БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Звіт щодо здійснення виконавчими органами Байковецької сільської ради державної регуляторної політики у 2018 році

Дата: 09.04.2019 16:10
Кількість переглядів: 970

Фото без описуПротягом 2018 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалась відповідно до правових та організаційних засад, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі за текстом - Закон), та в межах наданих повноважень.

На виконання Закону у 2018 році виконавчими органами Байковецької сільської ради було проведено роботу в наступних напрямках.

 

Планування діяльності з підготовки регуляторних актів

 

На виконання вимог статті 7 Закону рішенням Байковецької сільської ради від 20 грудня 2017 року № 532 був затверджений План діяльності сільської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Протягом року до плану діяльності було додатково внесено 6 проектів регуляторних актів, з них відповідно: 2 рішення сільської ради, 4 рішення виконавчого комітету. Всі зміни та доповнення до діяльності сільської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік оприлюднювались на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

Також на базі пропозицій, які надійшли від виконавчих органів Байковецької сільської ради – розробників регуляторних актів, сформовано та затверджено рішенням сільської ради від 16 листопада 2018 року № 748 План діяльності сільської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, який оприлюднено на офіційному сайті Байковецької сільської ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

 

Організаційні питання

 

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2018 року № 175 відповідальними структурними підрозділами на які покладено реалізацію повноважень з питань державної регуляторної політики в виконавчих органах Байковецької сільської ради визначено: відділ житлово - комунального господарства, транспорту, зв’язку та благоустрою; відділ економічного розвитку та інвестицій; фінансово-господарський відділ; відділ земельних відносин; відділ юридичної та кадрової роботи, а організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики сільським головою покладено на відділ юридичної та кадрової роботи.

Відповідно до рішення сільської ради від 28 грудня 2018 року № 783 на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку покладено обов’язок щодо здійснення повноважень з питань реалізації державної регуляторної політики ради та супроводу розгляду проектів регуляторних актів, внесених на розгляд сільської ради.

 

Забезпечення інформаційної відкритості,

та врахування громадської думки

 

Одним з завдань виконавчих органів Байковецької сільської ради при здійсненні державної регуляторної політики у звітному періоді було забезпечення інформаційної відкритості, та врахування громадської думки, недопущення прийняття економічно недоцільних, неефективних регуляторних актів.

З цією метою оприлюднювались плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до них; повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів; проекти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу; звіти про відстеження результативності регуляторних актів; регуляторні акти, прийняті виконавчими органами Байковецької сільської ради.

Постійно підтримувалась в актуальному стані інформація на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в розділі «Регуляторна політика».

 

Систематизація регуляторних актів Байковецької сільської ради та її виконавчих органів

 

З метою виконання вимог статті 5 Закону Байковецькою сільською радою сформовано Реєстр діючих регуляторних актів, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Реєстр діючих регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

 

Здійснення заходів

з відстеження результативності регуляторних актів

 

З метою виявлення неефективних регуляторних рішень, відповідно до статті 10 Закону, виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалось відстеження результативності прийнятих регуляторних актів.

Протягом року звіти з відстеження результативності регуляторних актів оприлюднювались на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Звіти та відстеження»  розділу «Регуляторна політика».

 

Реалізація державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності протягом звітного періоду була направлена на забезпечення відповідності регулювання господарських відносин вимогам чинного законодавства та їх вдосконалення, на дотримання принципу збалансованості інтересів суб’єктів господарювання і територіальної громади Байковецької сільської ради. 

 

Протягом звітного періоду було прийнято 4 регуляторних акти, які пройшли повну процедуру відповідно до Закону:

- рішення виконавчого комітету від 27 лютого 2018 року № 32 «Про затвердження тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті загального користування на маршруті № 1 Дубівці - Байківці»;

- рішення сільської ради від 10 липня 2018 року № 681«Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік»;

- рішення сільської ради від 10 липня 2018 року № 685 «Про затвердження Порядку про передачу в оренду майна комунальної власності Байковецької сільської ради»;

- рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2018 року № 174 «Про абонентську плату за користування комунальною каналізаційною мережею».

 

Основними пріоритетами Байковецької сільської ради та її виконавчих органів у 2019 році при забезпеченні та реалізації державної регуляторної політики залишається:

 - неухильне дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

 - підготовка якісного та ефективного аналізу регуляторного впливу з використанням нової методики як тест малого підприємництва (М-Тест);

- активне залучення представників громадськості до обговорення проектів регуляторних актів.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь