БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Пільги багатодітним сім'ям у 2019 році

Дата: 03.07.2019 13:44
Кількість переглядів: 3230

Фото без описуФото без опису

Пільги багатодітним сім'ям у 2019 році, Україна

Пільги багатодітним. В усіх цивілізованих країнах, у т.ч. в Україні, закони передбачають надання допомоги і пільг багатодітним сім'ям. Це потрібно не тільки для підтримки фінансового становища батьків, але й задля того, щоб подолати глобальну проблему старіння нації і сприяти підвищенню народжуваності.

В Україні, через високу вартість утримання малюка, мало хто наважується заводити більше двох дітей. Товари для догляду за дитиною постійно дорожчають, ціни на одяг – недитячі, а придбати нову коляску – взагалі розкіш. Тому на допомогу батькам приходить держава. Вона намагається створити такі умови, щоб витрати на дітей були мінімальними. То на які пільги і виплати можуть розраховувати багатодітні сім'ї в Україні у 2019 році?

Як отримати статус багатодітної сім'ї в Україні?

Сім'я з трьома дітьми і більше, у т.ч. прийомними і такими, за якими оформлене опікунство, є багатодітною. А для того, щоб отримати посвідчення багатодітної сім'ї, необхідно звернутися до районної держадміністрації за пропискою із такими документами:

  • ксерокопії паспортів (усіх членів родини старше 16 років);
  • копія свідоцтва про шлюб (якщо перебуваєте в ньому);
  • копії свідоцтв про народження дітей;
  • довідка про склад сім'ї (форма №3);
  • фотографії членів сім'ї в розмірі 30х40 см;
  • заява на отримання посвідчення;
  • довідка із вузу про те, що дитина справді у ньому навчається;
  • довідка з міської адміністрації, яка підтверджує, що ви вперше подаєте документи на пільги багатодітним сім'ям.

Через 10 робочих днів посвідчення буде готове, і ви зможете його забрати( при наявності бланків). Цей документ гарантує право сім'ї на отримання знижок, виплат і пільг від держави.

 

Пільги багатодітним сім'ям на податки

Податкова соціальна пільга. Кожен громадянин України щомісяця платить прибутковий податок у розмірі 18% від зарплати. Але якщо у людини офіційний дохід менший або рівний прожитковому мінімуму, помноженому на коефіцієнт 1,4, можна оформити податкову соціальну пільгу і скоротити суму платежу.

Це право мають і багатодітні сім’ї. Якщо батьки утримують одного і більше неповнолітніх дітей, вони можуть зменшити платіж з урахуванням витрат на кожну дитину. У 2019 податкова соціальна пільга (ПСП) становить 50% від прожиткового мінімуму у розрахунку на кожну дитину в сім'ї.

Процес застосування пільги у податковій для багатодітних сімей такий:

із заробітної плати віднімається сума пільги;

ПДФО нараховується на залишок.

Оформити пільгу може один або одразу обоє батьків. А мати/батько-одинак у багатодітній родині має право на ПСП у розмірі 150-200%. Детальніше про податкову пільгу читайте тут.

Пільги багатодітним сім'ям із податку на нерухоме майно належить отримувати батькам, які виховують 5 або більше неповнолітніх дітей. Згідно з умовами ст. 266 Податкового кодексу, такі сім'ї можуть не платити податки на квартири, будинки, господарські будівлі та прибудови, гаражі, офісні приміщення тощо.

Пільги багатодітним сім'ям із земельного податку мають батьки, які виховують 3 і більше дітей віком до 18 років. Такі родини звільняються від зобов'язань щодо сплати зазначеного податку, згідно зі ст. 281 Податкового кодексу.

 Знижки на оздоровлення.

Пільги за комунальні послуги багатодітним сім'ям .

?З кожним роком вартість користування комунальними послугами зростає. Багато людей не в змозі перекривати рахунки, які щомісяця надходять у платіжках. А як із цим справляються багатодітні сім'ї? Вони ж не лише утримують 3 і більше малюків, а й часто один з батьків перебуває у декреті та не приносить доходу.

Закони України захищають право багатодітних батьків на пільги зі сплати за комунальні послуги. Знижки надаються тільки тим, хто живе не більше, ніж на 2700 грн на людину на місяць. У розрахунок беруться виключно офіційні доходи батьків.

Ось які є пільги багатодітним сім'ям за ЖКГ у такому випадку:

Квартплата зменшена на 50%. У розрахунок береться 21 м2 на людину і додатково 10,5 м2 на сім'ю.

Комунальні послуги – газ, електрика, тепло, вода тощо – обходяться у півціни.

Абонентська плата за стаціонарний телефон зменшена удвічі.

Пільги багатодітним сім'ям на житло і будівництво

Не кожен може собі дозволити придбати квартиру або побудувати будинок. А у багатодітної сім'ї шанси самостійно накопичити на житло іще менші. Проте усе не так погано: за рахунок державних пільг багатодітна сім'я має право:

на першочергове отримання приміщення із житлового фонду соціального призначення;

безкоштовно приватизувати житло, яке ця сім'я займає;

використовувати пільги на будівництво і ремонт, які держана надає багатодітним сім'ям.   

Медичне обслуговування

Пільги на медичне обслуговування та оздоровлення

Діти з багатодітних сімей можуть користуватися деякими видами пільг, пов'язаних із медичним обслуговуванням та оздоровленням. А саме:

Отримувати безкоштовно ліки, прописані у рецептах лікарем.

За рахунок держави проходити щорічне медичне обстеження і лікування в стаціонарі у державних медичних установах.

Безкоштовно ставити зубні протези.

Позачергово обслуговуватися у лікарнях, поліклініках, аптеках.

Раз на рік протягом 21 дня безкоштовно проходити курс оздоровлення в дитячих санаторіях.

Пільги на навчання багатодітним сім'ям

Багатодітні батьки економлять і на платі за освіту своїх вихованців. Пільги на навчання є, починаючи з самого юного віку і закінчуючи навчанням дитини у вузі:

Пільги багатодітним сім'ям за дитячий садок надаються у вигляді знижки 50% на сплату за харчування у державних садках. Якщо ж сім'я малозабезпечена, за харчування для її дітей повністю сплачує держава. Перебування у дитячому садку для вихованців багатодітних сімей повністю безкоштовне.

Якщо дитина живе у сім'ї з 5 і більше дітей до 18 років, вона звільняється від плати за навчання у ПТУ і вузах. Єдина умова: такі пільги багатодітним сім'ям при вступі до вузу надаються тільки на першу освіту дитини і тільки до 23 років.

Безкоштовний проїзд

Пільги на проїзд багатодітним сім'ям .

Вихованці багатодітних сімей в Україні мають право на безкоштовний проїзд на всіх видах автомобільного та залізничного транспорту, крім таксі. Також діти можуть не сплачувати за проїзд у приміському, міжміському, міжобласному транспорті (в автобусах, поїздах, електричках), незалежно від місця проживання і напрямку переміщення дитини територією України.

Пільги для багатодітних батьків

Батьки 3 і більше дітей також мають пільги, пов'язані з роботою, відпусткою і пенсією. Зокрема:

Оплачувана відпустка у них довша на 7-17 днів, залежно від кількості малолітніх вихованців. Непрацюючим батькам період догляду за дітьми до 16 років зараховується до стажу.

Жінкам, які народили 5 дітей, з 50 років дозволяється піти на пенсію за віком. Але для цього потрібно мати не менше 15 років офіційного робочого стажу. Батькові багатодітної родини вихід на пенсію дозволений з 55 років за умови стажу 20 років.

Матері більше 5 дітей присвоюється звання «мати-героїня» і належать додаткові пенсійні виплати.

Якщо ваші Законні права не виконуються, Ви вправі відстоювати їх у судовому  порядку.

Крім описаних пільг, багатодітні сім'ї в Україні можуть отримувати виплати: за народженням і доглядом за дітьми, виплати малозабезпеченим сім'ям, сім'ям, які утримують дітей-інвалідів та ін. І хоча це не такі значні суми, великій родині вони не завадять.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь