БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

ОБЕРЕЖНО, НЕБЕЗПЕЧНІ РОСЛИНИ!!!

Дата: 27.09.2019 10:47
Кількість переглядів: 523

Фото без опису

На сьогоднішній день  на території громади зазнали значного розповсюдження такі небезпечні рослини як борщівник Сосновського та амброзія полинолиста, що становлять небезпеку для здоров’я людини.

Борщівник  Сосновського– багаторічна рослина родини зонтичних із 2-5-річним циклом розвитку. З центральної бруньки на 3-5 році життя, рідше – на 2-3 утворюється квітковий пагін. Після плодоношення рослина повністю відмирає. Розмножується насінням. Квітка – складний зонтик, білий або зелено-жовтий. Борщівник Сосновського сягає заввишки 3 м, має великі перисті листки та порожнисте стебло завтовшки до 10 см. Після плодоношення рослина повністю відмирає. Борщівник вимогливий до світла, погано переносить затінення та покривні посіви. Вимогливий до вологи, у посушливих умовах росте повільно. Він – морозостійка культура (під снігом витримує морози до -40-50°С). Коренева система у рослин стержнева, добре розвинена, залягає у шарі до 30 см. Стебла, листя і квіти борщівника містять фуранокумарини, що різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання. Тобто досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце — і опік вам гарантований. Реакція в результаті опіку починається не відразу, а через кілька годин. Спочатку шкіра червоніє, потім виникають біль, набряк. З’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Вони можуть збільшуватися кілька днів, захоплюючи все нові ділянки шкіри. Опіки, отримані від цієї рослини, доволі глибокі, заживають повільно, залишаючи темні пігментні плями. Найсильніші опіки борщівник спричиняє при контакті з вологою шкірою в сонячні дні. При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, піднімається температура. Борщівник Сосновського викликає і алергічні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи.

Фото без опису Борщівник Сосновського

Амброзія полинолиста - це однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва полинолиста). Стебло і листя опушене.  Добре розвинені рослини можуть давати по 30—40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тисяч. Насіння зберігає схожість у ґрунті  від 5 до 40 років. Вона надмірно висушує і виснажує ґрунти, в місцях  поширення  успішно витісняє  культурні  та  дикорослі  рослини.  Розповсюджується амброзія засміченим насіннєвим матеріалом, кормами  для  худоби та транспортними засобами. Це  справжній «зелений агресор». Квітковий пилок амброзії шкідливий для здоров’я людини. В період цвітіння, з середини липня до настання осінніх  морозів  він  викликає  в людей, схильних  до  алергії, алергійне захворювання амброзійний  поліноз, яке  в народі  називають сінною  пропасницею. Пилок, потрапляючи  в  органи  дихання, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла та призводить до приступів бронхіальної астми.

Фото без опису Амброзія полинолиста

Для боротьби з цими рослинами сільською радою розроблені заходи щодо локалізації, ліквідації та недопущення подальшого розповсюдження рослин – амброзії полинолистої та борщівника Сосновського на території сільської ради на 2018-2020 роки, які затверджені на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  18 червня 2018 р.

Враховуючи біологічні особливості рослин та те, що вони розповсюдженні у межах населеного пункту, для ефективної боротьби застосовуються декілька методів боротьби.

Механічний метод – систематичне (3-4 рази) скошування рослин з початку вегетації до цвітіння.

Хімічний метод – застосування для обприскування рослин на засмічених ділянках безпечних засобів, які інгібіруть ріст та розвиток або гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Зазначений метод можна застосовувати враховуючи доступність зараженої території для випасу худоби та птиці.

Фітоценотичний метод – знищення рослин на засмічених ділянках шляхом переорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток та наступним висівом на цих ділянках багаторічних злаково-бобових травосумішей.

Знищення небезпечних рослин на територіях загального користування у населених пунктах громади  відбувається механічним способом (комунальне підприємство «Байковецьке» здійснює скошування засмічених території).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь