БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Аналітичний звіт про роботу Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Байковецької сільської ради за 2018 рік

Дата: 29.12.2018 15:03
Кількість переглядів: 3594

Фото без опису

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі –територіальний центр) є бюджетною установою, підзвітною та підконтрольною Байковецькій сільській раді.

Територіальний центр заснований для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують  сторонньої допомоги за місцем проживання.

В своїй діяльності територіальний центр керується Конституцією та Законом України «Про соціальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» зі змінами, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, рішеннями Байковецької сільської ради, розпорядженнями сільського голови.

Основні завдання територіального центру:

- виявлення громадян, які мають право на соціальний супровід та обслуговування, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх потреб у наданні соціальних послуг;

- забезпечення якісного надання соціальних послуг;

- установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує територіальний центр з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадянам;

- забезпечення перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення;

- здійснення заходів з виконання соціальних програм.

Територіальний центр здійснює свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.

У територіальному центрі утворені такі структурні підрозділи:

  • Відділення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю;
  • Відділення соціальної допомоги вдома;
  • Відділення «Служба «Соціальне таксі».

Територіальним центром здійснюється розгляд та опрацювання звернень громадян, які надходять з вищестоящих органів влади згідно Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», а також звернень громадян безпосередньо до територіального центру.

За 2018 рік до територіального центру надійшло 461 звернення:

- 91 – заяви про взяття на обслуговування;

- 370 – звернень з питань консультування про можливість отримання певного виду допомог чи соціальних гарантій, оздоровлення дітей, тощо.

Станом на 01.01.2019 року на обліку у відділеннях територіального центру перебувало 1065 громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Для здійснення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо діяльності територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), переліку соціальних послуг, порядку і умов їх надання та ін територіальний центр забезпечує постійне висвітлення в соціальній мережі facebook та на сайті Байковецької сільської ради (контакти, види і зміст соціальних послуг, категорії населення, які мають право на отримання соціальних послуг) та аналітичної інформації про надання соціальних послуг мешканцям територіальним центром.

 І.Надання соціальної послуги догляд вдома відповідно до вимог Державного стандарту догляду вдома

У відділенні за 2018рік соціальні послуги отримали 91 особа, з яких з ІІІ групою -58 осіб, зIVгрупою –26 особа та з Vгрупою - 7 осіб; з них: учасники війни - 10 осіб, діти війни - 7 осіб, ветеран праці - 8 осіб, ветеран війни - 2 осіб, жертва репресій - 1 особа, особи з інвалідністю IIгрупи- 21, внутрішньо переміщені особи – 3, решта – особи пенсійного віку.

За звітний період припинено надання соціальних послуг 10 громадянам ( 1- з причин працевлаштування, 9-смерті).

Упродовж звітного періоду робота відділення здійснювалася з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» від 29.12.2009 №1417 (далі - Постанова) та Державного стандарту догляду вдома (далі – Державний стандарт).

На кожного громадянина, що перебуває на обслуговуванні у відділенні, ведеться особова справа, в якій відповідно до Постанови та Державного стандарту містяться документи, що підтверджують його право на отримання соціальних послуг.

За 2018 рік 5 соціальних робітників надали 91 підопічному 25680 різноманітних заходів соціальної послуги догляду вдома на підставі карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг, складання/перегляду індивідуального плану надання соціальної послуги догляду вдома.

Соціальні робітники надавали допомогу у веденні домашнього господарства (придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, прибирання житла, приготування їжі, миття вікон), у самообслуговуванні (зміна постільної, натільної білизни, вдягання, миття голови, купання, користування туалетом), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, відвідування в закладах охорони здоров’я), в оформленні документів (субсидій на квартирну плату і комунальні послуги, матеріальної допомоги, оплата комунальних послуг, звірення платежів, заміна книжок, написання листів, заяв) тощо.

Відвідування підопічних здійснювалися соціальними робітниками відповідно до затверджених графіків відвідувань від 1 до 5 разів на тиждень. Кількість відвідувань за звітний період становить 8947.

На виконання цільової програми соціального захисту жителів громади на 2017-2020 роки відділенням соцдопомоги вдома організовано доставку 51 продуктових та 49 гігієнічних наборів малозабезпеченим громадянам, що перебувають на обслуговуванні.

Терцентром за період діяльності налагоджено співпрацю із благодійними організаціями. Відділенням соціальної допомоги вдома отримано 5 видів гуманітарної допомоги, а саме: засоби особистої гігієни (памперси, мило, шампунь і т.д.), хімічні засоби для дому (порошок, миючий засіб для посуду і т.д.), технічні засоби реабілітації (ходунки), одяг, продукти харчування. Також організована щомісячна доставка засобів особистої гігієни (памперсів, пелюшок та інше) підопічним, які за станом здоров’я та висновком лікарської комісії потребують зазначених засобів.

За звітний період з підопічними проведено майстерклас «Великодні Дзвони» - прикрашання Великодніх кошиків, декорація лози; екскурсію в Духовний центр «Зарваниця» в рамках декади «Життя сім’ї – літопис України»; майстер клас з плетіння віночків та оформлення букетів із лікувальних трав для освячення, новорічно-різдвяний цикл святкувань.

За звітний період завідувачем відділення проведено 2 перевірки роботи соціальних робітників щодо контролю за організацією та якістю надання соціальної послуги догляду вдома. Відповідно до вимог чинного законодавства забезпечено своєчасне проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг догляду вдома та консультування згідно вимогам державних стандартів у територіальному центрі.

 ІІ.Проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю

Впродовж 2018 року соціальною роботою даного відділення  охоплено 527 сімей та осіб, в яких виховується 447 дітей (14,5% жителів громади) як таких, що перебувають в складних життєвих обставинах, з них під соціальним супроводом перебувало - 17 сімей (45 дітей).

В одному з населених пунктів сільської ради функціонує і перебуває під супроводом 1 прийомна сім’я, в якій виховується 6 дітей. В цій сім’ї створено належні умови для утримання дітей є все необхідне для забезпечення нормального рівня життєдіяльності дітей в родині.

На обліку терцентру перебуває 3 особи з числа дітей сиріт(з 18-23р) та 1 сім’я опікунів, з них 1 сім’я перебуває під супроводом, де на утриманні перебувають 2 дитини, позбавлені батьківського піклування. Проводиться активна робота із питань підтримки забезпечення належного рівня їхнього утримання та виховання.

В банку даних терцентру перебуває 244 сім’ї в яких існує проблема інвалідності, з них 26 сімей, де виховуються 27 дітей з особливими потребами. Робота з психологічної та соціальної реабілітації такої категорії осіб здійснюється за зверненням.

З метою надання соціальних послуг неповнолітнім та молоді, які засуджені до покарань не пов'язаних з позбавленням волі, терцентром налагоджена співпраця із установами виконання покарань, проводяться заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактики наркоманії, небезпечних хвороб, надаються індивідуальні консультації. Роботоютерцентру  охоплено 2 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Відвідуються сім’ї  яким призначена  допомога при народжені дитини, за 2018 рік обстежено – 48родин, в них  виховується  121 дитина. З даних сімей 4 сім’ї, в яких проживає 15 дітей виявились в складних життєвих обставинах. Усі вони взяті під соціальний супровід. Жодна сім’я не виявила наміру відмовитися від новонародженої дитини.

Фахівцями із соціальної роботи обстежено і проведено оцінки потреб –65 сімей учасників АТО та 2сім’ї із числа внутрішньо-переміщених. За результатами проведеної роботи сім`ям надаються соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні послуги, здійснено сприяння в отриманні допомог, роздано пам’ятку про «Права та пільги для учасників АТО» та соціальні гарантії та підтримку ВПО.

Важливою ланкою роботи є заходи із особами із груп ризику щодо запобігання поширенню суспільно-небезпечних захворювань, оскільки загрозливо виглядає загальна статистика та ситуація із профілактикою інфікування:

 

Населений пункт

Алкозалежні

Наркозалежні

Хворі на туберкульоз

Віл-інфіковані

Лозова

8

3

3

3

Курники

4

4

 

 

Дубівці

11

4

6

 

Стегниківці

17

 

 

 

Байківці

31

 

8

 

Шляхтинці

7

17

 

1

Гаї-Гречинські

3

4

 

1

 Протягом 2018 року фахівці із соціальної роботи надали соціальні послуги 974 особам з числа найуразливіших категорій населення, зокрема клієнти отримали грошово-матеріальні допомоги на виконання програм сільської ради (майже 2 млн. грн..) психологічну та правову допомогу; послуги з оздоровлення; покращили житлово-побутові умови; отримали допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами; оформили або відновили документи;  отримали допомогу в лікуванні, догляді та гарантовані державою соціальні виплати та допомоги; працевлаштовані; поновлені або влаштовані на навчання; залучені до реабілітаційних програм.

Центром активно проводиться робота з виконання заходів реалізації програм: соціального захисту уразливих верств населення, оздоровлення та відпочинку дітей, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, протидії ВІЛ-інфекції СНІДу, підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю, програми запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності, щодо реалізації Конвенції про права інвалідів, зайнятості населення Тернопільської області, підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції ,протидії торгівлі  людьми.

ІІІ. Відділення «Служба «Соціальне таксі»

Провівши моніторинг населення ОТГ, з’ясовано, що із 244 осіб з інвалідністю є інформація про 49, які мають захворювання опорно-рухового апарату. Відповідно до Законів України «Про соціальні послуги», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» (зі змінами), з метою поліпшення соціального обслуговування осіб з інвалідністю, інших клієнтів терцентру сесія сільської радивирішила створити у Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Байковецької сільської ради відділення «Служба «Соціальне таксі».

У відповідь на заявку установи отримано наказ Міністерства соціальної політики України №1022 від 17.07.2018 року «Про забезпечення спеціально обладнаним автомобілем для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», де, згідно з переліком, Байковецьку ОТГ вирішено забезпечити спеціально обладнаним авто.

 ІV.Соціальний квартирний облік

Відповідно до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення»,  постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 682 "Про деякі питання реалізації Закону України «Про житловий фонд соціального призначення», постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2007 року №23 «Про затвердження Положення про наглядову раду у сфері розподілу соціального житла»,   та керуючись ст. 30, ст. 52, ч. 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення  конституційних прав соціально незахищених верств населення на отримання житла виконавчий комітет сільської ради вирішив запровадити в Байковецькій сільській раді соціальний  квартирний облік.

Станом на 01.01.2019 року з питань постановки та поновлення розглянуто та задоволено 5 звернень. Одна сім’я отримала право на найм соціального житла, одне звернення задоволене шляхом виділення земельної ділянки під житлову забудову, ще троє перебувають у черзі.

V.Дорадчий орган «Опікунська рада при виконавчому комітеті сільської ради»

Відповідно до рішення сесії сільської ради від 30.05.2018 року №65 «Про затвердження Положення про опікунську раду при виконавчому комітеті Байковецької сільської ради» здійснюється сприяння забезпеченню реалізації прав інвалідів, одиноких громадян похилого віку на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, соціальне обслуговування,розгляд та надання відповідних рекомендацій, висновків, встановлення опіки та піклування над особами, визнаними судом недієздатними чи обмежено-дієздатними

 Терцентром ведеться облік недієздатних громадян, та приймаються заяви і вчиняються заходи стосовно вирішення їхніх питань. За період ведення такої роботи розглянуто та задоволено 1 звернення законного представника недієздатної особи.

Проблемні питання діяльності

  1. Підвищення рівня співпраці із недержавними та громадськими організаціями щодо надання допомоги підопічним шляхом виконання робіт та доступності для підопічних усіх видів необхідних послуг в т.ч. перукаря, догляду за тілом, прання, прасування, ремонту одягу, взуття та ін.

Перспективи подальшої діяльності.

  1. Відділення «Служба «Соціальне таксі» чекає на початок повноцінного функціонування за умови отримання спеціалізованого автотранспорту.

Перспективами розвитку територіального центру є впровадження інноваційних форм роботи по забезпеченню надання всіх видів соціальних послуг на основі індивідуального та комплексного підходів до клієнта, розширення аудиторії отримувачів платних соціальних послуг, розвиток співпраці з громадськими організаціями з метою надання соціальних послуг малозабезпеченим громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, а також підвищення кваліфікації працівників територіального центру.

 

 

Директор ТЦСО НСП                                                                          О.І. ЯРІШ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь