БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Віктор Пулька: "Впевнений, я зробив правильно, змінивши місце роботи"

Дата: 10.05.2016 13:22
Кількість переглядів: 1391

Фото без опису

Інтерв’ю заступника Байковецького сільського голови з гуманітарних питань Віктора Пульки. 

Вікторе Володимировичу, до призначення на посаду заступника Байковецького сільського голови Ви працювали у досить престижній структурі – начальником відділу ведення державного реєстру виборців Тернопільської міської ради. Що, все-таки, спонукало Вас перейти на роботу в село?
— Зізнаюся, мені часто ставлять це питання (усміхається, — ред.). До 2016 року 13 років я працював у Тернопільській міській раді, де набув значний управлінський досвід, навчився вільно орієнтуватися у специфіці роботи органів місцевого самоврядування. Але в міській раді я працював за одним напрямком діяльності, який давно перейшов до автоматизму, до того ж, тут не було перспективи розвитку. Водночас, я був депутатом Байковецької сільської ради у попередньому скликанні. Цьогоріч Байковецький сільський голова Анатолій Кулик запропонував реалізувати свій потенціал у межах об’єднаної громади. Я, майже не вагаючись, погодився на пропозицію. Адже Байківці – село, де я народився і живу, де бачу потенціал і можливості для його реалізації. Делеговані мені повноваження – цікаві, у Байковецькій сільській раді є сприятливі умови для реалізації потенціалу, прогресивна, професійна команда однодумців. Впевнений, я зробив правильно, змінивши місце роботи. 
Як заступник Байковецького сільського голови з гуманітарних питань, в компетенцію якого, зокрема, входить організація сфери охорони здоров’я, як оцінюєте прогрес медичного обслуговування в межах об’єднаної громади?
— Робота у цьому напрямку лише стартувала. Наразі усі ФАПи, фельдшерські пункти, амбулаторія повністю забезпечені препаратами і ліками, згідно з нормами, передбаченими чинним законодавством. Поступово відбувається впровадження і технічного забезпечення медичних працівників. Тобто, на сьогодні першу невідкладну медичну допомогу наші медики можуть надати без проблем. 
Незабаром буде впроваджено новий транспортний маршрут “Дубівці – Байківці”, який проходитиме через Шляхтинці – зручно для користувачів місцевої амбулаторії. У перспективі плануємо встановити у Шляхтинецькій АЗПСМ УЗД-апарат. Інший і більш тривалий проект – замовлення проектної документації щодо реконструкції існуючого приміщення амбулаторії, організація денного стаціонару на 6-8 осіб на реабілітаційний період, відкриття аптеки в амбулаторії, аптечних пунктів у ФАПах та ФП.
У Байківцях понад 2000 мешканців, за ними закріплений сімейний лікар у ФАПах в адміністративному приміщенні Байковецької сільської ради і на масиві Гаї Ходорівські с. Байківці. Іншу частину населення об’єднаної громади (від Шляхтинців до Дубівців) обслуговує Шляхтинецька АЗПСМ (головний лікар – Володимир Мащак). Ймовірно, незабаром в громаді працюватиме ще один сімейний лікар у селах Дубівці і Стегниківці, оскільки, згідно з нормативними документами Міністерства охорони здоров’я України, на 1200 осіб повинен бути один сімейний лікар, у той час, як нині населення Байковецької сільської ради перевищує 6 тис. осіб.
Проекти щодо покращення умов сфери освіти на території об’єднаної громади, яка також належить до Вашої компетенції, до кінця цього навчального року в дещо “замороженому” форматі. Втім, на сесіях Байковецької сільської ради від Вас часто звучать ініціативи в цьому напрямку.
— Пропоную залишити кілька “родзинок” у цьому аспекті не розсекреченими до того моменту, поки заклади освіти об’єднаної громади не перейдуть на баланс Байковецької сільської ради (усміхається – ред.). Хоча ми стоїмо осторонь освітнього процесу і зараз, зокрема, виділяємо кошти на організацію безкоштовного харчування учнів початкових класів та окремих категорій осіб старших класів, на інші потреби навчальних закладів, але не втручаючись в управління, яке зараз належить до компетенції відділу освіти Тернопільської РДА. У червні ц. р. в Байковецькій сільській раді буде створено відділ освіти, а після 1 липня будемо приймати працівників навчальних закладів на роботу. Для заохочення до навчання цьогоріч Байковецька сільська рада впроваджує премію у розмірі 1000 грн. на придбання путівок на оздоровлення учнів — переможців олімпіад районного рівня у 2016 році. Вивчаємо питання щодо впровадження з нового навчального року стипендії Байковецького сільського голови. Інший пілотний проект Байковецької сільської ради – 30-35 дітей з 1 червня ц. р. впродовж двох тижнів візьмуть участь у літньому таборі на базі НВК “Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ”. У рамках співпраці з ГО “Бескиди” тут відбудеться вишкіл, походи, цікаве дозвілля з триразовим безкоштовним харчуванням (сніданок, обід, вечеря). У Лозівській школі є шкільний автобус, яким довозитимуть школярів у табір і додому.
Як справи у галузі культури?
— Нещодавно призначено керівника відділу культури Байковецької сільської ради – у минулому директора Тернопільського районного будинку культури Романа Сушка, компетентну в цій сфері, досвідчену і талановиту людину. Мені комфортно і приємно працювати з ним. 
У попередні роки влада звертала мало уваги на сферу культури в селі, тому сьогодні у кожному клубі і будинку культури об’єднаної громади маємо серйозні проблеми. Але, поряд з цим, є талановиті, прогресивні народні і аматорські мистецькі колективи, яких будемо всіляко підтримувати. Придбали три комплекти звукової апаратури (підсилювач, колонки, мікрофони і штативи для них) у заклади культури в села громади. Вартість трьох комплектів – 190 тис. грн. Придбано 4 комплекти тенісних столів у Дубівці, Стегниківці, Лозову і Шляхтинці. З Байковецького будинку культури в Шляхтинецький клуб передали більярдний стіл. На перспективу плануємо забезпечити всі будинки культури і клуби, бібліотеки громади ноутбуками та інтернетом. У рамках іншого проекту заплановано відновлення даху в Лозівському будинку культури.
Зараз вивчаємо питання відновлення місцевого фестивалю “ДзигаБай”. 15 травня, у День матері, в будинку культури с. Байківці відбудуться урочистості за участю мистецьких колективів Байковецької об’єднаної територіальної громади. 
Працюємо і над розвитком туризму в межах нашої громади, наразі готуємо інформаційний буклет Байковецької сільської ради для Міжнародного інвестиційного форму, який відбудеться в Тернополі у травні. На території трьох сіл Стегниківці, Дубівці Тернопільського та Івашківці Збаразького району є великий став, де хочемо організувати повноцінні місця для відпочинку. Але, насамперед, треба відновити дорожнє полотно за маршрутом Дубівці-Байківці, лише тоді можливе провадження туризму та інвестицій. 
До кінця року плануємо створити центр з надання адміністративних послуг та відділ соціального захисту населення, щоб перейти у 2017-ий рік з повноцінним забезпеченням усіх сфер життєдіяльності Байковецької об’єднаної територіальної громади. 
Останнім часом у ЗМІ широко висвітлюють різні всеукраїнські та міжнародні програми, гранти, конкурси щодо фінансування і співфінансування об’єднаних громад з позабюджетних джерел. Наскільки це реально на практиці?
— Програм дійсно багато і вони досить цікаві. Намагаємося подавати свої проекти у різні програми. Але, як і в спорті, тут є переможці і учасники. Поки що ми перебуваємо у статусі учасників. Лише в поодиноких випадках проекти громади реалізуються за позабюджетні кошти. Подаємо документи на фінансування з міжнародних фондів. Зокрема, для створення ЦНАПу і пожежної станції. 
Розмовляла Ірина Юрко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь