БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Будьте обережні!!! Остерігайтесь небезпечних рослин, які ростуть на території нашої громади

Дата: 04.07.2018 14:27
Кількість переглядів: 1321

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отруйні рослини — одна з небезпек, яка оточує наше суспільство. Рослини, в яких містяться токсини та/або хімічні речовини, які являють собою серйозний ризик: виникнення хвороби, травми або смерті у людей чи тварин. Отруйні    речовини      (рослинні токсини, отрути рослин) можуть міститися у всій рослині загалом, або в різних її частинах – у надземних: листках, квітках,плодах, носіннях,корі та підземних: кореневищахкорінняхцибулинахбульбах. Дія отруйних рослин зумовлена вмістом у них різних отруйних речовин: глюкозидівефірних олійалкалоїдіворганічних кислотсмол, та інших хімічних сполук.

Літній період - найвищий пік отруєнь небезпечними рослинами . Найбільше потерпають від цих рослин діти, та люди які навіть не усвідомлюють, та не володіють інформацією про отруйні рослини які їх оточують.

На даний час, в нашій місцевості серед таких рослини найбільш поширеніші: борщівник,  амброзія полинолиста, аконіт (борець).

На вигляд – це нічим не примітні квіточки, але контакт з ними може мати глобальні наслідки.

Борщівник

Зовнішній вигляд: Рослина має високе стебло і велике листя. Може виростати до трьох метрів. Квіти білого або рожевого кольору, суцвіття у формі парасольки. Росте біля доріг, розташованих біля лісу, також - на галявинах і пустирях.

Чим небезпечний: При контакті зі шкірою підвищує її чутливість до ультрафіолету, може викликати опік 1-3 ступеня. Наслідки відчутні не одразу – опіки проявляються через кілька годин після контакту. Якщо вже так вийшло, що  сік потрапив на шкіру, ретельно промийте її водою з милом і не з'являйтеся на сонці протягом двох днів.

Перша допомога при ураженні борщівником:

• Тривало і ретельно промити водою місце контакту (навіть ймовірного зіткнення) із застосуванням мила, густої піни. Якщо з'явилися пухирі, то мочити їх не слід.

• Обробити уражені ділянки шкіри розчином спирту, марганцівки, або фурациліну. (Це допоможе знежирити шкіру і послабити поразки).

  • Змастити уражені ділянки засобами проти опіків («Рятувальник», «Пантенол», «Опазоль»).

 • Приховати пошкоджені ділянки від будь-якого попадання сонячних променів, як прямих, так і непрямих. Краще зовсім уникати перебування на сонці наступні 48 годин.

• Необхідно обов'язково приймати антигістамінні препарати. Адже рослина чинить серйозну алергенну дію і в стані приводити до появи загальних і місцевих реакцій.

• Можливе застосування протизапальних засобів (наприклад, парацетамолу).

 Категорично забороняється:


• Самостійно розкривати пухирі, адже це сприяє розвитку інфекції, а також уповільнює відновні процеси.

• Прикладати до схильним пошкодження ділянкам глину чи землю, робити сечові або молочні примочки, змащувати жиром рани. Це збільшує ймовірність занесення інфекції.

Як з ним боротися:Рослину необхідно нещадно винищувати, не даючи зацвісти. В містах і населених пунктах весною, на початку відростання рослин - зрізування основного кореня на глибині 8-12 см., багаторазове скошення відростаючого листя до початку цвітіння, а на узбіччях доріг, берегах річок і інших угіддях на початку відростання рослин - обприскування гербіцидами суцільної дії. Зважаючи на те, що бур’ян викликає опіки шкіри при контакті з рослиною, всі роботи по його знищенню треба проводити в захисному одязі. Прислухаймось до порад спеціаліста і знищуймо небезпечний бур’ян.

Амброзія полинолиста Фото без опису

Рослина, що зовні нагадує полин чи коноплю, виробляє отруйний пилок. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків, на пустищах і інших необроблюваних землях, на вулицях, присадибних ділянках, населених пунктів, скрізь, де порушений природний рослинний покрив. У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Кількох крупинок пилку цілком достатньо, щоб з’явилося запалення очей, утруднене дихання, сльозоточивість очей, а при особливо великих дозах – кон’юнктивіт. Розповсюджується амброзія з неочищеним насіннєвим матеріалом, транспортними засобами.

Перша допомога при інтоксикації амброзією:

- негайно виключити потрапляння пилку в організм;

- проводити полоскання порожнини рота і горла теплим соляним розчином

  (1 столова ложка кухонної солі на 5 л води);

- при необхідності, вжити антигістамінні препарати для полегшення симптомів нежиті, свербіння горла і очей.

із травою до шлунку тварини, бур’ян викликає пухлини й виразки, що довго не загоюються.

Методи боротьби:

         Запобіжні заходи. Старанно очищають посівний матеріал від насіння амброзії та ценхрусу, лущать стерню, проводять періодичну глибоку оранку, досходову культивацію. Для озеленення завозять грунт із місць, де ці бур’яни відсутні.

         Механічні заходи. Проводять обстежнння по приватних садибах, по підприємствах та установах, виявляючи осередки поширення цих бур’янів, знищують рослини до початку цвітіння: виривають (вириваючи з ранньої  весни) і компостують, не даючи можливості цвісти і плодоносити. Якщо це вчасно не зроблено, треба перечекати період цвітіння, поки не утворяться зелені плоди, і саме в цей час бур’яни вирубати і обов’язково спалити, щоб насіння не висипалось на землю.

         Хімічні заходи. Обприскують гербіцидами тільки за межами населених пунктів  з урахуванням доступу зараженої території для випасу худоби та птиці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь