ІІІ тур V Всеукраїнського фестивалю – конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського
Танець – це маленька модель життя в декілька хвилин,
зі своїми емоціями і переживаннями.
Хоча життя і не складається з одних танців,
зате справжній танець – як все життя!
(А.В. Вавилин, Л.С. Сухоруков)
Не тільки у селі Байківці, а й далеко за його межами знають народний аматорський ансамбль танцю «ГлоріяБай» Він постійно радує неповторністю та чудовими танцями, милує око своїми костюмами, запальною енергетикою, індивідуальністю. Хто ж стоїть за всім цим? Звичайно ж, перш за все – балетмейстер, Лілія Вельган, яка постійно працює над новими постановками, прагне до нових творчих вершин, створює цікаві хореографічні композиції. Щорічно колектив підтверджує свою високу майстерність новими здобутками.
Ліля Петрівна здатна в кожному розгледіти іскорки бажання і можливості та спонукати ці задатки до емоційного вибуху на сцені. Під її керівництвом залюбки танцюють дорослі і діти.
Сільський голова Анатолій Кулик , слово якого не розходиться з ділом , завжди надає матеріальну та фінансову допомогу, переймається життям колективу. Результатом такої співпраці стала участь у ІІІ турі V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, який відбувся 20-22 листопада 2017 року в м. Києві, засновником якого є Національна хореографічна спілка України.
Організатори конкурсу: управління культури обласних державних адміністрацій, Головне управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації, установи (заклади), організації, підприємства культури.
Фестиваль – конкурс проводився за підтримки Міністерства культури України .
Оцінка виступів учасників фестивалю – конкурсу визначалася на засіданні журі відкритим голосуванням з кожної номінації окремо за 10-бальною системою.
Члени журі оцінювали виступи учасників за наступними критеріями:
- художній рівень постановки: драматургія та режисура танцю;
- відповідність музики і хореографії;
- чистота виконання, чіткість малюнка, технічна майстерність;
- виразність, емоційність, динаміка виконання та атмосфера танцю;
- автентична відповідність до хореографічної лексики, костюму, сценографії;
- сценічна культура;
- оригінальність сценічного твору.
Окремо оцінювалася загальна сценічна культура, техніка танцю, музичне оформлення, костюми і загальний вигляд колективу.
Нажаль, наш танцювальний колектив не посів призове місце, але всі учасники ансамблю отримали масу задоволення та позитивних вражень.