ФАПах та ФП.
У Байківцях понад 2000 мешканців, за ними закріплений сімейний лікар у ФАПах в адміністративному приміщенні Байковецької сільської ради і на масиві Гаї Ходорівські с. Байківці. Іншу частину населення об’єднаної громади (від Шляхтинців до Дубівців) обслуговує Шляхтинецька АЗПСМ (головний лікар – Володимир Мащак). Ймовірно, незабаром в громаді працюватиме ще один сімейний лікар у селах Дубівці і Стегниківці, оскільки, згідно з нормативними документами Міністерства охорони здоров’я України, на 1200 осіб повинен бути один сімейний лікар, у той час, як нині населення Байковецької сільської ради перевищує 6 тис. осіб.
Проекти щодо покращення умов сфери освіти на території об’єднаної громади, яка також належить до Вашої компетенції, до кінця цього навчального року в дещо “замороженому” форматі. Втім, на сесіях Байковецької сільської ради від Вас часто звучать ініціативи в цьому напрямку.
— Пропоную залишити кілька “родзинок” у цьому аспекті не розсекреченими до того моменту, поки заклади освіти об’єднаної громади не перейдуть на баланс Байковецької сільської ради (усміхається – ред.). Хоча ми стоїмо осторонь освітнього процесу і зараз, зокрема, виділяємо кошти на організацію безкоштовного харчування учнів початкових класів та окремих категорій осіб старших класів, на інші потреби навчальних закладів, але не втручаючись в управління, яке зараз належить до компетенції відділу освіти Тернопільської РДА. У червні ц. р. в Байковецькій сільській раді буде створено відділ освіти, а після 1 липня будемо приймати працівників навчальних закладів на роботу. Для заохочення до навчання цьогоріч Байковецька сільська рада впроваджує премію у розмірі 1000 грн. на придбання путівок на оздоровлення учнів — переможців олімпіад районного рівня у 2016 році. Вивчаємо питання щодо впровадження з нового навчального року стипендії Байковецького сільського голови. Інший пілотний проект Байковецької сільської ради – 30-35 дітей з 1 червня ц. р. впродовж двох тижнів візьмуть участь у літньому таборі на базі НВК “Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ”. У рамках співпраці з ГО “Бескиди” тут відбудеться вишкіл, походи, цікаве дозвілля з триразовим безкоштовним харчуванням (сніданок, обід, вечеря). У Лозівській школі є шкільний автобус, яким довозитимуть школярів у табір і додому.
Як справи у галузі культури?
— Нещодавно призначено керівника відділу культури Байковецької сільської ради – у минулому директора Тернопільського районного будинку культури Романа Сушка, компетентну в цій сфері, досвідчену і талановиту людину. Мені комфортно і приємно працювати з ним. 
У попередні роки влада звертала мало уваги на сферу культури в селі, тому сьогодні у кожному клубі і будинку культури об’єднаної громади маємо серйозні проблеми. Але, поряд з цим, є талановиті, прогресивні народні і аматорські мистецькі колективи, яких будемо всіляко підтримувати. Придбали три комплекти звукової апаратури (підсилювач, колонки, мікрофони і штативи для них) у заклади культури в села громади. Вартість трьох комплектів – 190 тис. грн. Придбано 4 комплекти тенісних столів у Дубівці, Стегниківці, Лозову і Шляхтинці. З Байковецького будинку культури в Шляхтинецький клуб передали більярдний стіл. На перспективу плануємо забезпечити всі будинки культури і клуби, бібліотеки громади ноутбуками та інтернетом. У рамках іншого проекту заплановано відновлення даху в Лозівському будинку культури.
Зараз вивчаємо питання відновлення місцевого фестивалю “ДзигаБай”. 15 травня, у День матері, в будинку культури с. Байківці відбудуться урочистості за участю мистецьких колективів Байковецької об’єднаної територіальної громади. 
Працюємо і над розвитком туризму в межах нашої громади, наразі готуємо інформаційний буклет Байковецької сільської ради для Міжнародного інвестиційного форму, який відбудеться в Тернополі у травні. На території трьох сіл Стегниківці, Дубівці Тернопільського та Івашківці Збаразького району є великий став, де хочемо організувати повноцінні місця для відпочинку. Але, насамперед, треба відновити дорожнє полотно за маршрутом Дубівці-Байківці, лише тоді можливе провадження туризму та інвестицій. 
До кінця року плануємо створити центр з надання адміністративних послуг та відділ соціального захисту населення, щоб перейти у 2017-ий рік з повноцінним забезпеченням усіх сфер життєдіяльності Байковецької об’єднаної територіальної громади. 
Останнім часом у ЗМІ широко висвітлюють різні всеукраїнські та міжнародні програми, гранти, конкурси щодо фінансування і співфінансування об’єднаних громад з позабюджетних джерел. Наскільки це реально на практиці?
— Програм дійсно багато і вони досить цікаві. Намагаємося подавати свої проекти у різні програми. Але, як і в спорті, тут є переможці і учасники. Поки що ми перебуваємо у статусі учасників. Лише в поодиноких випадках проекти громади реалізуються за позабюджетні кошти. Подаємо документи на фінансування з міжнародних фондів. Зокрема, для створення ЦНАПу і пожежної станції. 
Розмовляла Ірина Юрко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь