БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Прорив у бюджетній прозорості. Байковецька громада у числі номінантів

Дата: 11.11.2019 16:01
Кількість переглядів: 477

Фото без опису

У 2019 році в оцінюванні бюджетної прозорості взяли участь 106 об’єднаних територіальних громад. Найкращих із них вибрати непросто. Однак, оцінювання спирається на струнку методологію і підкріплене даними.  Методологію розробленою Фондом Східна Європа спільно з Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» у співпраці з Асоціацією міст України за фінансової підтримки Європейського Союзу. Ця ж методологія використовувалася і в минулому році.  Вона дає розуміння, який він – ідеально прозорий бюджетний процес, і відповідь, на якому рівні зараз знаходиться бюджетна прозорість в конкретній громаді. Але найголовніше — процес оцінювання працює як інструмент просування бюджетної прозорості та досягнення «ідеальної картини майбутнього».  Він створює умови для громадського обговорення бюджету, посилює громадський контроль над місцевими фінансами і довіру мешканців до влади. 

Методологія складається із 36 критеріїв, за якими оцінюються всі етапи бюджетного процесу.  По кожному критерію є від 2 до 6 питань із можливими відповідями «так» або «ні». До опитувальника у цьому році додано 2 нових критерії, які стосуються гендерно-орієнтованого підходу в бюджетному процесі.  Загалом в опитувальнику 142 питання. Всі етапи бюджетного процесу оцінюються на відповідність трьом параметрам: (1) відкритість інформації, (2) прозорість прийняття рішень і залучення громадян та (3) застосування інноваційних практик.  Оцінка розраховується за кількістю балів – по одному за питання з відповіддю «так», по нулю – за питання з відповіддю «ні». На деякі питання можлива відповідь «частково». Громади-учасниці оцінювання відповідали на питання, заповнюючи опитувальник та надаючи підтверджувальні документи. Їхні відповіді вносили в онлайн-систему «Оцінка прозорості місцевих бюджетів» та верифіковували експерти Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!». Результат підраховувався в онлайн-системі автоматично.  Переможцями головних номінацій стануть ті громади, які набрали найбільше балів по трьох параметрах. А головна нагорода – «Кришталь року» – дістанеться тій громаді, яка набрала найвищий загальний бал. 

Додатково до головних номінацій спільна команда Програм USAID DOBRE і «U-LEAD з Європою» відібрала низку спеціальних номінацій, щоб відзначити громади, які продемонстрували гарні практики бюджетної прозорості в окремих аспектах бюджетної прозорості. Ці номінанти також визначалися за сумою балів по обраних критеріях. До вашої уваги список номінантів – перших п’ятірок громад у головних та спеціальних номінаціях, в алфавітному порядку.  Це ті 32 громади із 13 областей, які вже є кращими в Україні у відповідних категоріях бюджетної прозорості. На Гала-події «Кришталь року» 19 листопада дізнаємось, хто з них отримає нагороду в кожній із номінацій!

Спеціальні номінації.

«Найкращий бюджет для громадян»: 

Вознесенська ОТГ Миколаївської обл., Микулинецька ОТГ Тернопільської обл., Ніжинська ОТГ Чернігівської обл., Новопразька ОТГ Кіровоградської обл., Тараканівська ОТГ Рівненської обл. 

«Найбільш креативна інформаційна кампанія збору пропозицій до бюджету»: 

Вознесенська ОТГ Миколаївської обл., Гречаноподівська ОТГ Дніпропетровської обл., Дмитрівська ОТГ Кіровоградської обл., Лановецька ОТГ Тернопільської обл., Новопразька ОТГ Кіровоградської обл. 

«Найактивніша громада у прийнятті антикорупційних інструментів»: Вижницька ОТГ Чернівецької обл., Дунаєвецька ОТГ Хмельницької обл., Ніжинська ОТГ Чернігівської обл., Троїцька ОТГ Луганської обл., Усть-Путильська ОТГ Чернівецької обл.

«Найкращий новачок в бюджетній прозорості»: Вознесенська ОТГ Миколаївської обл., Лановецька ОТГ Тернопільської обл., Оріхівська ОТГ Запорізької обл., Смолінська ОТГ Кіровоградської обл., Хоростківська ОТГ Тернопільської обл.

«Найкраща громада у гендерно-орієнтованому бюджетуванні»: Баранинська ОТГ Закарпатської обл., Немирівська ОТГ Вінницької обл., Олександрівська ОТГ Миколаївської обл., Софіївська ОТГ Дніпропетровської обл., Чмирівська ОТГ Луганської обл.

«Прорив у бюджетній прозорості»: Байковецька ОТГ Тернопільської обл., Бузька ОТГ Миколаївської обл., Верхнянська ОТГ Івано-Франківської обл., Вишнівецька ОТГ Тернопільської обл., Царичанська ОТГ Дніпропетровської обл.

Найкращі громади у номінації «За запровадження учасницького аудиту» будуть оголошені на церемонії. 

Головні номінації. 

«За відкритість бюджетної інформації в громаді»: Баштанська ОТГ Миколаївської обл., Дунаєвецька ОТГ Хмельницької обл., Маловисківська ОТГ Кіровоградської обл., Немирівська ОТГ Вінницької обл., Тульчинська ОТГ Вінницької обл. 

«Найкраще залучення громадян до бюджетного процесу в громаді»: Баштанська ОТГ Миколаївської обл., Музиківська ОТГ Херсонської обл., Слобожанська ОТГ Дніпропетровської обл., Чмирівська ОТГ Луганської обл., Шумська ОТГ Тернопільської обл.

«Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості в громаді»: Іванівська ОТГ Тернопільської обл., Лановецька ОТГ Тернопільської обл., Микулинецька ОТГ Тернопільської обл., Царичанська ОТГ Дніпропетровської обл., Чмирівська ОТГ Луганської обл.

«Кришталь року – 2019»: Баштанська ОТГ Миколаївської обл., Вишнівецька ОТГ Тернопільської обл., Немирівська ОТГ Вінницької обл., Слобожанська ОТГ Дніпропетровської обл., Чмирівська ОТГ Луганської обл.


Премія «Кришталь року» та оцінка бюджетної прозорості 2019 року – це партнерська робота Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через консорціум виконавців програми USAID DOBRE, Представництва Європейського Союзу через Програму «U-LEAD з Європою» і  громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Індекс прозорості місцевих бюджетів та методологію його оцінювання розроблено Фондом Східна Європа спільно з Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» у співпраці з Асоціацією міст України за фінансової підтримки Європейського Союзу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь