БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Прес-конференція: "Створення музею-скансену черняхівської культури. Перші кроки"

Дата: 27.09.2019 10:07
Кількість переглядів: 705

Фото без опису

           25 вересня  у бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля" відбулась прес-конференція стосовно реалізації проєкту Байковецької сільської ради "Створення музею-скансену черняхівської культури. Перші кроки". Її провели заступник Байковецького сільського голови Віктор Пулька, археолог, учень Ігоря Ґерети Богдан Строцень, експерт Тернопільської кінокомісії, один з авторів документального фільму про Чернелево-Руське поховання готів Володимир Ханас та начальник відділу промоції і туризму Байковецької сільської ради Михайло Лисевич. Серед присутніх також були представники ЗМІ, студенти та викладачі.

        Нагадаємо, що саме цей проект став переможцем конкурсу «Малі міста – великі враження», який проводить Міністерство культури України. Його реалізація розпочнеться з Міжнародного форуму археологів запланованого на 9-11 жовтня.
        Зауважимо, що село Чернелів-Руський Тернопільського району завдяки легенді української археології , Ігорю Ґереті,  відоме нині в наукових колах в усьому світі. Відкрите ним поховання у цьому селі фактично є найбільшим об’єктом розкопок черняхівської культури. Йдеться про поховання готів, котрі колись населяли величезні території Європи.  На цьому місці планується звести музей-скансен черняхівської культури. Для майбутньої експозиції ще у 1990-х роках було законсервовано близько 20 найбільш придатних для показу захоронень. Серед них є і два так званих «князівських». Загалом, було розкопано 300 поховань. І це ще не всі. Крім того, в експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею задіяні матеріали лише кількох поховань, а все інше - зберігається у фондах. Саме фондові матеріали, а це близько 2000 оригінальних експонатів, будуть виставлені в майбутньому археологічному музеї. Таким чином повністю будуть експоновані знахідки одного з найбільш повно досліджених некрополів черняхівської культури разом із найцікавішими похованнями - результати майже тридцятирічних археологічних досліджень.

Фото без опису

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь