БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

«Припинимо насилля у нашому суспільстві!»

Дата: 14.03.2019 16:14
Кількість переглядів: 559

Фото без опису

Для ознайомлення дітей з темою домашнього насилля, що це таке і які дії необхідно прийняти, щоб протидіяти насиллю, у  Дубовецька філія НВК "Лозівської ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" с.Дубівці 14 березня 2019 року в рамках роботи мобільно консультативного пункту проведений захід у старших і молодших класах.

Якщо ми хочемо мати цивілізоване суспільство, то варто зменшити насильство як спосіб взаємодії між людьми: в сім’ї, на роботі, у школі.

Отже,що ж зміниться в українському законодавстві:

Домашнє насильство - діяння (дія, або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного та економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання, або між родичами, теперішнім  чи колишнім подружжям, а також погрози вчинення таких дій.

Одним з головних змін стало те, що тепер домашнім насильством вважають не тільки побої, а й психологічний тиск, примус до інтиму або ж обмеження у фінансах на елементарні потреби.

Раніше кривдника могли тільки затримати на три години, тепер же йому загрожуватиме від 150 годин громадських робіт до двох років в'язниці.

Поскаржитись на кривдника зможуть і ті, хто живуть в цивільному шлюбі. До речі, в цьому випадку покарання навіть посиляться.

«Щорічно в Україні три мільйони дітей стають свідками і жертвами домашнього насильства. Точну кількість жертв насильства важко порахувати, адже далеко не всі звертаються за допомогою», - прокоментувала прийняття документа постпред президента в парламенті Ірина Луценко.

Фото без опису

Говорячи про насилля, ми часто не помічаємо і не усвідомлюємо, що насильниками можемо бути і ми: коли задовольняємо свої потреби не конструктивним, а деструктивним способом і, як результат, стаємо дратівливі; коли ми не використовуємо «Я-повідомлення», а хочемо, щоб люди зрозуміли нас без слів; коли ми вступаємо у суперечку при «переповненому стакані».

Як виглядає коло агресії: мати/батько втомлюються на роботі, емоційно вигорає і дратівлива іде додому, а вдома незадоволена мати/батько  зривається на дитині – дитина іде в школу і скидає свою агресію на ровесниках - ровесники ідуть зі школи і зганяють злість на перехожому – а перехожий повертається до себе в домівку і коло замикається.

Але, людина завжди має вибір по якому шляху іти!

Фото без опису

Давайте припинимо насилля у нашому суспільстві! Закон проти насилля повинен діяти – без сумніву. Але ще краще, щоб взагалі не доходило до насилля, вже змалечку батьки повинні виховувати дітей у любові. Йдеться про любов, авторитет і справедливість відносно дитини. І про хороший приклад взаємної любові між подружжям. Хлопчик/дівчинка, який виростає у такій родині і потім стає чоловіком/жінкою - ніколи не дозволить собі насилля у своїй сім’ї!!!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь