“STEM-освіта та шляхи її впровадження в освітній процес”
Дата: 04.12.2019 15:42
Кількість переглядів: 790
У закладах освіти Байковецької ОТГ реформа освіти реалізовується не лише через створення нового освітнього середовища, але і шляхом впровадження нових підходів у викладанні навчального матеріалу. Сьогодні STEM є одним з головних трендів інноваційної освіти тому, наші педагоги опановують і цей напрямок. Відповідно до плану роботи методичного кабінету вивчення та впровадження STEM розпочалося у минулому навчальному році. Була проведена низка семінарів, рекомендовано для перегляду вебінари з питань STEM-освіти, запропонована педагогічна література, присвячена цій темі. На міжшкільних методичних об’єднаннях учителі опрацювали нормативну базу, методичні рекомендації, отримали пам’ятки щодо покрокової роботи над STEАM-проектами та уроками, посилання на інтернет-джерела. Усі матеріали розміщені спільному інформаційному середовищі.
Ключовим завданням, яке ставлять перед собою педагоги громади, є реалізація принципу навчання орієнтованого на зв'язок із життям. Учителі прагнуть показати, що знання, які учні здобувають у школі, можна успішно застосувати у процесі взаємодії із суспільством та довкіллям, що неможливо стати успішним у процесі вивчення однієї дисципліни, а лише шляхом інтеграції матеріалів різних предметів формуються життєві компетенції.
Методику роботи над STEАM проектами та уроками учителі розробляють відповідно до навчальних програм, виходячи із потенціалу класу, кількості учнів, їхніх здібностей та інтересів. Зауважимо, що усі вчителі початкової школи громади долучилися до створення власного індивідуального чи колективного продукту, а реалізовані проекти є оригінальними і креативними. Помітна тенденція філій опорної школи до інтеграції класних колективів з малою кількістю учнів для реалізації можливостей кожного школяра, розвитку комунікативних здібностей та ефективної соціалізації.
Учителі нашої громади Логін Галина та Юрчак Марта стали учасниками Хакатону «STEM-урок: методичні підходи та гендерні стереотипи», що проводився з 31 жовтня по 2 листопада в м. Хмельницьку. Варто зазначити, що на Хакатон було подано 192 заявки від вчителів з Хмельницької, Тернопільської, Рівненської та Чернівецької областей. З-поміж всіх учасників та учасниць було обрано 35 вчителів, серед яких 5 освітян з Тернопільщини, двоє із них педагоги Байковецької громади.
До 20 кращих унікальних, креативних та інноваційних STEM-уроків вчительської спільноти з усієї України на Всеукраїнський конкурс “Кращий STEM-урок” відібрано матеріал Петрів Ірини вчителя хімії та біології Соборненської ЗОШ І-ІІ ст. ім. В. Гарматія. 16 грудня учителька представлятиме свій досвід на Всеукраїнській Конференції у м. Києві.
Сьогодні можемо констатувати, що впровадження STEM в освітній процес згуртувало класні колективи, дозволило розкрити потенціал окремих учнів та оцінити вміння працювати в команді. Ми отримали чимало схвальних відгуків і від педагогів і від батьків, плануємо і надалі впроваджувати таку практику у навчальний процес.