БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Наближаються літні канікули !

Дата: 22.05.2018 14:40
Кількість переглядів: 580

Фото без опису

Наближаються літні канікули !

Сім «Небезпечних» тем, на які треба поговорити з дитиною.

 

Літо – чудова пора ! Тут і захоплюючі подорожі з рідними, і веселі ігри з друзями. А ще – цікаві пригоди під час прогулянок або риболовлі, несподівані зустрічі й нові знайомства. Відпочинок улітку завжди йде на користь, якщо, звичайно, постійно дбати про власну безпеку і безпеку дітей. Безпека дитини - найголовніше завдання для кожного з батьків. Щоб і ви, і ваша дитина почували себе комфортно, вчіть дитину самостійно дбати про свій захист. Щоб відпочинок не приніс небажаних проблем перш ніж відпускати дитину на прогулянку, обговоріть із нею найтиповіші небезпечні ситуації, які можуть виникнути із нею, та елементарні правила безпеки яких потрібно дотримуватись:

 

1.Поводження з незнайомцями

Мабуть, кожному з нас батьки свого часу наказували не розмовляти з незнайомцями (а надто – з підозрілими незнайомцями), не сідати до них у машину, не пригощатися солодощами. Задумайтеся, що для вас означає «підозрілий незнайомець»? Опишіть його для себе. І попросіть вашу дитину описати. Найімовірніше, з’ясуєте для себе багато цікавого. Дитина швидше налякається безхатченка (неохайний вигляд, дивна поведінка). Та в житті все інакше. Людина, у якої на меті є викрадення дитини або вчинення щодо неї інших протиправних дій, не виглядатиме «підозріло». Навпаки – це швидше будуть цілком пристойні на вигляд люди, і зовсім не обов’язково чоловіки! Молоді й старшого віку жінки, і навіть діти (керовані дорослими), котрі не викликають відчуття небезпеки, можуть також мати на меті лихе. Тому потенційно небезпечними у свідомості дитини мають бути усі незнайомці, незалежно від статі та віку.

Дуже важливо навчити дитину не боятися чинити спротив людям, котрі намагаються робити щось проти її волі. Поясніть, що тікати, голосно кричати «Це не мої батьки», кусатися - зовсім не соромно, а навпаки необхідно.

 

 2.Поводження дітей на дитячому майданчику

Інколи дитячий майданчик, і особливо пісочниця, стають зоною підвищеного ризику для дітей. Крім скла та фекалій, у піску можуть міститися яйця гельмінтів, кишкова паличка та багато інших хвороботворних бактерій. Тому перевіряйте візуально дитячий майданчик, перш ніж пускати туди дитину, і нагадуйте про те, що не слід торкатися брудними руками обличчя та кидатися піском, щоб він не потрапив до рота й очей.

Окрім цього, на майданчику є великий ризик травмуватися гойдалками.

Діти, захоплені грою, часто забувають про обережність. Тож зважте, чи готова дитина самостійно оцінити ризик і подбати про свою безпеку, якщо вас не буде поряд, чи ліпше їй гратися в безпечному місці.

   

3. Небезпечні знахідки

          Після розмиву ґрунту дощовими водами збільшується шанс натрапити на боєприпаси часів минулих війн .

Завчіть правила поведінки у разі виявлення підозрілих предметів – не наближатися до них, не користуватися мобільними телефонами поблизу, відійти якнайдалі й негайно повідомити дорослих. Категорично заборонено:

  • торкатися підозрілого предмета або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

 

4. Відпочинок у лісі

Квітень-травень - сезон «урожаю» на кліщів. Саме на ці два весняні місяці(а також на серпень-вересень)припадає пік їх активності. Поширеною думкою є те, що кліщі падають із дерев. Це пов’язано з тим, що часто кліщів знаходять на верхній частині тулуба, шиї, голові. Однак кліщі живуть у траві та листі, тому потрапляють на тіло з ніг. У пошуках місця укусу можуть долати значні відстані, рухаючись вгору тілом.

Йдучи до лісу, одягайте доречний одяг: закрите взуття, щільні та бажано світлі штани та куртки з каптуром (на світлій тканині легше помітити комаху). Після прогулянки одразу огляньте тіло й одяг, перевдягніться, прийміть душ.

 

5. Поводження дітей з безпритульними тваринами

Любов до тварин-чудова риса, яку треба виховувати дітей. Та у випадку з безпритульними тваринами варто привчити дітей любити їх на відстані, тобто не торкатися руками. Проведіть інструктаж, що не слід чіпати й дражнити бродячих дорослих собак. Дитина повинна знати, як себе поводити, якщо раптом собака агресивно себе поводить: не потрібно тікати (бо собака здожене), дивитись їй в очі, махати руками.

Поясніть, що якщо собака напав, найперше треба захистити обличчя та шию, притиснувши підборіддя до грудей та закритись стиснутими у ліктях руками.

 

6.Найнебезпечніші місця для ігор

         Це горища, підвали та будівельні майданчики. Саме там є найбільший ризик травмуватися. Тому відпускаючи дитину гуляти на вулицю саму, чітко визначте територію, куди вона може ходити, а які місця суворо заборонені і чому. Не менш не безпечнішими місцями відпочинку, є місця відпочинку біля водних об’єктів. Не відпускайте дитину саму відпочивати біля озера чи річки. Також не дозволяйте дитині залишатися у воді без нагляду дорослих, та не дозволяти купатися в недозволених для цього місцях. Навчайте дітей плавати та правильно поводитись у воді.

 

         7.Обережно на дорозі

 Усі ми багато разів на день перебуваємо на вулицях та дорогах тих міст, містечок і сіл, у яких живемо. Проте чи завжди пам’ятаємо, що, вийшовши за поріг домівки, стаємо учасниками дорожнього руху і заради своєї безпеки повинні орієнтуватись у складній ситуації на дорозі, самовільно приймати рішення. 
   Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах гинуть діти, а травми ДТП - найтяжчі. Тому, щоб попередити нещасні випадки на дорогах, треба знати ці Правила і застосовувати їх:

  • не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;
  • ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні - по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, - тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід - водія;
  • зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, - праворуч;
  • пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах;
  • чітко визначте для дітей межі території для прогулянок.

   На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли нібито нічого не загрожувало.

   Пам’ятайте! Порушник Правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.


Отже,  дотримуйтеся цих правил безпеки, виховуйте безпечну поведінку у дітей, щоб літо принесло лише позитивні емоції та пригоди.

 

 

За матеріалами журналу «Надзвичайна ситуація +».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь