У гості до Соломії
Соломія Крушельницька... Уродженка Тернопілля, видатна оперна співачка світового рівня. Її ім'я стало символом пісенної слави і національної гордості України. У музичному світі кінця ХІХ – першої половини ХХ століття вона була втіленням досконалості й неперевершеності. Цьогоріч світова спільнота святкує 146 річницю з дня народження нашої землячки.
Вона майже не розповідала про своє життя, не залишила оповідань щодо родини, кар’єри, особистого життя чи людей, з якими їй доводилось працювати разом. Шляхетна жінка, вона, усвідомлюючи безумовно всю свою величезну цінність у світовому мистецтві, все одно залишалась особою приватною, але при цьому відкритою до спілкування, простою, сердечною людиною. Її дивовижна краса, чудові манери, вишуканість, елегантність, щирість і неперевершений голос привертали до неї симпатії і прихильність оточуючих, приковували увагу. А її життя стало прикладом того, як людина може досягти всього у своїй кар’єрі лише завдяки власному таланту, копіткій праці, наполегливості у досягненні своєї мети та самопожертві в ім’я мистецтва. Проте сьогодні необхідно розповідати нащадкам про наших славетних земляків, про їхній нелегкий шлях на вершини кар’єри, про необмежені можливості, які дарує доля кожній людині, і лише від нас залежить, чи скористаємося ми з них.
26 жовтня 2018 року учні п’ятих класів навчальних закладів Байковецької громади разом із педагогами-організаторами, вчителями музичного мистецтва та класними керівниками відвідали меморіальний музей-садибу С. Крушельницької у селі Біла Тернопільського району. Музей-садиба розміщений у житловому будинку, в якому мешкали Крушельницькі. Експозиція побудована за хронологічним принципом.
Тут школярі побачили чимало її особистих речей, а загалом – близько трьох тисяч експонатів, пов'язаних із життям і творчістю Великої Соломії: світлини, документи, макети сценічних костюмів, афіші, речі домашнього вжитку та твори образотворчого мистецтва розповідають про творчі здобутки співачки, її рідних та близьких, а також про вшанування її пам'яті. Учні з цікавістю слухали розповідь Надії Зюбровської, директора меморіального музею, ставили питання та навіть співали для Соломії. Сонячний день, гостинність господині, змістовна екскурсія, неприхована гордість за таку талановиту землячку… Позитивні емоції переповнювали і школярів, і педагогів громади.