БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Іноземні гранти – реальна можливість для громад Тернопільщини втілити справді важливі проекти

Дата: 22.08.2018 15:06
Кількість переглядів: 641

Завдяки закордонним донорам на Тернопільщині є можливість реалізувати проекти на десятки тисяч євро. За ці кошти можна допомогти розвитку громад та своїх населених пунктів, а також реалізувати важливі суспільні ініціативи.
Які гранти пропонують іноземні організації Тернопільщині, як взяти участь у подібних конкурсах та які проекти вже вдалося реалізувати в області ми поцікавилися в Управлінні міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської облдержадміністрації.
– Знаємо, що Тернопільщина співпрацює по програмі «транскордонного співробітництва». Що вона собою являє? Чи є якісь особливі умови для участі у даній програмі?
– Якщо говорити коротко, то транскордонне співробітництво – це співпраця, вирішення спільних проблем по обидва боки кордону. І оскільки Тернопільщина знаходиться не на прикордонній території, то ми беремо участь у програмі у статусі додатково регіону.
Обов'язковою умовою є "транскордонний ефект", тобто проект має реалізовуватися не тільки в Україні, але ще й у Польщі або Білорусі чи трьох країнах одночасно. А пріоритет цьогорічного конкурсу – "Спадщина": історична, культурна і природна.
Країна-донор, а у даному випадку це – Польща, має бути зацікавлена фінансувати відповідні заходи в Україні і в Білорусі. Тому вони можуть бути пов'язані, наприклад, зі спільним історичним минулим. Загалом, це має бути спільний проект, тож українським учасникам потрібно шукати партнерів за кордоном для співпраці.
– А де шукати партнерів?
– Є офіційний сайт програми www.pbu2020.eu, де розміщена вся необхідна інформація про програму, а також зібрана база партнерів.  До речі, чим більше залучено учасників, тим проект вважається ефективнішим. Тому варто завжди брати собі в партнери організації, які вже реалізували не один проект, бо донори також звертають увагу на цей пункт.
– Чи брала Тернопільщина вже участь у цьому проекті і чи є якісь позитивні результати?
– Для нас – це вже другий досвід участі у програмі транскордонного співробітництва. Перший фінансовий період програми був у 2007-2013 рр. Тоді спільна заявка українських та закордонних партнерів потрапила у перелік програм-переможців. У рамках її реалізації в Тернополі на базі ПК "Березіль" запрацювала медіалабораторія Medialab. Для неї було закуплено якісне сучасне обладнання. Важливо, що лабораторія і сьогодні ефективно працює та розвивається, не зважаючи на те, що реалізація проекту вже завершена.
Також з 1 серпня по Програмі транскордонного співробітництва Польща- Білорусь-Україна 2014-2020 рр. стартував прийом заявок, який триватиме до 31 жовтня
Ця програма – некомерційна. Участь можуть взяти всі неприбуткові організації. Сума гранту – від 20 до 60 тисяч євро. Кошти надаватимуть на діяльність у сфері культурної та історичної спадщини.
– Як управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу долучається до популяризації таких проектів?
– Ми надаємо консультативні послуги, проводимо семінари, сприяємо у пошуку партнерів тощо. У нас непогано налагоджена співпраця із Підкарпатським, Люблінським та Мазовецьким воєводствами Республіки Польща. Також діє угода із Брестською областю Республіки Білорусь, які якраз входять у територію дії програми.
В кінці серпня ми плануємо організувати низку семінарів щодо участі у програмі транскордонного виробництва. Хочу також зазначити, що в Івано-Франківську 20-21 серпня відбуватиметься семінар для ОТГ із методики написання транскордонних проектів. Тож усі бажаючі можуть до 11 серпня зареєструватися для участі. Із умовами можна ознайомитися на сайті програми та сайті Тернопільської ОДА.
– Чому неприбутковим організаціям важливо брати участь у подібних програмах?
– Тому що це – реальна можливість для Тернопільщини втілити дійсно важливі проекти. Наприклад, програма "Польща-Білорусь-Україна" дає можливості додатковим регіонам, які навіть не є транскордорнними, поборотися за гранти і тим самим залучити позабюджетні кошти, за які можна розвивати інфраструктуру.
Тому важливо не втрачати нагоди і писати різноманітні проекти, адже дійсно гідні та цікаві заявки обов'язково будуть оцінені експертами. Яскравий приклад – це нещодавнє відкриття Дзеркальної зали Вишнівецького палацу. У 2015 році Національний заповідник "Замки Тернопілля" виграв грант від Посольства США в Україні на відновлення зали та реставрацію південної підпорної стіни палацу.
Ось чому варто брати участь у подібних програмах. І ми сподіваємося на цікаві проекти від європейських та американських донорів і в майбутньому.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь