БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Як розпізнати та вчасно виявити посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), щоб зберегти своє здоров’я.

Дата: 03.06.2019 16:49
Кількість переглядів: 1794

31 травня о 17.00 годині у будинку культури с.Байківці з ініціативи Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся лекторій з учасниками АТО/ООС Байковецької громади. Бесіда виявилася продуктивною. Учасники поділилися своїми труднощами, ознайомилися з симптомами ПТСР, та віднайшли способи самодопомоги. На захід була запрошена психолог-психотерапевт Ірина Горніцька з Центру для реабілітації військовослужбовців «Крок назустріч». Вона нагадала про симптоми ПТСР

Симптоми:

Агресія: є прагнення будь-які питання і проблеми вирішувати за допомогою грубої сили. Напади люті: спалахи люті, які відбуваються, як правило, після вживання алкоголю. Відсутність емоцій: не виходить виявляти почуття, дружити, співпереживати, радіти. Погіршення пам'яті: забуваються прості буденні речі.

Різкі звуки викликають паніку: лякають звичні звуки. Депресія: здається, що життя - це суцільна чорна смуга. Почуття провини: відчуття провини за те, що лишилися живі. Тривожність: може турбувати реальний біль або тривога, страх, невпевненість, провина. Думки про самогубство.

 

https://life.pravda.com.ua/images/doc/7/8/783e99c-2.jpg

Якщо не зважати на ПТСР, то це може призвести до: посилення вже наявних синдромів, залежності від алкоголю та наркотиків, втрати родини, різноманітних хвороб (деменції, серцевих нападів, інфаркту) та до небажання жити.

 Наслідки ПТСР:

Особливу увагу варто звернути на те, що посттравматичний синдром не лікується звичайною турботою, відпусткою, чаєм чи горілкою. Крім того людину, яка страждає від ПТСР мучать безсоння, нічні жахи, "документальні сни", нав'язливі та галюцинаторні спогади. 

Також учасники говорили про складність того, як їх сприймають у суспільстві. Нерідко вони стикаються з упередженим  ставленням до них, начебто вони хворі, кантужені, чи агресивні. Насправді існує 5 міфів, щодо ветеранів, які склалися у нашому суспільстві.

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь